שתף קטע נבחר

הובא למנוחות אבשלום שנהרג בהתהפכות התותח: "מספיק עם זה, בוא כבר הביתה"

מאות ליוו למנוחות את סגן אבשלום ערמוני שנהרג בתאונה ברמת הגולן. "הבאת לי פרחים בכל שבת, היום אנחנו מחזירים לך את הזרים בהר הרצל", ספדה לו אימו. אביו: "איך אומרים מילים אחרונות על אדם כל כך חי?"

 

מאות אנשים, בהם בני משפחה, חברים, חיילים ואחים לנשק, הגיעו היום (יום ה') לבית העלמין הצבאי בהר הרצל כדי לחלוק כבוד אחרון לסגן אבשלום ערמוני ז"ל, שנהרג אתמול בתאונה שבה התהפך תותח מתנייע ברמת הגולן. יחד איתו נהרג סמ"ר אבינעם כהן מירושלים. לאחר מותו הועלה ערמוני לדרגת סגן.

 

ערמוני, תושב בית חורון שהיה בן 22 במותו, התמודד לפני שנתיים עם מות בת דודו נעמה הנקין ז"ל, שנרצחה בפיגוע ירי בישוב איתמר. אתמול השכול הכה שוב במשפחה עם מותו הטרגי של אבשלום.  

אבשלום ערמוני, ז"ל ()
אבשלום ערמוני, ז"ל

"יום שישי, תשע וחצי בבוקר, דלת הבית נפתחת ומאחוריי זר גדול מסתתר חייל עייף שעמד במשימה בגבורה - להביא פרחים לאימא בכל שבת שבה יצא הביתה. היום אנחנו מחזירים לך את הזרים בהר הרצל", ספדה לו אמו, תמר.

 

"היית הילד הצדיק של הבית - 'דוס' אמיתי, אבל כזה שעושה מקום לאחרים ולא כופה על אף אחד כלום. אהבת אנשים ואת המשפחה שלך, היית איש מצחיק ושנון, חריף ומשמח. אתמול, אמרתי לחברים שזה שנהרגת זה לא אסון - זה הפסד של כולנו", הוסיפה האם.

 

הוריו ואחיו של אבשלום ז"ל (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
הוריו ואחיו של אבשלום ז"ל(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

"היום אתה עוזב למשפחה אחרת. נעמה ואיתם שם, סבא יצחק וסבא אליעזר והמון אנשים טובים ואהובים. הם ממתינים לך בעולם ההוא, ואנחנו נשארים בלי אבשלום. מי יגהץ בכל יום שישי ערמות של בגדי שבת? ומי יגהץ את הלב המקומט? אנחנו נפרדים ממך בקול דממה דקה. השם נתן לנו את אבשלום, והשם לקח לנו את אבשלום".

 

האב חמי נשא הספד קורע לב: "אבשלום בני, איך נפלו גיבורים, איך נפלתם עם התומ"ת. כל מה שאני רוצה לצעוק זה מספיק, הבנו את הרעיון, עכשיו בוא הביתה. איך אומרים מילים אחרונות על אדם כל כך חי? על חוש ההומור המיוחד, השנינות והיכולת לספר משפטי מחץ. על ההתמדה והיעדים שהצבת לעצמך. על הדרך שבה היית חבר לחבריך". 

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 

"במה מתחילים. אולי באבשלום שמארגן קבוצת חברים כדי לשמח ילדים במקלטים ב'צוק איתן'? באבשלום איש העקרונות, איש החסד, המשקיען והיזם? מעט זמן קצבו לך מן השמיים, אבל במעט הזה הספקת המון, מבלי לוותר על האיכות. בכל מקום היית רוח החיה. אדם כל כך חי כמוך פשוט לא שייך למוות. מספיק עם זה, בוא כבר הביתה".

 

האח הצעיר נועם סיפר בקול חנוק ובבכי על אבשלום שכה אהב: "באנו להיפרד ממך לתמיד אבשלום. לא ייאמן שאתה לא חוזר. שלא תחזור למיטה ושלא תצעק עליי כי לגמרי בטעות התיישבתי עליה. בשבילך כתבתי מכתב אחרון כדי שתדע שהבאת לנו תורת חיים לחסד, צדקה ואמת. שלך תמיד, נועם מהמיטה שמעלייך".

כהן ז"ל. "עם ישראל הפסיד נשמה טהורה" ()
כהן ז"ל. "עם ישראל הפסיד נשמה טהורה"

אתמול הובא למנוחות סמ"ר אבינעם כהן ז"ל, שנהרג גם הוא בהתהפכות התותח. אביו שמעון ספד לו: "צה"ל איבד את אחד החיילים הטובים ביותר, מפקד בצה"ל. עם ישראל הפסיד נשמה טהורה, בין כסה לעשור, לפני יום כיפור. 22 שנים קיבלנו מתנה ואנחנו צריכים להחזיר אותה והחזרנו אותה. זה כואב, זה כואב, זה כואב. אבל אנחנו מקבלים את זה".

 

בהלוויתו של כהן השתתפו גם ראש ישיבת ההסדר באלון מורה, שבה הוא למד, הרב אליקים לבנון ושר החינוך נפתלי בנט. גם אחותו של כהן, שילדה כמה שעות לאחר תאונת האימונים הקטלנית, הגיעה להר הרצל כשהיא מובלת באלונקה ומלווה בצוות רפואי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
הלווייתו של אבשלום ערמוני ז"ל
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים