שתף קטע נבחר
צילום: דובר צה''ל

"אזרח זיהה אותך - נחשפת". לוחמי מגלן באבו גוש

יחידת הקומנדו מתאמנת ביישוב אזרחי - והכפר שליד ירושלים מדמה שטח אויב

 

 

 

הקומנדו בשטח - לכל הסרטונים

 

בשעת לילה מאוחרת נפתח השער של קיבוץ נגבה ואל שבילי הקיבוץ החלו להתגנב לוחמים של יחידת הקומנדו מגלן. כמה ימים אחר כך הם נצפו גם בסמטאות אבו גוש ואולי אפילו גם ליד הבית שלכם. לא מדובר בפעילות צבאית בתוך היישובים, אלא בתרגיל שנערך אחת לכמה זמן ביחידה.

 

בשבועות האחרונים פשטו לוחמי היחידה על יישובים רבים ברחבי הארץ כשהמטרה דומה – הכשרת הלוחמים החדשים ביחידה והקניית היכולת לנוע בכל מתווה בלי להיחשף. מדובר בתרגילים שהם חלק בסיסי בהכשרת הלוחמים החדשים. "היכולת לנתח את השטח בצורה מעמיקה ולהבין היטב איפה אני נצפה ואיפה לא ולנתח איפה אני יכול ללכת זו אחת מהיכולות שנדרשות מלוחם קומנדו", הסביר ל-ynet גורם במגלן.

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)
 

התרחיש המרכזי שליווה את הלוחמים דומה למשימות שהם מבצעים בפועל. בתוך אחד היישובים יש אויב שצריך להשמיד אותו ולהסתלק – וכל זה בלי להיתפס.

 

נגבה ואבו גוש הם רק שתי דוגמאות למקומות שמקנים ללוחמים החדשים ניסיון בתוואי שטח שונים שבהם יפעלו במהלך שירותם. אבו גוש מדמה בצורה טובה את הכפרים בגזרות השונות ואילו נגבה מדמה בצורה טובה שטח בנוי שאינו צפוף כל כך ויש סביבו צמחייה.

 

"כשלוחם או מפקד מתאמן במרחב חי ונושם זה מכניס אותו בצורה טובה יותר לאימון ונותן לו את היכולת להתמקד ולבצע את האתגר האימוני בצורה טובה. זה שם לו אתגר אמיתי יותר", אומרים גורמים ביחידה. יתרון מרכזי נוסף שיש באימונים בתוך היישובים זו נוכחות התושבים. כל התרגילים כמובן מתואמים מראש ואין הפרעה במרקם החיים, אבל גם בלי שהם יודעים, לתושבים יש תפקיד בתרגיל.

 

"מציאות של אזרחים במרחב וברחובות זה חלק מהתרגול ובימוי האויב. אם האזרח זיהה אותך בתרגיל – זה אומר שגם נחשפת במציאות".


פורסם לראשונה 04/10/2017 12:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מגלן מתאמנת
צילום: דובר צה"ל
מומלצים