שתף קטע נבחר

פחות משנת מאסר לתוקפי רוני הררי בקטטה המונית

בהסדרי טיעון לשלושה נאשמים, שתקפו את הררי ואנשיו ברמת גן, נקבעו להם עונשי מאסר של בין חמישה לשמונה חודשי מאסר. בתקיפה נדקר מאבטחו של הררי

 

 

 

 

פרשת התקיפה של רוני הררי ברמת גן הסתיימה היום (א') כשבית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את הסדר הטיעון בין הצדדים, וגזר כמה חודשי מאסר על שלושת הנאשמים.

 

הררי ומאבטחו הותקפו בידי שי לריח ומשה בן דביר, בחודש פברואר האחרון. הם הורשעו בתקיפה בנסיבות מחמירות בצוותא, אך עבירת חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות שהייתה באישום המקורי - הושמטה לבסוף. על לריח, בן 37 מרמת גן, גזרו השופטים 11 חודשי מאסר ועל בן דביר, בן 40 מקריית אתא - שמונה חודשי מאסר. ליאור עבדה (30) מקריית אונו הורשע באיומים ויישלח לחמישה חודשי מאסר.

 

התקיפה אירעה בגינה ציבורית בשכונת רמת עמידר ברמת גן. בקטטה שבה השתתפו כ-20 בני אדם, נדקר מאבטחו של הררי. על פי מידע שהיה בידי השוטרים הררי הגיע מלווה במאבטחיו ובאנשים נוספים לפגישה עם גורמים עבריינים אחרים בגינה הציבורית. בתחילה היו דין ודברים בין הצדדים עד שבשלב מסוים התלהטו הרוחות. כוחות גיבוי של הקבוצה השנייה הגיחו ממקומות שונים בגינה והכו בעיקר את המאבטח, שניסה להגן על הררי עד שלבסוף התמוטט. האירוע הסתיים רק לאחר שעוברי אורח, בהם אחד ששלף אקדח, התקרבו לזירה.

עורכי הדין שחר חצרוני, זאב לקט, דורון נוי (צילום: מוטי קמחי, עידו ארז) (צילום: מוטי קמחי, עידו ארז)
עורכי הדין שחר חצרוני, זאב לקט, דורון נוי(צילום: מוטי קמחי, עידו ארז)
 

על פי כתב האישום המתוקן, שהגיש עו"ד גיא גורן, ב-15 בפברואר הגיע הררי עם מאבטחו, ונפגש עם לריח, בן דביר ואדם נוסף. הם שוחחו ובשלב מסויים ביקש הררי ללכת, אך אז זינק עליו הנאשם עבדה מתוך כוונה להפחידו. חבורת האנשים בניהם לריח ובן דביר דחפו את הררי, בעטו בו והכו אותו. המאבטח של הררי רץ להגן עליו אך רוסס בגז פלפל על ידי לריח. בן דביר הפילו ארצה באגרוף והכל לעיניי אזרחית שהניקה את תינוקה באותה עת. אז נדקר המאבטח על ידי אדם נוסף שטרם נעצר.

 

מהפרקליטות נמסר כי השיקולים להסדר טיעון היו חוסר שיתוף פעולה מצד המתלוננים עם משטרת ישראל, הודאת הנאשמים וקבלת אחריות מצדם. "העונש תואם את פסיקת בית המשפט העליון במקרים דומים".

 

את לריח ייצג עורך הדין זאב לקט: "הסדר הטיעון שאליו הגענו עם הפרקליטות משקף נכונה את חלקו של לריח באירוע. מדובר היה באירוע ספונטני ולא מתוכנן שמי שהחל בו היה רוני הררי עצמו ומי מטעמו". 

 

עורכי הדין שחר חצרוני שייצג את בן עמי ודורון נוי שייצג את לריח גם כן מסרו בתגובה: "בניגוד למשטרה, הפרקליטות שקלה היטב את חומר הראיות בתיק והקשיים שעולים ממנו ועל כן הגענו להסדר הטיעון שהוצג היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים