שתף קטע נבחר

טראמפ חתם על צו המגביל כניסת אזרחים משמונה מדינות, בהן ונצואלה וצפון קוריאה

הנשיא האמריקני הרחיב את צו ההגירה שלו והגביל כניסת אזרחים גם מצ'אד, לוב, סוריה, איראן, תימן וסומליה. טראמפ: "להפוך את אמריקה לבטוחה זו העדיפות הראשונה שלי"

הנשיא האמריקני דונלד טראמפ חתם הלילה (ב') על צו המגביל את כניסתם של אזרחים משמונה מדינות לארצות הברית. הצו החדש יחול מ-18 באוקטובר על אזרחי צפון קוריאה, איראן, צ'אד, לוב, סוריה, ונצואלה, תימן וסומליה. על פי גורמים במחלקה לביטחון המולדת, אזרחי עיראק לא יכללו בצו אך עדיין יעברו בדיקה משופרת.

טראמפ חותם על צו. איסור כניסה גם לצפון קוריאה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
טראמפ חותם על צו. איסור כניסה גם לצפון קוריאה(צילום: AFP)

ההגבלות שיוטלו במסגרת הצו נעות בין איסור כניסה לכלל תושבי המדינה, כמו בצפון קוריאה ובסוריה, להגבלות ספציפיות יותר. לדוגמה, השעיית האשרות לתושבי ונצואלה תחול רק על בכירים בממשל ומשפחותיהם הקרובות.

 

ההכרזה על הצו החדש התקיימה באותו היום שבו צפוי לפוג הצו הקודם של טראמ בנוגע לכניסה לארה"ב, שהטיל איסור כניסה לארה"ב על אזרחי שש מדינות מוסלמיות למשך 90 ימים. המדינה היחידה שהייתה כלולה בצו הראשוני ולא מופיעה בצו החדש היא סודן.

 

 

בציוץ שפרסם סמוך להכרזה על הצו החדש כתב טראמפ: "להפוך את אמריקה לבטוחה זו העדיפות הראשונה שלי. לא נוכל להכניס אותם לתוך המדינה שלנו".

 

ההגבלות מבוססות על קריטריונים שעליהם החליט המשרד להגנת המולדת, בין היתר אם המדינות מנפיקות דרכונים ביומטריים ומשתפות מידע על טרוריסטים. ארה"ב העבירה לכל המדינות את אמות המידה שבהן ייבחנו כדי לקבל אישור כניסה למדינה ונתנה 50 יום לעמוד בהן. שמונה המדינות שנכללות בצו הן אלו שסירבו או שלא הצליחו לעמוד בתנאים.

 

בהודעת הממשל נכתב כי צפון קוריאה הוכנסה לרשימה מכיוון שהיא לא משתפת פעולה עם ממשלת ארצות הברית בשום אופן ולא סיפקה את כל דרישות המידע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
טראמפ. הרחיב את צו ההגירה
צילום: רויטרס
מומלצים