שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  רפורמת המסים של טראמפ: מס החברות יירד מ-35% ל-20%
  הבית הלבן הגיע להבנות עם המחוקקים הרפובליקאים; מספר מדרגות מס הכנסה יצומצם משבע לשלוש, העשירים ישלמו 35% במקום 39.6% כיום; מס הירושה יבוטל
  הבית הלבן הגיע היום (ד') להבנות עם המחוקקים הרפובליקאים בעניין רפורמת המס, עליה הכריז נשיא ארה"ב לפני כעשרה חודשים. כך לפי דיווחים בחו"ל.

   

  דונלד טראמפ (צילום: AFP)
  דונלד טראמפ(צילום: AFP)

   

  לפי התוכנית, מס החברות יופחת ל-20%, לעומת 35% כיום. יצוין כי בתוכנית שהציג שר האוצר האמריקאי, סטיב מנוצ'ין באפריל האחרון, שיעור מס החברות עמד על 15%. מס חדש, בשיעור של 25%, יוטל על בעלי עסקים - שעד היום שילמו מס הכנסה "רגיל".

   

  כמו כן, מספר מדרגות מס הכנסה המוטל על יחידים יצומצם משבע לשלוש - כפי שנקבע בתוכנית שהוצגה באפריל. שיעור המס במדרגה התחתונה יהיה 12% (לעומת 10% בתוכנית מאפריל), ובשתי המדרגות הנותרות שיעור המס יהיה 25% ו-35% (ללא שינוי לעומת אפריל). כיום, שיעור המס במדרגה העליונה עומד על 39.6%.

   

  עם זאת, בתוכנית החדשה נקבע כי תיתכן מדרגת מס נוספת, הגבוהה מ-35%, כדי שמערכת המיסוי החדשה תהיה לא פחות פרוגרסיבית מזו הקיימת.

   

   

  נאום נשיא ארה"ב בעצרת הכללית באו"ם    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מס הירושה יבוטל

  בנוסף כוללת הרפורמה הגדלה משמעותית של הסכומים שמתחתם לא ישולם מס - מ-6,350 ל-12 אלף דולר ליחידים, ומ-12.7 אלף ל-24 אלף דולר לזוגות נשואים.

   

  טראמפ והמחוקקים הרפובליקאים מציעים גם לבטל את האפשרות של יחידים לקזז מס שהם משלמים במדינתם - מהמס הפדרלי. את האפשרות הזו מנצלים בעיקר אמריקאים עשירים במדינות הנחשבות לתומכות של המפלגה הדמוקרטית, בהן ניו יורק, ניו ג'רזי וקליפורניה.

   

  עוד סוכם על ביטול מס הירושה - שמוטל כיום על מי שיורשים נכסים בשווי של מעל 5.49 מיליון דולר. על אף שבפועל המס הוטל על מספר קטן של אמריקאים, הוא נמצא "על הכוונת" של הרפובליקאים שנים רבות.

   

  כמו כן נקבע כי חברות אמריקאיות שמחזיקות נכסים מחוץ למדינה ישלמו מס חד-פעמי. ככל הנראה, נכסים לא נזילים ימוסו בשיעור נמוך יותר מאשר נכסים נזילים. בתוכנית לא צוין שיעור המס שישלמו החברות, אך ההערכות הן כי מדובר על כ-10%.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רפורמת המסים של טראמפ: מס החברות יירד מ-35% ל-20%"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים