שתף קטע נבחר

אחיה של שרה נתניהו: "מתגעגע לימים שבהם מנהיגים היו סמל לצניעות והסתפקות במועט"

ד"ר חגי בן ארצי התראיין לאולפן ynet והתייחס לפרשות הסובבות את בני הזוג נתניהו: "היום אני מדבר איתם דרך הרדיו והטלוויזיה. אני אוהב ומעריך אותם, אבל רוצה שיקחו דוגמה מהוריהם שוויתרו על האינטרסים הפרטיים". מלשכת נתניהו לא נמסרה תגובה

 

 

ד"ר חגי בן-ארצי, אחיה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, התראיין הבוקר (יום ה') לאולפן ynet ונשאל על פרשת המעונות המלווה את בני הזוג ועל כתב אישום שייתכן שיוגש נגדה אחרי שימוע. "אני לא מכיר את הפרטים ואני לא מכיר את הנתונים, אבל אני אגיד משהו כללי", אמר. "גדלתי כילד בבית שהאווירה הייתה של פשטות, צניעות והסתפקות במועט. גם ראיתי במו עיניי ראש ממשלה, דוד בן גוריון, שביקרנו אותו בצריף שלו בשדה בוקר. אני מתגעגע לימים שבהם מנהיגים היו סמל של פשטות, צניעות והסתפקות במועט. הייתי ממליץ לכל מנהיגי ישראל".

 

- זה לא מה שקורה במקרה של ראש הממשלה ואחותך?

"לכל מנהיגי ישראל בדור האחרון, שהתרחקו מהדגם של יצחק בן צבי ודוד בן גוריון ולוי אשכול ומנחם בגין ושמיר - ראוי בכל זאת להשתדל לחזור אל הימים האלה. עם ישראל היה אז מאוחד יותר וראה דוגמה של מנהיגים שבאמת היו בעלי מידות טובות".

שרה נתניהו ואחיה חגי בן-ארצי  (צילום: עמית מגל, אלכס קולומויסקי) (צילום: עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
שרה נתניהו ואחיה חגי בן-ארצי (צילום: עמית מגל, אלכס קולומויסקי)

בתחילת החודש הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לשרה נתניהו שמסתמן נגדה אישום בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. הסעיף המרכזי יסוב על ניפוח החשבונות של הוצאות האירוח במעון ראש הממשלה, וניפוח רשימות המוזמנים כדי ליהנות מארוחות מבלי שתשלם עליהן מכיסה.

 

עם זאת הדגיש בן ארצי: "אני אומר גם לראש הממשלה גיסי וגם לאחותי שאני אוהב ומעריך אותם. אני אומר להם: תראו לנגד עיניכם כל הזמן את הדוגמה של ההורים שלכם, כולם זיכרונם לברכה. כולם חיו חיים של צניעות, אידיאלים, מסירות לעם ישראל, ויתור על האינטרסים הפרטיים, האישיים. הדוגמה הזאת שיש לנו של ההורים שלנו צריכה להנחות אותנו בימים האלה".

 

- אתה בקשר עם שרה נתניהו, אחותך?

"לא. לצערי כבר כמה שנים נותק הקשר. אני מצטער על זה. היו הרבה שנים שלא רק היה קשר משפחתי טוב, גם עבדתי עם ראש הממשלה. אבל הימים האלה חלפו. היום אני מדבר איתם דרך הרדיו והטלוויזיה".

 

ד"ר בן ארצי יארגן ביום ראשון, חול המועד סוכות, הפנינג גדול וסיורים באתר חלום יעקב ליד בית אל. "באתר המעניין הזה, ההיסטורי, התנ"כי, כאן התחיל בעצם העם היהודי", הוא מסביר. "כאן שכב יעקב אבינו, חלם את החלום שלו ומכאן בעצם מתחיל העם היהודי. כאן על הסלע הזה הוא מקבל את ההבטחה על הארץ וכאן הוא מקבל את הייעוד של העם היהודי".

 

- מלבד זה אני מניחה שיש גם נוף יפה ומזג אויר נעים. יש ביקוש לסיורים האלה?

"יש ביקוש. יש כאן לא רק היסטוריה ותנ"ך. יש גם שמורת טבע ייחודית, אלונים, אלות עתיקות. בגלל שהמקום מקודש גם למוסלמים וגם לנוצרים, אז האזור הזה נשאר מיוער בחורש טבעי. יש כאן מסלולי טיול נהדרים, מערות קבורה עתיקות, נופים נהדרים, רואים מכאן את כל הארץ".

 

מלשכת נתניהו לא נמסרה תגובה לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית מגל, אלכס קולומויסקי
שרה נתניהו ואחיה חגי בן-ארצי
צילום: עמית מגל, אלכס קולומויסקי
מומלצים