שתף קטע נבחר

ח"כ מנואל טרכטנברג פורש מהכנסת

הפרופ' שפרץ לתודעה הציבורית כשניהל את המשא ומתן בקיץ 2011 עם אנשי מחאת האוהלים הודיע ליו"ר המחנה הציוני על כוונתו לפרוש לטובת האקדמיה

 

ח"כ מנואל טרכטנברג יפרוש בקרוב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ מנואל טרכטנברג יפרוש בקרוב(צילום: מוטי קמחי)

 

ח"כ מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני) הודיע היום (ה') ליו"ר המחנה הציוני אבי גבאי וליו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג על כוונתו לפרוש מהכנסת לטובת חזרה לאקדמיה. פרופ' טרכטנברג טרם הגיש ליו"ר הכנסת את מכתב ההתפטרות כמקובל. את טרכטנברג יחליף סלאח סעד שהתמודד בעבר כנציג המגזר הדרוזי. סעד החלים לאחרונה ממחלת הסרטן.

 

בפוסט שפרסם, הסביר טרכטנברג כי ברצונו להתמסר לכתיבה על הסוגיות הכלכליות-חברתיות המרכזיות העומדות בפני החברה הישראלית, תוך ניסיון לגבש תפיסה כוללת ואף חזון לחברה משגשגת, מלוכדת, וצודקת יותר. הוא הדגיש שימשיך לתמוך במחנה הציוני וביו"ר החדש אבי גבאי, ויסייע לו בכל דרך אפשרית להוביל את המחנה לניצחון.

 

באוגוסט 2011, בעיצומה של מחאת הקיץ שכונתה גם מחאת האוהלים בשדרות רוטשילד בתל אביב, פרץ טרכטנברג לתודעה הציבורית כאשר מונה על-ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לעמוד בראש "הוועדה לשינוי חברתי כלכלי" שנקראה גם ועדת טרכטנברג, במטרה לבחון ולהציע פתרונות למצוקת יוקר המחיה במדינת ישראל. טרכטנברג ניהל משא ומתן עם מנהיגי מחאת האוהלים, ששניים מהם הצטרפו לימים למפלגת העבודה: ח"כ סתיו שפיר וח"כ איציק שמולי. כמעט שלוש שנים לאחר מכן הודיע כי הוא פורש מכל עיסוקיו על מנת להתמודד ברשימת מפלגת העבודה לכנסת.

 

בבחירות 2015, שוריין פרופ' טרכטנברג במקום ה-11 במפלגת העבודה המהווה חלק מסיעת "המחנה הציוני" על ידי יו"ר אז המפלגה דאז, יצחק הרצוג. לאחר הבחירות לכנסת, שבהן זכתה הרשימה ב-24 מנדטים, מונה כחבר בוועדת הכספים ובוועדת המדע והטכנולוגיה. בנוסף, משמש ח"כ טרכטנברג כיו"ר השדולה לגיל הרך, יחד עם חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס.

 

אבי גבאי מסר בתגובה: "אני מצר מאוד על פרישת ח"כ טרכטנברג מהכנסת. מנו הוא סמל של הגינות, בקיאות ורצינות במערכת הפוליטית. כנסת ישראל והמחנה הציוני זכו באחד מחברי הכנסת החרוצים והמתמצאים ביותר בנושאי כלכלה וחברה. הוא חרת על דגלו את המלחמה ביוקר המחיה ולמען כלכלה צודקת יותר. בטוח שנמשיך לשתף פעולה בהמשך למען אזרחי ישראל. ברכות לסלאח סעד, נציג החברה הדרוזית ברשימת המחנה הציוני, שיצטרף בקרוב לכנסת".

 

ח"כ הרצוג אמר בתגובה: "צר לי מאוד על הודעתו של פרופ' טרכטנברג. שמחתי כשנעתר לבקשתי להצטרף לפוליטיקה ולמפלגת העבודה כי אני מאמין במדיניות כלכלית חברתית שנשענת על מקצועיות, כפי שהציג פעמים רבות. מנו הוא חבר אישי שתרם תרומה רבה לסיעת המחנה הציוני, לפעילות ועדות הכנסת ובפרט בתחום הגיל הרך. בטוחני שימשיך וישפיע רבות בכל אשר יפנה".

 

משה כחלון, שר האוצר ויו"ר כולנו: "פרופ' טרכטנברג היה מהאנשים הבולטים שהתייעצתי איתם עם כניסתי לתפקיד שר האוצר. טרכטנברג תרם רבות לכלכלה הישראלית ולאזרחי ישראל בשלל תפקידים - כראש המועצה הלאומית לכלכלה, יו"ר ות"ת (הוועדה לתכנון ותקציב) ויו"ר ועדת טרכטנברג. פרישתו היא אבידה קשה לפוליטיקה הישראלית. אני בטוח שימשיך לתרום מניסיונו הרב לציבור ולכלכלת ישראל בהמשך הדרך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מנואל טרכטנברג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים