שתף קטע נבחר

להנציח את גולדה ובגין: חדר בריחה חדש בבתי הספר

16 נשיאים וראשי ממשלות שהלכו לעולמם יונצחו במסגרת מיזם של חדר בריחה נייד לתלמידי כיתות ה'-ו'. התלמידים יידרשו לפענח סודות ולגלות אוצרות היסטוריים הקשורים למנהיגים

מחפשים רמזים על גולדה מאיר, אריאל שרון, מנחם בגין, יצחק רבין ושמעון פרס. משרד ראש הממשלה והמכון למורשת בן גוריון משיקים מיזם חדש, שבמסגרתו יופעל חדר בריחה נייד בין בתי הספר להנצחת נשיאי וראשי ממשלות ישראל שהלכו לעולמם. 

 

מטרתו של המיזם היא לאפשר לתלמידי בתי הספר ברחבי הארץ היכרות עם המנהיגים באמצעות פעילות חווייתית והתנסות ייחודית בקבלת החלטות ושיתוף פעולה.

מנחם בגין ()
מנחם בגין

המיזם, שיוצא לדרך לרגל חגיגות יום העצמאות ה-70, מיועד לתלמידי כיתות ה'-ו' ברחבי הארץ. התלמידים ייכנסו לחדר שייבנה בסגנון "חדר אוצר", ויידרשו לפענח סודות ולגלות אוצרות היסטוריים הקשורים ל-16 נשיאים וראשי ממשלה שהלכו לעולמם. חשיבה יצירתית ועבודת צוות יובילו את הקבוצה לפתרון כל החידות ומציאת "אוצר מדינת ישראל".

 

עלות הפרויקט נאמדת ב-200 אלף שקל בשנה. מחצית מהתקציב יגיע ממשרד ראש הממשלה והמחצית הנוספת מהמכון למורשת בן גוריון. ועדת המכרזים של משרד ראש הממשלה אישרה את ההתקשרות לאחר שהשתכנעה שלמכון למורשת בן גוריון יש את הידע, המומחיות, האמצעים והמשאבים הדרושים לביצוע המיזם המשותף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים