שתף קטע נבחר

שבע מדליות לישראל באולימפיאדת מדעי כדור הארץ

רותם מור, רותם מוטרו, איתי עדן ואמיר צור, תלמידים ממכון דוידסון, נמנו על 29 הנבחרות שהשתתפו בתחרות בצרפת. הם נבחנו במגוון תחומים כגון גיאולוגיה, הידרולוגיה, אוקיינוגרפיה, מטאורולוגיה, אסטרו-פיזיקה ועוד

 

רותם מור, רותם מוטרו, איתי עדן ואמיר צור (צילום: יוסי גודוביץ') (צילום: יוסי גודוביץ')
רותם מור, רותם מוטרו, איתי עדן ואמיר צור(צילום: יוסי גודוביץ')

נבחרת ישראל לאולימפיאדה הבינלאומית ה-11 לנוער במדעי כדור הארץ זכתה בשבוע שעבר בפרס The Most Valuable Team (ה-MVT), הצוות הבולט ביותר בכל היבטי התחרות: ידע, מיומנויות למידה, מיומנויות חשיבה, עבודת צוות, מנהיגות ועזרה הדדית.

 

חברי הנבחרת הם הם רותם מור, רותם מוטרו, איתי עדן ואמיר צור - כולם תלמידי י"ב. עד כה ניתן פרס זה רק למשתתף בודד, אולם מאחר שכל אחד מארבעת הישראלים צוין לשבח על ידי השופטים שליוו את התחרות הקבוצתית, החליטו המארגנים להעניק את הפרס לכל הצוות הישראלי. זו הפעם הראשונה מאז קיומה של אולימפיאדת מדעי כדור הארץ שפרס זה מוענק קבוצתית למשלחת של מדינה.

 

בנוסף זכתה המשלחת הישראלית בשבע מדליות: מדלית זהב קבוצתית על מחקר של צוות בינלאומי בנושא האפשרות ליישב כוכבי לכת, בהיבט של מערכות כדור הארץ (ESP = earth systems project); שתי מדליות כסף קבוצתיות, וארבע מדליות ארד אישיות.

 

האולימפיאדה התקיימה השנה בפארק הטכנולוגי סופיה אנטיפוליס שליד העיר ניס בצרפת, בהשתתפות משלחות מ-29 מדינות.

 

המשלחת הישראלית הורכבה השנה מתלמידי הכיתה הארצית של מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן ובמימון משרד המדע והטכנולוגיה. ארבעת התלמידים נבחרו לאחר שעברו מבחנים בין כל התלמידים שלומדים מדעי כדור הארץ בארץ והשיגו את התוצאות הטובות ביותר.

 

 

האולימפיאדה ארכה 10 ימים שבהם השתתפו התלמידים בסדרת מבחנים עיוניים ומעשיים במגוון תחומים: גיאולוגיה, הידרולוגיה, אוקיינוגרפיה, מטאורולוגיה, אסטרו-פיזיקה ועוד, וכן בפרויקטים של מחקרי שדה וספרות בקבוצות בינלאומיות.

 

רותם מור בת ה-17, שזכתה במדליית הזהב, אמרה: "ההשתתפות הייתה מאוד מהנה ומאוד ייחודית עבורי. למרות שהיינו בתחרות נוצרה חוויה קבוצתית מאוד ונוצרו חברויות וקשרים. העבודה בקבוצות בינלאומיות הייתה ייחודית מאוד ומעניינת. כשבאנו לטקס הענקת הפרסים באנו בידיעה שיכול להיות שלא נזכה, אבל החוויה עצמה הייתה מאוד מלמדת, וכשגילינו שארבעתנו זכינו במדליות ארד אישיות ובמדליות קבוצתיות, זה סיים את התחרות בטעם טוב ועם חיוך על הפנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי גודוביץ'
רותם מור רותם מוטרו איתי עדן אמיר צור נבחרת ישראל פרס יוקרתי אולימפיאדת מדעי כדור הארץ צרפת
צילום: יוסי גודוביץ'
מומלצים