שתף קטע נבחר

התוספת שלא תופסת: מתי התקנת מזגן תתייקר

סגרתם עם טכנאי מזגנים את מחיר ההתקנה? קחו בחשבון שיש דברים שיכולים לייקר אותה בלפחות 20%: קדיחה בקיר בטון, תוספת נקודת חשמל, הארכת צנרת ועוד. אתר "המקצוענים" עם כל השאלות שחשוב לשאול לפני שסוגרים עם מתקין

כשאתם סוגרים עם טכנאי מזגנים עלות התקנה של מזגן עילי, קחו בחשבון שיש כמה דברים שיכולים לייקר את מחיר ההתקנה בלפחות 20%. אז כדאי שלא תגיעו לשלב התשלום ותופתעו, כדאי שתוודאו מראש מה כוללת ההתקנה ומה עלות התוספות הנדרשות.

 

עוד כתבות בנושא:

המדריך המלא לתיקון וטיפול במזגנים

תיקון מזגנים: להבין את התקלות

מזגנים וחשבונות חשמל: איך לקרר ולחסוך

 

"כדאי לעשות זאת לפני הזמנת בעל המקצוע, כשידכם על העליונה ויכולת המיקוח שלכם גבוהה יותר מאשר כשהוא כבר נמצא בביתכם", אומרים במוקד השירות של אתר "המקצוענים". "אין טעם להתפתות להצעת מחיר נמוכה בטלפון, אשר לרוב אינה כוללת את כל מרכיבי עלות ההתקנה. שאלו את השאלות הנכונות, דרשו מחיר ברור עבור כל תוספת ודאגו למסור פרטים מדויקים. ציינו באיזו קומה אתם גרים, האם הגישה להתקנה פשוטה יחסית או מורכבת יותר. אם מדובר בהתקנת מזגן על קיר בטון, ציינו זאת ועזרו לו להעריך בצורה מדויקת את עלות ההתקנה מראש. גם אם תהיינה תוספות, המחיר שנקבע עבורן בטלפון הוא זה שיחייב את בעל המקצוע".

 

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

צנרת מייקרת: מעל 2 מטרים תידרשו לתוספת במחיר

"אם המרחק בין היחידה הפנימית ליחידה החיצונית של המזגן ארוכה משני מטר, זה לגיטימי שתידרש תוספת במחיר עבור עלות ההתקנה", אומר חיים ששון מחיים מיזוג באתר "המקצוענים". "במרבית המקרים, לא תידרשו להאריך צנרת ביותר משלושה מטרים, אך חשוב לסגור מה עלות התוספת של כל מטר צנרת".

 

מוקד השירות: "נהוג לגבות תוספת של 90-70 שקל לכל מטר של צנרת נוספת. "כדאי לוודא שאכן מתקינים בביתכם את הצנרת האיכותית יותר (צנרת נחושת אדומה) ולא את צנרת האלומיניום. זאת מפני שצנרת אלומיניום נחשבת לזולה ולכזו שעלולה לגרום לדליפות גז ולהרס של המדחס של המזגן".

 

התקנה של נקודת חשמל חדשה תחייב בתוספת

"אם אין נקודת חשמל בקרבת המזגן שמתקינים, הרי שיש צורך להתקין נקודת חשמל חדשה ועלות ההתקנה תתייקר ב-300 עד 400 שקל", אומרים במוקד השירות. "זאת, בהנחה שמדובר בהתקנת מזגן עילי קטן (עד 1.5 כוח סוס). עבור התקנת נקודת חשמל למזגן גדול יותר, עלות ההתקנה יכולה לעלות בכ-600 שקל ומעלה.

 

"בכל מקרה, חשוב שההתקנה תתבצע על-ידי חשמלאי מוסמך. לעתים טכנאי המזגנים הינו גם חשמלאי מוסמך, אך בכל מקרה חשוב לבקש לראות רישיון ולא לתת לטכנאי שאינו חשמלאי לבצע זאת".

 

כשמתקינים נקודת חשמל עבור מזגן גדול יחסית (כ-3.5 וחצי כוח סוס) יש צורך בהכנת נקודת חשמל נפרדת. מוקד השירות: "יש להקפיד על כך שישנו קו הזנה ישיר מלוח החשמל הראשי אל היחידה החיצונית בפקק נפרד. בכל מקרה, בלי קשר לגודל המזגן, כדאי לחבר רק אותו לאותה נקודה, ולא להיעזר במפצלי חשמל".

 

התקנת מזגן המחייבת קדיחה בקיר בטון

"אם במהלך ההתקנה יש צורך לקדוח בקיר בטון על מנת להעביר את הצנרת דרכו, ההתקנה יכולה להתייקר ב-350-100 שקל, בהתאם לעובי הקיר", אומרים במוקד השירות. "קדיחה בקיר בטון מורכבת יותר מקדיחה בקיר בלוקים ומחייבת שימוש בדיסק ייעודי לניסור בטון ובמקדח ייחודי (מקדח כוס יהלום)", אומר ששון. "כמו כן, ישנו צורך בשימוש בזרם מים לקירור המקדח בעת העבודה".

 

הארכת צינור הניקוז של המזגן

"אם הנכם מתגוררים בקומה גבוהה יחסית, תידרש הארכה של צינור הניקוז", מסביר ששון. "תפקידו של הצינור הוא לנקז החוצה את המים הנפלטים מהמזגן. בהתקנה סטנדרטית משתמשים בצינור ניקוז באורך של כ-5 מטר. עלות תוספת של כל מטר צינור שהוא מעל ההתקנה הממוצעת כרוכה בתוספת של 15-10 שקלים לכל מטר נוסף".

 

גישה מורכבת להתקנת היחידה החיצונית  

"לעתים קיים קושי להגיע אל היחידה החיצונית של המזגן העילי", אומרים במוקד. "במקרים אלו תוספת מחיר היא לגיטימית והיא משתנה בהתאם לרמת הקושי והסיכון הנדרש בשטח. התקנה מורכבת יכולה לכלול צורך במנוף, או טיפוס על גג. גם התקנה בקומה רביעית ללא מעלית תייקר את ההתקנה בשל הצורך לסחוב את הציוד במדרגות".

 

אם אתם רוצים לדעת מה תהיה עלות ההתקנה בצורה מדויקת, הזמינו טכנאי לביתכם ואל תסתפקו בבירור טלפוני.

 

ששון: "מעבר לכך שזו תהיה הצעת המחיר הכי מדויקת, הרי שאם בסופו של דבר תתקינו אצל אותו טכנאי, עלות דמי הביקור יקוזזו עם עלות ההתקנה ממילא, והוא יוכל לייעץ לכם מהו המזגן המתאים לאותו חלל בו יותקן, מה מיקום ההתקנה המומלץ והאם יש צורך בנקודות חשמל נוספות. בכל מקרה, אם יש צורך בהתקנה מורכבת, כדאי לדעת שלא כל חברת מזגנים תיתן לכם שירות בתנאים אלו. לכן, חשוב לקחת גם את זה בחשבון בעת בחירת מיקום המזגן".

 

מחפשים טכנאי מזגנים? לרשימה המלאה

 

ynet הוא שותף באתר "המקצוענים" 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים