שתף קטע נבחר

תקציב לצפון לא עבר, ומנכ"ל משרד רה"מ זעם: "הממשלה לא מסוגלת לתפקד"

קק"ל הסכימה להקצות 400 מיליון שקלים לפיתוח הצפון, אבל משרדי הממשלה התמהמהו והפרויקטים טרם יצאו לפועל. מנכ"ל משרד ראש הממשלה רגז ונקבע אולטימטום: אם לא יתקבלו התייחסויות המשרדים - התקציבים יועברו

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, מתח לאחרונה ביקורת חריפה כלפי הממשלה. בדיון סגור, שהתקיים סביב תקציבי סיוע של קק"ל, הוא אמר: "אני מתבייש בכך שהממשלה לא מסוגלת לתפקד".

גרונר. "מתבייש שהממשלה לא מסוגלת לתפקד" ()
גרונר. "מתבייש שהממשלה לא מסוגלת לתפקד"

דבריו של גרונר נאמרו בעקבות עיכוב של יותר מתשעה חודשים בפרויקטים לסיוע לצפון הארץ בסך 400 מיליון שקלים. קק"ל הסכימה להקצות את הסכום באופן מידי, אך חלק ממשרדי הממשלה התעכבו בהשבת תגובותיהם לפרויקטים.

 

מדובר בהסכם בין הממשלה לבין קק"ל לפיתוח בתי־חולים ומכוני מחקר, לבניית מעונות סטודנטים ועוד. בעקבות הסיכום פנו משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר אל המשרדים הרלוונטיים וביקשו את התייחסותם להצעת קק"ל. המשרדים היו אמורים לדווח על העדיפויות שלהם בתוכנית הפיתוח. אלא שמשרדי הממשלה, שבדרך כלל מתלוננים על היעדר תקציב, לא מיהרו משום מה לקפוץ על המציאה וגררו רגליים במשך חודשים.

 

אתמול נרשמה תזוזה, וחלק מהמשרדים הגיבו להצעה: בעקבות כך סוכם כי 230 מיליון מתוך 400 המיליון שהקצה קק"ל יופנו למימון פרויקטים שונים בצפון. עם זאת, 170 מיליון שקלים נוספים עדיין מחכים לתגובה מהמשרדים שטרם התייחסו לפנייה. אבל הפעם יש אולטימטום: אם הם לא יואילו בטובם להגיב, הכסף יועבר לטובת פרויקטים אחרים.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "רוב התקציבים המיועדים לפרויקטים בצפון אושרו בפגישת ועידת הארבעה. כעת ממתינה הוועדה לאישור ההכרחי של המשרדים הרלוונטיים על מנת לאשר את יתר הפרויקטים בהקדם האפשרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים