שתף קטע נבחר

הישראלים יכולים לנשום לרווחה: ארכה עד אחרי סוכות בכניסה לקפריסין הטורקית

ב-3 באוקטובר, רגע לפני חג הסוכות, היה אמור להיכנס לתוקפו האיסור שמונע כניסת מטיילים שאינם אזרחי האיחוד האירופי, כולל ישראלים, לקפריסין הטורקית. לאחר מאמץ דיפלומטי, הושגה ארכה עד לאחר החגים. לאחר מכן: כל תייר שייכנס לשם יסתכן במאסר ואיסור כניסה ל-10 שנים

 

קפריסין הטורקית. הקפאה של שבועיים נוספים באיסור הכניסה (צילום: אפיק גרופ) (צילום: אפיק גרופ)
קפריסין הטורקית. הקפאה של שבועיים נוספים באיסור הכניסה(צילום: אפיק גרופ)

בשורה טובה לישראלים שתכננו לבלות את חג הסוכות בקפריסין הטורקית: לאחר מגעים דיפלומטיים בין ישראל לקפריסין, הממשלה המקומית העניקה ארכה עד סוף תקופת החגים להיתר כניסה לשטח קפריסין הטורקית בעקבות שינויים בתקנות ההגירה.

 

ב-3 באוקטובר היו השינויים אמורים להיכנס לתוקף, שלפיהן מטיילים שאינם אזרחי האיחוד האירופי המגיעים לרפובליקה של קפריסין יכולים להיכנס ולצאת ממנה אך ורק דרך נקודות המעבר המוכרזות על-ידי ממשלת קפריסין: נמלי התעופה בלרנקה בפאפוס ונמלי הים בלרנקה, לימסול, לטסי, ופאפוס.

 

כל אדם שהיה נכנס דרך צפון קפריסין, אם משדה התעופה או מנמל ימי, והיה עובר לקפריסין היוונית היה מקבל חותמת שחורה בדרכונו, ואיסור כניסה לקפריסין היוונית למשך 10 שנים והסתכנות בעונש מאסר ו/או קנס.

 

ישראלים רבים תכננו את חופשת החג בקפריסין הטורקית, שהפכה בתקופה האחרונה ליעד פופולרי מאוד בקרב הישראלים. כאמור, לאחר מגעים שניהל משרד החוץ עם שלטונות קפריסין, הוחלט לתת ארכה עד סוף תקופת החגים. לאחר מכן, ייאסר מעבר ישראלים לצד הטורקי.

 

במשרד החוץ עדכנו את ההנחיה לישראלים בעקבות עיכובם של ישראלים לפני שבועיים, שהיו בדרכם לצפון קפריסין. הקפריסאים החלו ליישם במפתיע הנחייה שהתקבלה לפני שבעה חודשים, בחודש פברואר, נגד תיירים שמגיעים מחוץ לאיחוד האירופי לצפון קפריסין, בנוגע לאיסור שימוש בבתי מלון שנגזלו מהתושבים היוונים שברחו בעת כיבוש צפון האי בשנת 1974 על ידי הטורקים.

 

הקפריסאים הכינו רשימה של מעל מאה בתי מלון שהיו בעבר בבעלות יוונית ונגזלו על ידי הכובשים והחליטו לעכב את התיירים הישראלים מאחר וטענו כי המלון שבו הם אמורים להתגורר בצד הטורקי - היה שייך בעבר לקפריסין היוונית ונכבש על ידי הטורקים בשנת 1974.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אשת טורס
קפריסין הטורקית (ארכיון)
באדיבות אשת טורס
מומלצים