שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו הזוכים בפרסי לנדאו לאומנויות

  הבמאי שלומי אלקבץ, קבוצת התיאטרון רות קנר, האומנית מאיה ז"ק והמלחין משה זורמן הם הזוכים בפרסי מפעל הפיס על שם לנדאו לאומנויות לשנת 2017. כל אחד מהם יקבל פרס בסך 150 אלף שקלים

  הוכרזו זוכי פרסי מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים על שם לנדאו לשנת 2017: בתחום הקולנוע זכה הבמאי שלומי אלקבץ, בתחום התיאטרון זכתה קבוצת התיאטרון רות קנר, בתחום האומנות החזותית זכתה האומנית מאיה ז"ק ובתחום המוזיקה הקלאסית זכה המלחין משה זורמן. כל אחד מהם יזכה בפרס על סך 150 אלף שקלים.

   

  פרס מפעל הפיס לאמנויות על שם לנדאו, המוענק זו השנה ה-17, ניתן לאמנים וליוצרים בעבור פעילות אמנותית מצטיינת ואיכותית מהתקופה האחרונה, בעלת תרומה והשפעה משמעותית לתרבות ולאמנות בישראל.

  זכה בתחום הקולנוע. שלומי אלקבץ (צילום: עמיחי מלכי) (צילום: עמיחי מלכי)
  זכה בתחום הקולנוע. שלומי אלקבץ(צילום: עמיחי מלכי)

  מנימוקי ועדת השיפוט על זכייתו של שלומי אלקבץ: "אלקבץ הוא יוצר פורץ דרך, אישי, מקורי, עמוק ומחויב חברתית. בשנים האחרונות הוא הטביע חותם בתרבות הישראלית, בסרטים "ולקחת לך אישה", "שבעה" ו"גט", המחוברים למקום ולזהות המזרח תיכונית, כמו גם לקולנוע הבינלאומי העכשווי. אלקבץ הוא שילוב נדיר של בימאי ותסריטאי מחונן, מפיק עם חושים מחודדים, מורה משפיע, ויזם בעל חזון".

   

  מנימוקי ועדת השיפוט על זכיית קבוצת התיאטרון רות קנר: "הוועדה בחרה להעניק את הפרס לשחקני קבוצת התיאטרון רות קנר - שירלי גל שגב, טלי קרק, רונן בבלוקי ועדי מאירוביץ. כל אחד לחוד, וכולם יחד, הגיעו במשך שנות עבודתם בשדה לשכלול יוצא דופן של אומנותם. שפה, תנועה, קול, מבע - בכל אחד מן המרכיבים האלה שולטים הארבעה, בצורה וירטואוזית, תוך כדי מתיחת גבולות החקירה התיאטרונית".

   

  הזוכים בתחום התיאטרון. קבוצת רות קנר ()
  הזוכים בתחום התיאטרון. קבוצת רות קנר

  מנימוקי ועדת השיפוט על זכייתו של משה זורמן: "מלחין פורה שעבודתו משלבת יסודות מן המוזיקה הקלה והמסורתית, ובעיקר מהזמר העברי, ועם זאת היא ניצבת על יסודות קלאסיים מוצקים. יצירותיו נגישות לקהל רחב של אוהבי מוזיקה ונשענות על מסורת ארוכה של כתיבה טונאלית מסורתית. יחד עם זאת יש בהן גוונים שממקמים אותן באופן ספציפי במאה ה-21, ובישראל, וסגנון אישי שמייחד את זורמן כמלחין בעל חותם ואמירה מובהקים משלו".

   

  מנימוקי ועדת השיפוט על זכייתה של מאיה ז"ק: "העשייה של ז"ק מתאפיינת באיכות חסרת פשרות, יצירתיות ושימוש במדיומים שונים אותם היא משלבת זה בזה. ז"ק זוכה בפרס מתוך הערכה שווה לצדדים האינטלקטואליים המחקריים בעבודתה שמביטה על העולם של אתמול, ובוחנת אותו בהקשר ההווה, ועל העיסוק שלה בעשייה אומנותית שחורגת מקטגוריות מובחנות, מתפתחת בהתמדה ומתווה דרכי חשיבה והתבוננות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA
  זכה בפרס בתחום הקולנוע. שלומי אלקבץ
  צילום: EPA
  לאתר ההטבות
  מומלצים