שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מאסר עולם כפול לרוצח גרושתו ובן זוגה
  יונתן שטיינגרדט פרץ לדירה בלוד שבה התגוררה גרושתו ויקטוריה ובן זוגה מוריס שמלאשווילי ורצח אותם בדקירות סכין. נגזר עליו העונש המקסימלי הקבוע בחוק, וגם פיצוי של 258 אלף שקל שחציו יינתן לבתו

   

   

  מאסר עולם כפול לרוצח גרושתו ובן זוגה    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בית המשפט המחוזי בלוד גזר הבוקר (יום ב') שני מאסרי עולם ופיצוי של 258 אלף שקל מאסר על יונתן שטיינגרדט, תושב לוד שרצח את פרודתו ויקטוריה שטיינגרדט (38) ואת בן זוגה מוריס שמלאשווילי ז"ל ביוני 2015 בלוד. שטיינגרדט גילה כי פרודתו מתגוררת עם גבר אחר, שמלאשווילי, ניצל הגעת טכנאי לדירתם, נכנס לדירה כשהדלת נותרה פתוחה ודקר את השניים למוות בדקירות סכין מרובות. סכום הפיצוי יתחלק בין משפחת המנוח לבתו של הרוצח.

   

  השופטת רות לורך, שישבה בראש הרכב השופטים, קבעה בהחלטתה: "מדובר באירוע שבו קופחו חייהם של שני קורבנות ומוסכם על הצדדים כי יש לגזור על הנאשם בגין כל אחד ממעשי הרצח מאסר עולם. ראוי למערער כי יישא בעונש הקבוע בגין עבירת רצח בגין כל נפש אותה קיפח. מדובר באירוע מתוכנן ומתמשך הנאשם גדע בברוטאליות ואכזריות את חייהם של המנוחים על לא עוול בכפם".

   

  ויקטוריה ובעלה לשעבר יונתן, שהורשע ברצח
  ויקטוריה ובעלה לשעבר יונתן, שהורשע ברצח

  מוריס שמלשוילי, בן הזוג שנרצח
  מוריס שמלשוילי, בן הזוג שנרצח

  עורכת הדין ורד אנוך, שמייצגת את המשפחות מטעם תכנית סנ"ה של הסיוע המשפטי, אמרה בתום הדיון: "הרצח גדע באכזריות את חייהם של שני קורבנות. אין מזור בעונש, אבל אנחנו שמחים שבית משפט אמר את דברו".

   

  התובע, מיקי פורן מנהל מחלקה בפרקליטות מחוז מרכז, אמר: "גזר הדין ממשיך קו ברור של פסיקה של בתי משפט שונים בנוגע לאירועי רצח מרובי קורבנות. בית המשפט אומר שלכל חיי אדם יש ערך משל עצמו ולכן מוצדק שעל הנאשם יוטלו מעשי עולם במצטבר ולא בחופף".

   

  יונתן שטיינגרדט בבית המשפט (ארכיון) (צילום: יריב כץ)
  יונתן שטיינגרדט בבית המשפט (ארכיון)(צילום: יריב כץ)

  שטיינגרדט היה נשוי לוויקטוריה והתגורר עמה בלוד. לשניים בת משותפת, שבעת הרצח הייתה חיילת בת 19. היחסים בין בני הזוג התערערו ובסוף אפריל 2015 חתמה ויקטוריה על הסכם גירושין ויחסי ממון. אז הנאשם עזב את ביתם לדירה אחרת בשכונה.

   

  הוא התקשה להסתגל לעזיבה ונהג לשלוח לה הודעות שבהן ביקש לחזור לגור עמה. ויקטוריה החלה לחשוש ממנו ואף החליפה את מנעול הכניסה. בשני מקרים הוא ניסה ללא הצלחה להיכנס לדירה כששהתה בה, והיא סירבה לפתוח לו. הנאשם גם גילה כי בהמשך עבר שמלאשווילי להתגורר עם ויקטוריה.

   

  ב-1 ביוני 2015 הזמינה ויקטוריה טכנאי טלוויזיה בכבלים. על פי האישום כתב האישום שהוגש נגד שטיינגרדט, התקשר הטכנאי בטעות לנאשם לצורך סיפוק השירות. שטיינגרדט, שהחליט לרצוח אותם, רכש סכין חדה וארוכה והגיע לדירה. הטכנאי הגיע לדירה והחל לעבוד כשוויקטוריה ושמלאשווילי נמצאים בבית, אך הדלת נותרה פתוחה. שטיינגרדט נכנס לדירה והחל לדקור את שמלאשווילי בגבו. האחרון הסתובב וניסה לקחת את הסכין, אך נחתך בידו. הנאשם המשיך לדקור אותו עד שנפל.

   

  זירת הרצח הכפול בלוד (צילום: אבי מועלם)
  זירת הרצח הכפול בלוד(צילום: אבי מועלם)
   

   

  אז פנה אל שטיינגרדט אל פרודתו שעמדה בסלון והחל לדקור אותה, עד שהתמוטטה. הטכנאי נמלט והזעיק משטרה. השוטרים שהגיעו מצאו את הדלת נעולה ורק אחרי כמה דקות פתח שמלאשווילי את הדלת והתמוטט. נמצאו עליו עשרה פצעי דקירה שונים ועל ויקטוריה שישה. מותם של השניים נקבע לאחר זמן קצר.

   

  במהלך המשפט אמר הנאשם "אמרתי לה שננסה לגור ביחד. כשידעתי שהיא גרה עם מישהו לא האמנתי. חשבתי שנפרדנו זמנית. כל הזמן רציתי להחזיר אותה אליי. ביום האחרון הבנתי שכבר אי אפשר לחיות ביחד. ברחתי מהעבודה, הלכתי לקנות סכין. אני לא יודע מה רציתי. רציתי למות".

   

  אלא שגרסת הטכנאי, שאותה אימצו השופטים בהכרעת הדין, הייתה שונה: "כבר התחלתי לאסוף את הציוד כששמעתי צעקות מכיוון המטבח. ראיתי בחור שאני לא מכיר תוקף את מוריס (שמלאשווילי), דוקר אותו בגב. הוא דקר אותו בלי הפסקה. אני פשוט קפאתי במקום. הבחור לא הפסיק, הוא היה חדור מטרה".

   

  אז העיד כיצד דקר הנאשם גם את פרודתו: "נפל לי האסימון איפה אני נמצא ויצאתי בריצה לכיוון הדלת. הפחד שלי היה שכאילו ידקור אותי. לא הבנתי באיזה מצב אני נמצא. ראיתי תנועות של דקירה כלפי הנרצחת".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מאסר עולם כפול לרוצח גרושתו ובן זוגה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים