שתף קטע נבחר

מאות דרשו הכרה בחטיפת ילדי תימן - וחסמו רחוב בתל אביב

משתתפי ההפגנה שנערכה בקריית הממשלה בתל אביב דרשו הכרה של המדינה בחטיפת ילדי תימן, המזרח והבלקן . "מדינת ישראל חייבת לספק תשובות לאלפי משפחות". אחרי ההפגנה הם חסמו את הכביש ברחוב קפלן בעיר באישור המשטרה

 

 

"צדק, הכרה, ריפוי": כ-700 בני אדם השתתפו הערב (יום ב') בהפגנה בקריית הממשלה בתל אביב, שבה דרשו מהמדינה להכיר ב"חטיפת ילדי תימן, המזרח והבלקן". המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב בין היתר "מדינה חוטפת ילדיה", "חוטפים בחסות המדינה" ו-"הילד מת, הקבר ריק". את ההפגנה ארגנה עמותת רוח המזרח (עמר"ם). בתום ההפגנה צעדו המשתתפים על הכביש ברחוב קפלן וחסמו את הרחוב באישור המשטרה. אחת המפגינות עוכבה לחקירה.

 

"זוג מבוגרים לבנים חטף אותי מהגן"

 

כמה מהמפגינים עלו בזה אחר זה לבמה המאולתרת והקריאו את סיפורי משפחותיהם. ראש האופוזיציה, ח"כ בוזי הרצוג (המחנה הציוני), שהגיע להזדהות עם משתתפי ההגנה, אמר בשיחה עם ynet כי "בערב יום הכיפורים, שבו כולם מכים על חטא ומבקשים סליחה, זאת פרשה שצריך לבקש עליה סליחה, ולחקור אותה לעומק. מדובר בסיפור קשה שעולה מכל הכיוונים לאורך השנים. כמי שהעלה הצעה לפיצוי המשפחות, שנפלה על ידי הממשלה, על כולנו לדרוש לפתוח את הפרשה הזאת למען הדור הזה ולחקור אותה לעומק כדי שהפצע הזה יגליד".

חסימת רחוב קפלן בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חסימת רחוב קפלן בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

מאות השתתפו בהפגנה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מאות השתתפו בהפגנה(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

ח"כ נורית קורן (הליכוד), יו"ר הוועדה המיוחדת לפרשת היעלמותם של ילדי תימן, מזרח והבלקן, אמרה לנוכחים כי היא תימנייה גאה. "חמותי איבדה אחות ושני אחים ואני מבינה את הכאב שלכם וגם אני לא רוצה למשוך את הזמן. אני מצטערת שהקהל כאן לא יודע מה הוועדה שאני עושה, ואני מזמינה אתכם לראות את החומר והכול מפורסם באתרים"

 

יו"ר עמר"ם, שלומי חתוכה, אמר כי הוחלט לקיים את ההפגנה דווקא במהלך עשרת ימי תשובה וימים ספורים לפני יום כיפור. לדבריו, "מדינת ישראל חייבת לספק תשובות לאלפי משפחות יוצאות תימן, מזרח ובלקן אשר ילדיהן נחטפו על ידי הממסד הישראלי. מבחינתנו התהליך מתחיל בכך שהמדינה תכיר בפשע שבוצע ותתנצל בפני המשפחות על העוול הנוראי שנעשה להן. דרישה זו, להכרה עכשיו ולאיחוד משפחות, בייחוד לנוכח הגילויים האחרונים וקוצר הזמן, היא לב ההפגנה והפעילות שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
המפגינים בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים