שתף קטע נבחר

"איש ענק, המורה שלנו לאורך הדרך": פרידה מדניאל פאר

עמיתיו של איש הרדיו והטלוויזיה דניאל פאר, מוותיקי רשות השידור, כואבים את מותו בגיל 74 בעקבות אירוע מוחי. "אבד איש ענק, אבק התעשייה המכוער לא דבק בו מעולם", אמר עליו העיתונאי יעקב אחימאיר. דליה מזור, שהגישה לצידו את קדם האירוויזיון, תיארה אותו כ"מקצוען בלתי רגיל, ובו טוב לב אמיתי". יגאל רביד: "היה המנטור שלי"

לאורך 74 שנותיו היה פועלו התקשורתי הענף של דניאל פאר מודל ודוגמה לעיתונאים ואנשי מדיה רבים. הבוקר (ה') הוא הלך לעולמו לאחר שלקה באירוע מוחי והותיר מאחוריו קריירה מפוארת בתקשורת הישראלית לדורותיה, שכללה בין היתר את התוכניות "כלבוטק", "מבט" ו"על גלגלים" וכן את האירוויזיון הראשון שנערך בישראל ב-1979, שאותו הגיש לצד ירדנה ארזי. עם היוודע דבר מותו ביקשו עמיתיו הכואבים לשאת מילות פרידה.

 

"שילוב של אופי, עדינות ויחס אישי לכל הסובבים". דניאל פאר (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
"שילוב של אופי, עדינות ויחס אישי לכל הסובבים". דניאל פאר(צילום: אביב חופי)

מגיש הטלוויזיה דניאל פאר הלך לעולמו

להתראות, איש טלוויזיה: הרגעים הגדולים של דניאל פאר

 

"אני לא קולט את זה. דניאל זה כמעט כל החיים שלי", אמר העיתונאי יעקב אחימאיר ל-ynet כשהוא מתקשה לעצור את הדמעות. "לא חשוב להגיד כמה גדול הוא היה, בראש ובראשונה הוא היה בן אדם במקצוע המטורף הזה, עם האנושיות שלו, הוא היה איש ענק. לבד מן המקצועיות והצניעות, הוא היה בלי מרפקים, רק בעדינות, בנימוס, ביחס אנושי של כל הסובבים. האבק המכוער של התעשייה לא דבק בו מעולם".

 

"דניאל, בשבילנו דני המורה שלי לאורך כל הדרך", הוסיף שדרן הרדיו ומגיש הטלוויזיה יגאל רביד, מי שעבד לצד פאר ברשות השידור לאורך שנים ארוכות והמשיך את דרכו בהנחיית קדם האירוויזיונים שהופקו במסגרתה. "הוא היה אחד השדרנים החשובים והבולטים בשידור הציבורי לאורך השנים, הביא לנו את אסכולת ה-BBC מאנגליה והעמיד דור של שדרנים - שזכיתי להיות ביניהם. מאוד אהבתי את הווירטואוזיות שלו, הוא היה מסוגל להנחות מהדורות חדשות, תוכנית אקטואליה רכה בסגנון 'על גלגלים' וגם תוכניות בידור ואירוויזיונים.

 

"הוא אחד מהשדרים הכי גדולים שהיו כאן ומאוד נזהר שלא להיות מעורב בסכסוכים ותככים שאפיינו את רוממה לאורך השנים", המשיך רביד. "הוא היה אומר: 'זה לא שווה לי'. אני זוכר שהוא הדריך אותי לקראת הנחיית האירוויזיון של 99', עשרים שנה אחריו. הוא היה המנטור שלי. שאלתי אותו אם זה שווה את המאמץ - הוא אמר לי 'שווה, שווה'. היה לו רכב אמריקני והוא אמר לי שזה מקדם האירוויזיון והחלטורות שבאו אחריו. הוא היה מהחבר'ה הטובים של הערוץ הראשון. ייחודו בזה שכולם אהבו אותו".

 

פאר, מנחה את קדם-אירוויזיון 83' לצד דליה מזור

"זה עצב גדול מאוד", אמרה דליה מזור, קולגה נוספת של פאר ומי שהגישה לצידו בין היתר תחרויות קדם אירוויזיון ששודרו בערוץ הראשון. "עבדנו יחד 40 שנה. הוא היה איש נדיר ויוצא דופן בנועם ההליכות שלו, בטוב הלב ובחוש הומור יוצא מן הכלל. ב-40 שנות עבודה משותפת לא ראיתי אותו מתרגז או מוציא כעס על אחרים. הוא התעצבן אבל לא נתן לאף אחד להרגיש שקשה לו. הוא היה איש טוב ומיטיב וגם חבר טוב. דניאל היה מקצוען בלתי רגיל, שילוב של אופי, כל כך חם וטוב. היה בו טוב לב אמיתי. במקום שיש כל כך הרבה אגו, איש ג'נטלמן ונעים הליכות כמו דני - זה נדיר".

 

דן כנר, גם הוא מוותיקי רשות השידור, תיאר את פאר כ"אדם נפלא, טוב לב, בעל הומור משובח. תמיד לקח את הדברים בקלות וראה את הצד הטוב שבדבר. הוא היה קריין מעולה, מהדור הישן והסגנון הטוב, בעיניי, של הקריינות. דני ועליזה אשתו היו ידידים אישיים. ככל שאני זוכר הוא לא התקבל בשעתו לגלי צה"ל, ואז הוא הגיע לקול ישראל ובמהלך דרכו הוא היה הבוס שלי, מנהל מחלקת הקריינים. עם הרוח הטובה שלו אי אפשר היה להסתכסך איתו, אני לא זוכר עימות איתו, עם אף אחד. הוא ידע לפתור כל דבר ברוח טובה. הדור של פעם הולך ונגמר, וחבל". גם איש רשות השידור רפיק חלבי נשא דברי פרידה בחשבון הטוויטר האישי: "‏דניאל פאר איננו. דני היקר, ינעמו לך רגבי עפרך! היית ג'נטלמן, אדיב, נבון וידעת לקחת כל דבר בפרופורציה. יהא זכרך ברוך".

 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס גם הוא לפטירתו של איש הטלוויזיה האהוב. "דניאל היה מאדָניו של השידור הציבורי, איש מעשה ומקצוען מהמעלה הראשונה. נחמה ואני נעצבנו מאוד לשמוע את הבשורה על מותו ואנו משתתפים בצער משפחתו ומוקירים את זיכרון פועלו".

 

דניאל פאר יובא למנוחות מחר (שישי) בבית העלמין האלטרנטיבי בגבעת ברנר בשעה 11:00. פאר הותיר אחריו אישה, ארבעה ילדים ועשרה נכדים.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
דניאל פאר. 2017-1943
צילום: עטא עוויסאת
לאתר ההטבות
מומלצים