שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  נגמר המשבר? שותפות תמר מודיעה ללקוחות שמחר בבוקר יגיע אליהם הגז
  הזרמת הגז תתחדש היום בשעות הלילה המאוחרות. הסיבה שייקח עוד כמה שעות מרגע ההזרמה ועד ההגעה לישראל היא הצורך למלא את המערכת מחדש. התקלה באסדת תמר הקפיאה את הזרמת הגז לישראל
  משרד האנרגיה מסר כי הזרמת הגז הטבעי ממאגר תמר צפויה להתחיל כבר מחר (ד') בבוקר, זאת לאחר שבמהלך היום (ג') יושלם תיקון התקלה באסדה. בשלב הראשון, תוזרם 50% מהכמות הרגילה.

   

  במקביל, עבודות התחזוקה שהיו מתוכננות מראש באסדה, ממשיכות וצפויות להסתיים ביום חמישי בבוקר. כך שבחמישי צפוייה האספקה לעמוד על הכמות הרגילה המסופקת למשק.

   

  בשבוע הבא תימשכנה עבודות התחזוקה שתוכננו מראש והאספקה תרד שוב ל-50% מהכמות הרגילה.

   

   (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

  הסיבה שיקח עוד כמה שעות מרגע ההזרמה ועד ההגעה לישראל היא הצורך למלא את המערכת מחדש ("הגזה")

   

  התקלה התגלתה בחמישי האחרון על האסדה עצמה מה שהוביל לתיקון בהול שם לרבות ייצור חלקים בחו"ל והטסה שלהם במהלך השבת לישראל. התקלה הקפיאה את הזרמת הגז לישראל והצפי האחרון שדוווח על ידי משרד האנרגיה הוא להזרים חלק מהגז ועד 50% מהתפוקה עד רביעי בלילה. כאמור על פי ההערכות ההזרמה תחל כבר בלילה שבין שלישי לרביעי מה שאומר שברביעי בבוקר חלק מהלקוחות יקבלו בחזרה גז טבעי להפעלת תחנות כוח.

   

  שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ, אמר כי שיתוף הפעולה והעבודה המאומצת של כל הגורמים הרלוונטיים, הובילו לניהול מוצלח של שעת החירום במשק האנרגיה

  ללא פגיעה ברציפות אספקת החשמל לכלל הצרכנים. "במהלך הימים האחרונים פעלנו על מנת לייצב את משק האנרגיה, ואני שמח שהצלחנו במשימה זו. אנחנו ממשיכים לעקוב אחר תיקון התקלה ומכינים את המשק בצורה המיטבית לכל תרחיש אפשרי. עבודות האחזקה שתוכננו מראש תימשכנה כסדרן ותסתיימנה עד לאמצע אוקטובר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נגמר המשבר? שותפות תמר מודיעה ללקוחות שמחר בבוקר יגיע אליהם הגז"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים