שתף קטע נבחר

פניתם לרופא? אבחון מהיר יכול לקצר את הדרך

שירות אבחון מהיר מאפשר לחולה להימנע מסחבת ולהשלים תהליך אבחון מלא תוך מספר ימים, בלי לחכות בתור. כך זה עובד

בשיתוף הראל ביטוח ופיננסים

 

עבור רובנו, ההתנהלות עם ביטוחי בריאות פרטיים נוגעת בעיקר למצבי קיצון רפואיים, כגון ניתוחים מחלות קשות או השתלות בחו"ל. כאשר יש לנו כאב ראש, בטן, גב או כל תסמין רפואי אחר, אנחנו הולכים לרופא משפחה.

 

ואולם, גם בפניה לרופא המשפחה, כאשר יש צורך בבירור מעמיק יותר, הוא ששולח אותנו לבדיקות, מה שמתחיל לעיתים מסע מפרך בין מרפאות ורופאים. כתוצאה מכך, אבחון תסמין רפואי, תהליך שאמור להיות יחסית פשוט, נגרר לעיתים להמתנה ארוכה עד לבדיקה, לאבחון ולקביעת הטיפול המתאים. למרבה הצער, במקרים מסוימים עיכוב ביורוקרטי גם עשוי להשפיע על התפתחות המצב הרפואי.

 

בשנים האחרונות התגבש פתרון שנועד לתת מענה חלופי לכך – אבחון מהיר. מדובר תהליך אבחון בזמן קצר ובמקום אחד, ללא צורך בהפניה רפואית. במקרים רבים המטופל לא ממש יודע עם מי צריך לקבוע וטובע בתוך בירוקרטיה, כך שהאבחון המהיר שואף לכוון אותו למקום הנכון ובזמן קצר. המטרה המרכזית של השירות היא להתחיל בטיפול מהר ככל הניתן.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

שירותי האבחון המהיר מתבצעים במרכזים רפואיים על פי ההסכמים שלהם עם חברות הביטוח השונות. בנוסף, ניתן לגשת באופן פרטי לחלוטין למרכז רפואי המציע אבחון מהיר ולקבל את שירות האבחון המהיר באופן פרטי ובתשלום מלא. העובדה שמדובר ב'וואן-סטופ-שופ', עם כל הבדיקות והאבחונים במקום אחד, מונעת את הטרטור בין מרפאות, מכוני בדיקה ותורים אצל רופאים.

 

"מבוטחים רבים מתייחסים לביטוח בריאות פרטי בתור אמצעי למימון הליכים רפואיים ומצבי קטסטרופה. שירות אבחון מהיר, לעומת זאת, הוא שלב אחד לפני הפעלת הביטוח לכיסוי הליכים רפואיים. ביטוח הבריאות של ימינו כולל גם ליווי אישי באבחון ובהתמודדות עם המצב הרפואי, לצד המימון הכספי של הטיפול", אומרת מירי זילכה-גפן, ראש אגף תביעות בריאות בהראל ביטוח ופיננסים.

 

"שירותים כגון אלו מאפשרים למבוטחים השרויים במצב של חוסר ודאות רפואית לגשת למרכז הרפואי, לעבור פגישה ממיינת עם רופא מומחה ולקבל מועד לבדיקה תוך תקופת זמן מוגדרת של מספר ימים. "הבדיקות כוללות גם כאלו שלרוב לוקח זמן רב עד לביצוע שלהן, כמו הדמיה או MRI".

 

גם יתרון פסיכולוגי

לעתים גם למי שגר רחוק שווה להגיע לאבחון מהיר במרכז רפואי בעיר גדולה, "כדי לבצע את האבחון במהירות ובמקום אחד, במקום לבקש אישור לבדיקה ואז עוד בדיקה ואחר כך עוד רופא וכו'. הזמינות והמהירות מהווים ערך מוסף עבור מי שמגיע מרחוק ורוצה להתחיל את הטיפול במהירות האפשרית", אומרת שרון דונסקי סמנכ"ל, מנהלת מחלקת מחקר ופיתוח, חטיבת האקטואריה, הראל ביטוח ופיננסים.

 

אבחון מהיר גם עוזר למטופלים עם כאבים שמגבילים אותם בעבודה, כמו פריצת דיסק לא מאובחנת, למשל, לחזור מהר יותר לשוק העבודה.

 

לאבחון המהיר יש גם יתרון פסיכולוגי: "בן אדם שנמצא במצב רפואי כלשהו, חייב להיות בתוך תהליך. אם הוא לא נמצא בתהליך, אלא בעיקר בהמתנה לבדיקות ולתורים, זה מוציא מאיזון, מגדיל את רמת הסטרס והדאגה" מציינת זילכה-גפן. "למשל, אישה שמצאו לה גוש בשד, אשר צריכה הפניה לכירורג שד, ממוגרפיה, ובדיקות כאלו ואחרות – חווה לחץ גדול, גם אם העיכוב הפוטנציאלי באבחון לא באמת ישפיע על האפקטיביות של הטיפול. רופאים בשירותי האבחון המהיר הם רופאים מומחים לאבחון מהיר, שיכולים להחליט במהירות על הבדיקה הנכונה ולשלוח לטיפול הנכון בזמן".

 

בשיתוף הראל ביטוח ופיננסים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים