שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחלץ ישראלי במקסיקו: "שעות קריטיות למציאת חיים"
  ככל שחולף הזמן ברור לכוחות החילוץ כי הסיכוי למצוא ניצולים קטן, אך הם לא מרפים את ידיהם מהמלאכה הקשה. "מנסים להגיע למודיעין יותר נקודתי כדי להבין מי האנשים שחסרים", אומר סא"ל במילואים סמי יחזקאל, אחד המפקדים בשטח

    

  סמי יחזקאל: "תחושת גאווה ושליחות"    (צילום: אורי דוידוביץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כוחות החילוץ הישראלים ממשיכים לפעול במלוא המרץ בין הריסות הבניינים והבתים במקסיקו במטרה למצוא ניצולים מרעידת האדמה הקטלנית שפקדה את המדינה בשבוע שעבר. עד כה נהרגו באסון מעל 300 בני אדם, אולם על פי מיפוי השטח יש לכודים ונעדרים שאפשר להגיע אליהם. "ברור שאנחנו בשעות די קריטיות למציאת ניצולים חיים, אבל גם מאירועי העבר שבהם היינו אנחנו יודעים שקיימת אפשרות כזאת", אומר סא"ל (במיל') סמי יחזקאל, מפקד כוח חילוץ במקסיקו.

  חיפושים אחר ניצולים במקסיקו. מחויבים למשפחות (צילום: AFP)
  חיפושים אחר ניצולים במקסיקו. מחויבים למשפחות(צילום: AFP)

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
   

  המשלחת הישראלית פועלת במספר אזורי אסון והרס. כרגע ידוע על נעדרים רבים, ומלבד פעולות פיזיות נערכות בשטח גם שיחות עם האוכלוסייה במטרה לדלות מידע באשר לזהות האנשים שנעלמו, מיקומם או מה לבשו בעת הרעש. "עשרות מבנים קרסו באזור ואסור לנו להיכנס פנימה. אנחנו פועלים במישור של חילוץ והצלה, מיפוי של אזורים במטרה לאתר לכודים וניצולים וגם להחזיר אנשים הביתה ולמקומות העבודה שלהם", אומר יחזקאל.

   

  במקרה הזה הזמן הוא קריטי במיוחד לאיתור נעדרים חיים. "ככל שנוקפות השעות אנחנו מבינים שיותר ויותר קשה למצוא ניצולים", מסביר יחזקאל. "אנחנו פועלים מול הגורמים המקסיקנים ועם המשפחות כדי להבין מי האנשים שעדיין חסרים במקומות השונים. אנחנו מנסים להגיע למודיעין אוכלוסייה יותר נקודתי כדי להיכנס ולחדור פנימה. אנחנו עובדים עם מספר מקומות ומספר אתרים. יחד עם המקסיקנים אנחנו מנסים לפעול במהירות כדי להציל חיים".

   (צילום: דובר צה"ל)
  (צילום: דובר צה"ל)

   (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)
   

  יחזקאל מדבר בהתרגשות על המשלחת הישראלית, שאנשיה עזבו הכול בערב החג וטסו לקצה השני של העולם כדי להציל חיים. "להגיע לשטח הפעילות ולנסות להציל חיים זה משהו שהוא מרגש. קשה לקחת את כל אנשי המילואים והסדיר, בכל נקודת זמן, להפעיל אותם בערב חג ראש השנה, להגיע לכאן ולהתחיל את השנה כאן, רחוק מהמשפחות אבל עם גאווה מאוד גדולה בלב. אני חושב שזה מרגש כל אחד מאיתנו וכל אחד בישראל לראות את הדגל שנמצא כאן".

   

  לדברי מפקד כוח החילוץ, "כל זירה היא בפני עצמה, כל הרס הוא בפני עצמו והוא קשה, כל לכוד שאתה מוציא אותו מת זה דבר קשה כי המשפחה מסביב ממתינה לאות חיים. חשוב לנו שאנשים יובאו לקבורה מסודרת, זה אומנם מלווה בקושי גדול, אבל מבחינתנו חשוב מאוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מחלץ ישראלי במקסיקו: "שעות קריטיות למציאת חיים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים