שתף קטע נבחר

תיעוד: מאבטחים הוכו באיכילוב, התוקפים נמלטו

אלימות קשה בבית החולים: קרוביה של מאושפזת, שנחשדה בגניבת טלפון מאחות, הגיעו לאיכילוב והכו אנשי אבטחה שמנעו מהם להיכנס. שלושה מאבטחים נפצעו - הם סובלים משיניים שבורות, מחבלות בפנים ומשברים בעצמות. חמשת התוקפים נמלטו

 

 

תקיפה לילית בכניסה לבית החולים: במהלך הלילה הוכו מאבטחים בבית החולים איכילוב על ידי חמישה גברים. החמישה נמלטו. בבית החולים ביקשו: פנו למשטרה אם אתם מזהים את התוקפים. צפו בסרטון מהתקיפה.

 

המקרה החל בשעה 3:00 בלילה. מטופלת בת 19 מיפו, שהגיעה בליווי אביה (בן 49), הלינה על הטיפול הלקוי שקיבלה לטענתה. לפי בית החולים, היא אף ניסתה לגנוב טלפון מאחות. מאבטח הוזעק לעזרת האחות והפריד בינה לבין המטופלת. בבית החולים אמרו כי בעבר בני משפחתה של המטופלת איימו על רופאים, על אחיות ועל חברי הנהלת בית החולים והורחקו על ידי צוות האבטחה.

התקיפה הלילית בבית החולים (מתוך מצלמות אבטחה) (מתוך מצלמות אבטחה)
התקיפה הלילית בבית החולים(מתוך מצלמות אבטחה)

 (מתוך מצלמות אבטחה) (מתוך מצלמות אבטחה)
(מתוך מצלמות אבטחה)

כחצי שעה לאחר מכן עצר בכניסה למיון רכב מסוג סקודה, ובבית החולים אמרו כי זינקו ממנו חמישה גברים, קרוביה של המטופלת. המאבטחים מנעו מהם להיכנס, ובעקבות זאת החלו החשודים להכותם ומיד אחר כך נמלטו. לפי בית החולים, אחד מהם אף היה ככל הנראה חמוש באקדח. לבסוף שבו החמישה לרכב, שעמד ללא אישור ברחבת אמבולנסים, ונמלטו מהזירה.

 

שלושה מאבטחים הוכו וטופלו במצב קל עד בינוני בחדר הטראומה. הם סובלים משיניים שבורות, חבלות בפנים ובגוף, שברים וסדקים בעצמות. בבית החולים אמרו כי הצוות הרפואי והסיעודי "נותר המום, מפוחד ומבוהל בעקבות מעשה האלימות".

 

בית החולים מסר את המידע למשטרה והיא פתחה במצוד אחר החשודים. המטופלת ואביה, תושבי יפו, נעצרו. יתר החשודים עדיין לא אותרו. במשטרת מרחב ירקון אמרו: "נגלה אפס סובלנות כלפי תקיפת עובדי ציבור ונשתמש בכל הכלים העומדים לרשותנו על מנת למצות את הדין עם העבריינים".

 

פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי איכילוב, הדגיש כי "מדובר באירוע חמור מאוד עם דפוס פעולה מהעולם העברייני. האירוע משקף את אוזלת היד של המערכת נגד פושעים שפועלים באלימות נגד אנשי צוות רפואי. המאבטחים הגנו בגופם על הצוות הרפואי. החלטתי שמהיום יוצב שוטר 24/7 בחדר המיון ואני מצפה שכך יהיה בכל בתי החולים. אני קורא לשר לביטחון פנים להגדיל את מעורבותו בנושא, למפכ"ל המשטרה לנקוט צעדים ברמה הלאומית ולמשטרת תל אביב לא להרפות עד מעצרם והבאתם לדין של הפושעים. בעיקר אני מצפה שמערכת המשפט תדע לגזור עליהם עונש חמור שיביא סוף-סוף הרתעה נגד כל מי שיפנה נגד רופאים, אחיות ועובדי מערכת הבריאות".

 

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר ל-ynet: "ראיתי את הצילומים ממצלמות האבטחה והזדעזעתי. חייבים לטפל בחומרה בכל מקרה של אלימות כלפי הצוותים הרפואיים. אסור שמקרים כאלו ישנו יותר. אני מקווה שרשויות החוק ילכדו את החשודים וימצו עמם את הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך מצלמות אבטחה
אלימות בבית החולים
מתוך מצלמות אבטחה
מומלצים