שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  החליף שם והמשיך בהונאות: נעצר יזם נדל"ן

  גיא מונסונגו, יזם נדל"ן מוכר שפשט רגל והסתבך עם עבריינים, נעצר בחשד להונאות בהיקף של מאות אלפי שקלים. הוא נחקר לפני חודשיים לאחר שהוגשה נגדו תלונה, אבל מאז שינה את שמו לחגי שטראוס ולפי החשד המשיך לרמות לקוחות. השופטת האריכה את מעצרו: "לשונו החלקלקה שימשה לביצוע העבירות"

   

   

  גיא מונסונגו מובא להארכת מעצר    (צילום מוטי קמחי)

  גיא מונסונגו מובא להארכת מעצר    (צילום מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גיא מונסונגו, יזם נדל"ן מוכר החשוד בהונאות נדל"ן ברחבי הארץ בסכומים המוערכים במאות אלפי שקלים, נעצר על ידי המשטרה. על פי החשד, הוא פעל עם מעורבים נוספים בפרשה בשיווק פרויקטים בתחום הנדל"ן, על אף שהנכסים כלל לא היו כלל ברשותם.

   

  מעצרו של מונסונגו, ששינה את שמו לחגי שטראוס, הוארך עד ה-3 באוקטובר. הוא חשוד קבלת דבר בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, זיוף, התחזות לאחר בכוונה לזכות בנכס, הלבנת הון ועבירות כלכליות נוספות.

   

  גיא מונסונגו בהארכת מעצרו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  גיא מונסונגו בהארכת מעצרו(צילום: מוטי קמחי)

   

  השופטת חיותה כוחן עומר קבעה כי "לחשוד היסטוריה של עבירות עבריינות במרמה ורק לאחרונה שוחרר ממעצר בגין חשד לביצוע עבירות מרמה. החשוד החל לפעול בשיטה, כמו בעבר, כשהתחזה לאחר חבר לאחרים וביחד שיווקו דירות במבנה של בזק, חרף העובדה שבזק הורתה לשלוחיו של החשוד שלא יבצעו איתו עסקה. כדרכם של עברייני מרמה לחשוד לשון חלקלקה שמשמשת לו לביצוע העבירות".

   

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  בהארכת מעצרו אמר נציג המשטרה עפר קליין כי נגד מונסונגו ישנן בין 4 ל-5 תלונות וכי אתמול נעצרו מעורבים רבים במסגרת הפרשה: "הוא הציג את עצמו כאילו יש לו אפשרויות לשווק פרויקט בירושלים של מבנה בזק בעיר ונאמר לו מפורשות ע"י בזק שלא יבצעו איתו את העסקה. למרות זאת, הוא החל לשווק ואת הדירות ואנשים נתנו לו כספים. לטענתו, בעקבות תחקיר שנעשה עליו, הוא השיב כספים".

   

  נציג המשטרה הוסיף: "מדובר בחשוד שיש לו מעל 100 תיקים קודמים בעבירות דומות שנמצאים בפרקליטות. בעבר הוא השתמש בדרכון מזויף ויש חשש שיימלט מהארץ".

   

  שרון נהרי, עורך דינו של מונסונגו, אמר: "אבקש לשחרר את מרשיי לחלפות מעצר. הוא החזיר את הכסף למשקיעים והוא עבד כשכיר בחברה ביחד עם אחרים".

   

  מבוקש על ידי המשטרה בחשד למעורבות בפרשה. איתי גביר ()
  מבוקש על ידי המשטרה בחשד למעורבות בפרשה. איתי גביר

  לפני כחודשיים התקבלה תלונה במחוז תל אביב במשטרה ובעקבותיה נפתחה חקירה נגד מונסונגו, שבעבר פשט רגל ואף הסתבך עם עבריינים, בחשד להונאת נדל"ן שמבוצעת על ידו. בעבר, כך חושדים במשטרה, נחקר החשוד באזהרה בגין אותן עבירות בתחום הנדל"ן, אך מאז הוא הספיק לשנות את שמות במשרד הפנים והמשיך, לפי החשד, לרמות בזהותו החדשה. 

   

  מחקירת המשטרה עולה כי מונסונגו ומעורבים נוספים שיווקו פרויקטים בירושלים, רמת גן, צפת ומקומות נוספים תוך מצג שווא לקונים. בין היתר הוא ושותפיו התחייבו לקונים על מועדי אכלוס והציגו לפניהם תוכניות בנייה ואישורים שככל הנראה זויפו. 

   

   

  בחקירה עלה גם שהחשוד השתמש בחברות קש שאותן הקים באמצעות אחרים ולעיתים השתמש במסמכים ותיעוד מזויפים לשם כך. כדי להוציא לפועל את המרמה ולהסוות את היותו מוביל המרמה פיזר החשוד המחאות ללא כיסוי.

   

  כמו כן המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור של איתי גביר, תושב ירושלים בן 39, החשוד במעשי מרמה שונים בנסיבות מחמירות הקשורים בפרשה. הוא מתנשא לגובה 1.80 מטר, מבנה גופו רזה ושיערו שחור. כל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש להתקשר לטלפון 03-6802266 או למוקד 100 של המשטרה ולהשאיר הודעה עבור יחידת הונאה מחוז תל אביב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים