שתף קטע נבחר

בעבודה ובליכוד פועלים להמרצת העולים להצביע

במטה העבודה טוענים כי הסקרים מהלילה הראו על מגמה של שוויון בין ברק לשרון בקרב העולים. במטה מתקשרים לעולים ומציעים להם עזרה במידת הצורך. ומנגד, ח"כ נעמי בלומנטל מסיירת במרכזי עולים בצפון הארץ. בחמ"ל של הליכוד אומרים כי שיעורי ההצבעה שנרשמו עד כה בקרב העולים משביעי רצון

במטות של מפלגות העבודה והליכוד עוסקים היום (ג') בהמרצת העולים להצביע. אחת הסיבות לכך היא שיעור ההצבעה הנמוך הצפוי בקרב העולים - פחות מ-70 אחוזים לפי הסקרים האחרונים.
"הסקרים של הלילה מראים על מגמה רצינית מאוד של שוויון בין אהוד ברק לאריאל שרון בקרב העולים", אומר סשה קליין, האחראי על מטה ההצבעה הרוסית במפלגת העבודה. "הפעילים שלנו מדווחים כי ברגע ההכרעה אנשים ישימו את הפתק הנכון, לאחר שהתלבטו תקופה ארוכה. עתה אנו עוסקים בהמרצה - מתקשרים לעולים כדי לבדוק אם הם יוצאים להצביע ואם הם זקוקים לעזרה".
קליין מספר על כמה מקרים של מניפולציות מצד הימין: "דווח לנו כי בהוסטל 'שלום' באשדוד, שבו מתגוררת אוכלוסיית עולים קשישה, הביאו אנשי הליכוד אוטובוס, הוציאו את הקשישים לקלפיות ואף נכנסו איתם לקלפי והצביעו בשבילם. עוד דווח לנו שבחולון עומדים אנשי הליכוד בכניסה לקלפי ומחלקים פתקים עם השם של שרון. המקרים דווחו לוועדת הבחירות המרכזית".
במרכז ההמרצה של מפלגת העבודה שבקניון רמת אביב יושבים מהשעה 10 בבוקר 75 טלפנים דוברי רוסית, אשר מתקשרים לעולים תומכי ברק כדי לבדוק האם יצאו להצביע. רומן ספקטור, מנהל המרכז, צופה שבמהלך היום יערכו הטלפנים למעלה מ-12 אלף שיחות טלפון. לדבריו, הטלפנים מקבלים תלונות מהמצביעים, אשר מספרים להם כי במספר קלפיות באשדוד לא היו כלל פתקים של ברק, ועולים רבים שרצו להצביע לו, לא עשו זאת ושמו פתק לבן במקום.
"יש לנו בעיה מאוד קשה עם האנשים של שרון וליברמן שחזקים מאוד בשטח", אומר ספקטור, "יש הרבה פנסיונרים שלא יודעים בכלל לקרוא עברית, ואנשי שרון וליברמן אומרים להם שהפתק של שרון הוא פתק של ברק".

פעילי ישראל בעלייה או אנשי ברק בתחפושת?

מהליכוד נמסר כי חברת הכנסת נעמי בלומנטל, האחראית על מטה ההסברה ברחוב הרוסי, מסיירת היום במרכזי עולים בצפון הארץ ומבקשת מהעולים להצביע. "אנחנו נזכיר לעולים מה הם הרגישו בשנתיים האחרונות, שזה לא היה החלום שלהם על ארץ ישראל, אך נותרה תקווה והתקווה הזאת היא אריאל שרון", אמרה בלומנטל. בין השאר היא תבקר בעפולה, בקרית ים, בקרית מוצקין, בקרית אתא ובנשר.
ראש מטה יום הבחירות בליכוד, האלוף (במיל') מאיר דגן, פנה ליו"ר תנועת ישראל בעלייה, נתן שרנסקי, וביקש ממנו להגביר את פעילות אנשיו בשטח, מאחר שאחוזי ההצבעה במגזר הרוסי עדיין נמוכים.
נציג ישראל בעלייה בחמ"ל של הליכוד, רומן גרבוץ, מסר כי פעילי מפלגתו לא מעוניינים לתגבר את הפעילות, כיוון שלא הוקצו להם משאבים כספיים לשם כך. הוא ציין כי מטה שרון דורש להוסיף עוד כ-60 פעילים, אך אלה רוצים כסף והוא אינו מוכן להתחייב על תשלום.
במקביל, הגיעו לחמ"ל של הליכוד במצודת זאב דיווחים לפיהם בכמה קלפיות בבת ים מסתובבים אנשים עם חולצות של ישראל בעלייה ומחלקים חומר תעמולה מטעם ברק דווקא. לדברי גרבוץ, מדובר בפרובוקציה של אנשי ברק ולא בפעילים אמיתיים של מפלגתו. עם זאת, הוא ציין כי ברור שלא כל פעילי ישראל בעלייה תומכים בשרון.
נציגת ישראל ביתנו בחמ"ל, יוליה קפלן, מסרה כי הדיווחים שהגיעו אליה מלמדים שחלק לא מבוטל מהעולים תומכי מפלגתה כבר יצאו לבחור.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
נתן שרנסקי. לא כל פעילי מפלגתו יצביעו לשרון
צילום: איי אף פי
צילום: גלי תיבון
אביגדור ליברמן. לפי דיווחי הליכוד, רוב תומכי מפלגתו כבר יצאו לבחור
צילום: גלי תיבון
מומלצים