שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  הרשקוביץ מתרגש ונפרד
  רבע מיליון שקלים לטל, קופלר מוותר על XOXO, פירסט אינדקס זוממת על החסות, קליל תומכת, וגנץ וברקת נפגשים. רכילות עסקית

  הנהלת אוניברסיטת בר אילן והעובדים נפרדו בטקס מרגש מנשיא האוניברסיטה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, שמסיים את כהונתו. לנעליו ייכנס פרופ' אריה צבן, סגן הנשיא למחקר באוניברסיטה, שאמר שעבורו פרופ' הרשקוביץ משקף חיבור טבעי בין עולם החומר לרוח.

   

  באירוע הפרידה נכחו בין היתר שגריר הונגריה ד"ר אנדור נאג', ראש השירות הלאומי האזרחי שר-שלום ג'רבי, חברי הנהלת האוניברסיטה וחברי הוועד המנהל, חברים ובני משפחתו של הרשקוביץ.

  הרשקוביץ בטקס הפרידה (צילום: חן דמרי)
  הרשקוביץ בטקס הפרידה(צילום: חן דמרי)
   

  רבע מיליון שקלים של טל

  למעלה מרבע מיליון שקלים נאספו בערב ההתרמה השנתי למרכז טל, עמותה שהקימו סוכנת השחקנים זוהר יעקובסון ובעלה לזכרה של בתם טל, שנפטרה ממחלת הסרטן, ומעניקה כחלק מתפיסה הוליסטית טיפולי רפואה טבעית משלימה לחולים.

   

  באירוע, שהתקיים בביתם של מטי ומכבי קרסו בבני ציון והונחה על ידי צופית גרנט, נכחו ותרמו בין היתר מנכ"לית העמותה שירה קופרמן, יצחק ולינדה סגול, ענת ובני פדני, השופט דוד רוזן, סיגל בראון (ד"ר פישר), מרים זוגלובק, עתליה שמלצר והבת עופרה שמלצר-רייף, שמואל וענת פרנקל, יהודית רקנאטי וענת ואיתן מרקוביץ' (יבואני סולגר). מירי מסיקה ורמי ורד היו על האמנותי בהתנדבות.

  שירה קופרמן, צופית גרנט, זוהר יעקובסון, מטי קרסו (צילום: אלירן אביטל)
  שירה קופרמן, צופית גרנט, זוהר יעקובסון, מטי קרסו(צילום: אלירן אביטל)

  מרים זוגלובק (צילום: אלירן אביטל)
  מרים זוגלובק(צילום: אלירן אביטל)

  עתליה ועופרה שמלצר (צילום: אלירן אביטל)
  עתליה ועופרה שמלצר(צילום: אלירן אביטל)

   

  עונג ואימה של קופלר

  אנשי עסקים ואספני אמנות מהארץ ומהעולם הגיעו למוזיאון נחום גוטמן לאמנות בתל אביב, כדי לציין עם האמן אלעד קופלר את השקת תערוכת היחיד שלו, עונג ואימה, שאצרה מוניקה לביא. אלא שהופעתו של קופלר הייתה קצרה. הוא הודה למוזמנים, סיפר שהוא חולה בדלקת ריאות ומפאת החשש להדביק, יוותר על נשיקות וחיבוקים.

   

  ויתרו על XOXO אך נהנו מהיצירות: מולי ליטבק מבעלי גלריית ליטבק, יו"ר הוועד המנהל של המוזיאון ד"ר ציפי לנדאו, בעלה יגאל לנדאו מבעלי רציו והבת יעל, איש העסקים ד"ר רוני פורר, איש האמנות רוני דיסנצ'יק, היוצר גלעד כהנא, הפרסומאי והאמן שוני ריבנאי, מנהל המדרשה לאמנות גבי קלזמן ובנו של נחום גוטמן חמי גוטמן ורוני רעייתו.

  ציפי לנדאו, רוני פורר, יעל לנדאו (צילום: אלעד גוטמן)
  ציפי לנדאו, רוני פורר, יעל לנדאו(צילום: אלעד גוטמן)

  מולי ליטבק, אלעד קופלר, גלעד כהנא (צילום: אלעד גוטמן)
  מולי ליטבק, אלעד קופלר, גלעד כהנא(צילום: אלעד גוטמן)

   

  הכוונה הנסתרת של פירסט אינדקס

  אם תוהים למה חברת פירסט אינדקס, שמתמקדת בזירת סוחר, חתמה על הסכם חסות לשנה עם מכבי FOX ת"א בסכום מוערך

  של כמיליון שקלים, במקביל להסכם חסות עם הפועל חיפה בכדורגל בסכום דומה, הרי שמקורות מקורבים לחברה הסבירו שהיא מכוונת להיות הספונסרית הראשית של זו הצהובה-כחולה, במידה וקבוצת FOX תחליט שהיא מפסיקה עם החסות המרכזית, אותה החלה לפני שנתיים.

   

  לכן, הסבירו, חתמה פירסט אינדקס גם על אופציית התקשרות לעונות נוספות. בינתיים בתמורה למיליון השקלים תקבל את היכולת לפרסם את עצמה בהיכל הספורט יד אליהו. מנכ"ל החברה בישראל חנן טבקרו הסביר שהחיבור עם מכבי FOX ת"א מגיע בשל הערכים שהקבוצה מייצגת כממו מצויינות, הישגיות ודבקות במטרה, שהם גם ערכי החברה.

   

  מנהל סניף החברה ברמת גן עידן מור חתם על ההסכם עם המשנה למנכ"ל מכבי FOX ת"א אלי דריקס. פירסט אינדקס קיבלה רישיון לפעול בישראל תחת פיקוח רגולטורי.

  עידן מור ואלי דריקס (צילום: דודי מליץ יח"צ)
  עידן מור ואלי דריקס(צילום: דודי מליץ יח"צ)
   

  100 אלף שקלים קלילים

  ואם בתחום הספורט עסקינן, גם חברת קליל מכרמיאל חתמה על הסכם ספונסר משנה עם קבוצת הכדורסל מכבי חיפה לעונה הקרובה בסכום מוערך של כ-100 אלף שקלים.

   

  משנה למנכ''ל קליל יוני רובינזון אמר בזמן החתימה עם סמנכ"ל השיווק של הקבוצה בן לוי, ש"זה הסכם הספונסר השני שהחברה חתומה עליו, בנוסף להסכם חסות של ספונסר משנה עם קבוצת מכבי ת"א FOX בכדורסל (כן, גם היא), כחלק מאסטרטגיית החברה לתמוך בקבוצת ספורט מובילה וווינרית". במסגרת ההסכם תקבל קליל פרסום במערכת הלדים בהיכל, פעילות קד''מ ושיתופי פעולה עם מועדון הקבוצה.

  יוני רובינזון ובן לוי
  יוני רובינזון ובן לוי
   

  קירות של אור ב-Avenue

  במרכז האירועים Avenue בקריית שדה התעופה הושק מסך הלדים הגדול בישראל בשיתוף חברת סימול. המסך מתפרש על כ-224 מ"ר בעלות השקעה של כמיליון וחצי שקלים.

   

  בין המגיעים לצפות בתכנים על הקירות: מנכ"ל EXP אייל נאור, איילה ודניאל כהן בעלי אלדן הפקות, מנכ"ל פירמידה אבישי גרינפלד כספי, מנכ"ל ובעלי כנס ישראל יעקב זילבר, כמובן מנהלות המחלקה העסקית ב-Avenue טלי שרון ושרון אונגר וסמנכ"ל סימול מייק כהן.

  טלי שרון, מייק כהן, שרון אונגר (צילום: פאביאן קולדרוף)
  טלי שרון, מייק כהן, שרון אונגר(צילום: פאביאן קולדרוף)
   

  כשגנץ פגש את ברקת

  כ-800 אנשי עסקים יהודים פילנתרופים של ארגון (JFN (Jewish Funders Network, השתתפו בלונדון בארוחת הגאלה השנתית. הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ היה אורח הכבוד באירוע, ולאחר שסיים את דבריו, חלק עימו רשמים מייסד דואליס, חנוך ברקת, גם הוא אורח במשלחת הישראלית. יש לשער שברקת התעניין בתפקידו האחרון של גנץ כדירקטור באלרון, זרוע ההשקעות בטכנולוגיה מקבוצת אי.די.בי שבבעלות אדוארדו אלשטיין.

  בני גנץ וחנוך ברקת
  בני גנץ וחנוך ברקת
   

  מזוזה באד"ם

  נציגי האוניברסיטה העברית, עמותת קוסל (מקדמת אורח חיים בריא באמצעות חינוך גופני) ועיריית ירושלים, הגיעו לטקס קביעת המזוזה במרכז החדש אד"ם, לרפואת ספורט ולקידום הבריאות על ידי חבר מועצת העיר משה ליאון.

   

  בין הנוכחים: התורמת למתחם דניאלה מוחריק, מייסד רשת עיניים ד"ר שמואל לוינגר, מנהל המרכז ד"ר חורש דור חיים וד"ר רמרידן קותי.

  ד"ר חורש דור חיים, ד" רמרידן קותי, דניאלה מוחריק, ד"ר שמואל ורונית לוינגר, משה ליאון (צילום: אסף שקד)
  ד"ר חורש דור חיים, ד" רמרידן קותי, דניאלה מוחריק, ד"ר שמואל ורונית לוינגר, משה ליאון(צילום: אסף שקד)
   

  אפליקסטר מתרחבת

  חברת אפליקסטר, המפתחת אפליקציות ופתרונות OTT end-to-end לגופי מדיה, השלימה בהצלחה את התממשקות פלטפורמת zapp שלה. מכאן החברה ממשיכה להתרחב באירופה ובארה"ב, והודיעה על פתיחת משרדים חדשים בלוס אנג'לס ואיטליה, במקביל להרחבת משרדיה בגרמניה ולונדון.

   

  אפליקציות התוכן של אפליקסטר כוללות יכולות צפייה בזמן אמת, ניהול מרחוק וניהול פרסומות על פלטפורמות שונות, כשפלטפורמת zapp מתממשקת עם פתרונות משלימים כגון חיבור בין תכני טלוויזיה לרשתות חברתיות או מוצרי פרסום ותשלום מכ-100 חברות וספקים שונים מתחום המדיה ותשתיות התקשורת. יזם ומנכ"ל אפליקסטר יהונתן לאור, שהקים את החברה עם ניר פרידמן, נראה נרגש.

   

  מכתוב ירושלמי

  פרימיירת הסרט הישראלי, שכבר עשה כותרות, מכתוב, אירחה את יוצרי הסרט הנרגשים חנן סביון וגיא עמיר עם בנות זוגם. בין המפרגנים לצמד היוצרים נראו , השחקניות חן אמסלם ועדנה בלילוס, הבמאי עודד רז, המפיק אדר שפרן והמפיק והמפיץ משה אדרי מסרטי יונייטד קינג (בתמיכת הקרן לעידוד הסרט הישראלי ו-yes קולנוע ישראלי), חיים רביבו ושי שטרן ובנות זוגם. כוכבי הילדים שירן סנדל ודין מרישניקוב הי גם ברשימת האורחים, ונתנו הופעה ראשונה שמאשרת שהם זוג.

  בכורת מכתוב (צילום: רפי דלויה)
  בכורת מכתוב(צילום: רפי דלויה)
   

  מחזירים לקהילה

  כחלק מפעילות "מחזירים לקהילה" לקראת החגים של חברת ההיי טק אסנס ההרצליינית, יצאו נציגי ההנהלה והעובדים להתנדב בעמותת לקט ישראל. הפעילות התקיימה במרכז הלוגיסטי של העמותה ברעננה, וכללה מיון ואריזת תוצרת חקלאית ועודפי מזון, שיחולקו לעמותות שונות ויועברו לאוכלוסיית הנזקקים.

  עובדי אסנס מתנדבים
  עובדי אסנס מתנדבים
   

  העתיד של ישראל ביתנו

  ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו, חבר בוועדת החינוך של הכנסת, ערך ביקור במרכז עמותת עתיד פלוס, שמקימה מרכזי חדשנות בכפרי נוער כמוקדים לחינוך מדעי-טכנולוגי, בכפר הנוער עיינות.

   

  פורר שאל שאלות על פעילות העמותה, ומנכ"ל העמותה דניאל קובלר העניק תשובות. בין היתר חברי ההנהלה הדגימו את העשייה באמצעות תוכנית משק טק בהובלת ד"ר אבי בן שמעון, במסגרתה לומדים התלמידים על בעיות במשק החקלאי.

  עודד פורר עם דניאל קובלר וילדי משק טק
  עודד פורר עם דניאל קובלר וילדי משק טק
   

  הדרך לזיכרון שולמית

  בירוחם נחנך מעון הילדים בית שולמית, על שם ד"ר שולמית כצמן ז"ל, אשתו של חיים כצמן יו"ר גזית גלוב, שהייתה רופאת ילדים ופעילה חברתית. עלות ההקמה מסתכמת ב-4.5 מיליון שקלים שנתרמו על ידי קרן משפחת כצמן, קרן רש"י וקק"ל אנגליה.

   

  כצמן אמר שהמעון הוא הדרך המתאימה לזכור את רעייתו, שאהבה ילדים ורפואה. ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון ויו"ר קרן רש"י גבי אשכנזי נראו נרגשים.

  מיכאל ביטון, חיים כצמן, גבי אשכנזי (צילום: אלכס סויפרמן)
  מיכאל ביטון, חיים כצמן, גבי אשכנזי(צילום: אלכס סויפרמן)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הרשקוביץ מתרגש ונפרד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים