שתף קטע נבחר

נפאל: ארבעה מטיילים ישראלים חולצו לאחר שאיבדו את דרכם

תרמילאים שיצאו לטרק באזור האוורסט איבדו את דרכם. גם אחרי שהצליחו ליצור קשר עם צוותי החילוץ, הם הלכו שוב לאיבוד ומצאו עצמם על קרחון. בסופו של דבר המשלחת המקומית הגיעה אליהם וחילצה אותם בבטחה

ארבעה תרמילאים ישראלים שטיילו באזור האוורסט בנפאל חולצו הערב (ב') לאחר שאיבדו את דרכם ונתקעו בחושך מוחלט. הם חולצו בזכות מאמצים של קונסולית ישראל בקטמנדו אנה פדוטוב, שליח חב"ד בקטמנדו חזקי לפשיץ וחיליק מגנוס מנהל "מגנוס איתור וחילוץ".

 

הארבעה סטו מהשביל שלהם ואיבדו את דרכם. הם יצרו קשר במכשיר לווייני שמופעל על ידי מגנוס בשיתוף עם בית חב"ד. בעקבות הפנייה הוצאו לעברם צוותי חילוץ מקומיים המכונים "שרפות" - כפריים מקומים שמתמחים בחילוץ בתנאים קשים באזור. מי ששלח את הצוותים הייתה חברת "פלייאיסט" בראשות יריב פישר.

 

האזור שבו טיילו התרמילאים ()
האזור שבו טיילו התרמילאים

 

התרמילאים הונחו במקביל להתקדם לעבר המחלצים, אך בדרך הם טעו שוב והגיעו לקרחון. רק לאחר שבע שעות של מאמצי חבירה הצליחו המטיילים לפגוש את המחלצים המקומיים, שליוו אותם בריאים ושלמים לכפר מקומי.

 

מסוק שנשלח כדי לחלץ אותם מהאזור לא הצליח להגיע בשל תנאי מזג האוויר ובמקביל הועמד מסוק בכוננות כדי לנסות ולחלץ אותם שוב עם אור ראשון.

 

בעקבות התעקשות נציג חברת "פלייאיסט" בנפאל, אבי סובדי, הארבעה חולצו כבר הלילה ולא חיכו למסוק בבוקר. חיליק מגנוס אמר כי הארבעה לא היו בסכנת חיים ולמרות הקור העז שהיה במקום היו מצליחים לעבור את הלילה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האזור שבו טיילו התרמילאים בנפאל
מומלצים