שתף קטע נבחר

קרית גת: עובדי ניקיון קשישים שהלינו את שכרם - ניצבים בפני פיטורים

רגע לפני יום הכיפורים: לאחר ש-60 מטאטאי רחובות קשישים לא קיבלו את מלוא שכרם עבור חודש אוגוסט בגלל סכסוך בין חברת הניקיון המעסיקה אותם לבין העירייה, הם ניצבים בפני פיטורים. הסיבה: העירייה החליטה להחליף זכיין ניקיון. העירייה: "נעשה מאמץ שהחברה החדשה תעסיק את הקשישים"

ערב יום הכיפורים ואין חמלה כלפי הקשישים: כ-60 עובדי ניקיון קשישים מקריית גת שהועסקו בשנים האחרונות כמטאטאי רחובות ניצבים בפני פיטורים בעקבות החלפת זכיין לשירותי ניקיון הרחובות בעיר. כזכור, בחודש שעבר העובדים לא קבלו משכורות ורק לאחר מאבק הם הצליחו לקבל חלק משכרם.

 

עובדי הניקיון בקרית גת ()
עובדי הניקיון בקרית גת

 

בתחילת שבוע הבא צפויים העובדים הקשישים, רובם מעל גיל 70, להתייצב בפני שימוע לפני פיטורים טרם הפסקת עבודתם כמטאטאי רחובות. החברה הכלכלית של קרית צפויה להחליף חברה זכיינית לניקיון הרחובות, במקומה של החברה הקודמת שעימה התגלו חילוקי דעות, אלא שאת המחיר עלולים לשלם העובדים הקשישים.

 

טרם ידוע אם החברה החדשה שתכנס תקלוט את מטאטאי הרחובות מהחברה הקודמת - אך אלה צפויים כבר בשבוע הבא לעמוד בפני שימוע. לטענת העובדים, החברה החדשה צפויה לקלוט עובדים זרים במקומם. מטאטאי הרחובות התבשרו כי בימים הקרובים יקבלו זימונים לשימועים שיערכו, כאמור, כבר בתחילת שבוע הבא. מדובר בעובדים אשר משתכרים בכאלפיים שקל בחודש.

 

תחתית הבושה

הקשישים יוצאים לעבודה מדי יום בשעה חמש בבוקר, ומטאטאים את הרחובות לפי מקטעים שהוגדרו להם. כעת, הם נשלחים לביתם. "הגענו לתחתית הבושה", סיפרה ביתו של אחד העובדים, "מדובר בהשפלה ופגיעה באנשים מבוגרים שממילא שכרם נמוך אך עושים את עבודתם בעיקר מתוך רצון לשמור על ניקיון הרחובות שבהם הם מסתובבים. העבודה הזו היא תעסוקה שיש בה מעבר לפרנסה, זו תעסוקה שמחזיקה אותם בתפקוד חרף גילם המתקדם.

 

"אני מצפה מעיריית קרית גת להתערב בנושא ולדאוג לרווחתם של העובדים הקשישים ולשלבם בחברה החדשה. נראה כי שיקולים כלכליים עולים על אנושיות בסיסית"

 

כזכור מהחודש שעבר, למעלה מ-60 מטאטאי רחוב לא קיבלו את שכרם לחודש אוגוסט - שבוע לפני ערב ראש השנה. הסיבה: מחלוקת בנושא דיווחי שעות בין עיריית קריית גת לחברת "פורד אחזקות", שדרכה מטאטאי הרחובות מועסקים. המשבר נפתר חלקית והעובדים קיבלו משכורות, אך לטענתם לא את כל מה שהגיע להם.

 

מעיריית קרית גת נמסר בתגובה: "החברה הכלכלית פרסמה מכרז חדש למתן שירותי ניקיון רחובות. החברה הכלכלית תעשה כל שאפשר על מנת שהחברה הזכיינית החדשה תעסיק את העובדים האמורים. טרם נבחר זכיין חדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים