שתף קטע נבחר

מאות נשים ב"מסע השלום": קוראות להסכם מדיני

ישראליות, פלסטיניות, מתנחלות, אימהות לחיילים ובנות למשפחות שכולות צפויות לצעוד יחד ברחבי הארץ בשבועיים הקרובים במסע של "נשים עושות שלום". באירוע ההשקה השתתפו ח"כים מכל הקשת הפוליטית: "אל תוותרו, אין במדינה שלנו אנשים שלא רוצים שלום"

 

 

כ-500 נשים מכל הקשת הפוליטית בישראל השתתפו אתמול (א') באירוע השקת "מסע השלום" של תנועת "נשים עושות שלום" בקריאה להסכם מדיני. המסע החל בשדרות ובנגב המערבי, וימשיך באירועים נלווים בכל רחבי הארץ - בדימונה ובערבה בעוטף עזה ואשקלון, בתל אביב ובנצרת.

 

בין היתר השתתפו באירוע הפתיחה ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני), ח"כ יהודה גליק (הליכוד), ח"כ חיים ילין (יש עתיד), ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית בני שמעון סיגל מורן, ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר, הזמרות יעל דקלבאום ומרים טוקאן ועוד.

מאות נשים השתתפו. השקת "מסע השלום" (צילום: נשים עושות שלום) (צילום: נשים עושות שלום)
מאות נשים השתתפו. השקת "מסע השלום"(צילום: נשים עושות שלום)
 

 (צילום: נשים עושות שלום) (צילום: נשים עושות שלום)
(צילום: נשים עושות שלום)

האירועים יסתיימו ב-8 באוקטובר בעצרת המונית בירושלים, שמסגרתה תוקם סוכת השלום הגדולה בעולם ותושק "כנסת הנשים" - במטרה להניע את הפוליטיקאים משני הצדדים לפעול למען הסכם מדיני.

 

במהלך המסע צפויות לצעוד יחד אלפי נשים פלסטיניות וישראליות מכל רחבי הארץ והקשת הפוליטית בישראל, ובהן אימהות לחיילים, דתיות, מתנחלות, חילוניות, ערביות, נשים ממשפחות שכולות, סטודנטיות, תושבות עוטף עזה ועוד.

 

ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, נשא דברים באירוע הפתיחה. שוסטר אמר כי "דווקא במקום הזה של מתח וטרור, לא מתייאשים. זה המקום לתמוך בנשים שחושבות שלום ועושות שלום. אני קורא לכן לא לוותר, יש יותר מידי שנאה ופלגנות. זה הזמן להרים את נס התקווה והאמונה. אין מצב שמרבית הפלסטינים לא רוצים שלום, וחשוב לזכור שתנאי ראשון לחיים משותפים הוא הכרה הדדית בכך שאדם הוא אדם הוא אדם".

 

סגנית ראש מועצת שדרות, יהודית אוליאל, נשאה דברים גם היא: "אני רוצה שנצא בקריאה חזקה לכל המדינאים שלנו, להתחיל את המשא ומתן, ואני בטוחה שיחד נצליח להביא את השלום המיוחל. אנחנו לא רוצים להיות בעוד סבב של מתח והסלמה. אין במדינה שלנו אנשים שלא רוצים שלום".

 (צילום: נשים עושות שלום) (צילום: נשים עושות שלום)
(צילום: נשים עושות שלום)
 

ח"כ עמיר פרץ הצהיר: "נשים עושות שלום זה דבר אמיתי, אותנטי, חשוב ונדרש, בעת הזו יותר מאי פעם. אתן אלו שגורמות לכולם לא להתייאש, להמשיך לחלום ולהמשיך לחשוב בדרך הטובה ביותר, כי השלום הכי גרוע הוא טוב יותר מהמלחמה".

 

ח"כ יהודה גליק, שנכח גם הוא באירוע, אמר: "לצערנו השנים האחרונות התאפיינו בחברה הישראלית בשיח של קיטוב, חוסר הקשבה וחוסר הבנה. חשוב שנבין שלא כל האמת אצלך, ולא משנה באיזה מחנה פוליטי אתה נמצא. חשוב שנשמור על היכולת לראות טוב ולא לייצר ניפוח של המציאות. נשים עושות שלום, אנחנו רוצים להידבק בעשייה שלכן. אין לי ספק שהשלום הרבה יותר קרוב ממה שאחרים מדמיינים".

 

גדי ירקוני, ראש המועצה אזורית אשכול, הוסיף: "בצד השני של הגבול גדלים ילדים לאותם קולות מלחמה ואותם חרדות ופחדים. הגיעה העת לייצר שינוי של המציאות, להגיע להסכם מדיני ארוך טווח. מדינה לא יכולה ביד אחת לתת לנו כלים להתמודד עם המלחמות וביד השנייה להרוס. אם לא תהיה מדיניות סיוע לעזה כולנו נמשיך לשלם את המחיר. אני קורא למנהיגים לראות את שיקום עזה כמשימה לאומית".


פורסם לראשונה 24/09/2017 22:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נשים עושות שלום
השקת "מסע השלום"
צילום: נשים עושות שלום
מומלצים