שתף קטע נבחר

זהות בדויה: הרווק גילה שהוא גרוש ונשא איידס

כך הפך רווק ואזרח מן השורה למבוקש על ידי המשטרה וההוצאה לפועל, מסומן כנשא של מחלה קשה ומידבקת וגם גרוש ואב לשניים: אחיו של האיש "גנב" את זהותו באמצעות שימוש בתעודת הזהות שלו, נישא, התגרש ואף נרשם כנשא איידס. בית הדין קבע כי האישה נחשבת לגרושה

נדבק באיידס, הסתבך בחובות, התחתן והתגרש – והכול בזהות בדויה: בית הדין הרבני האזורי בחיפה חשף מקרה התחזות יוצא דופן, שבו אדם "התחפש" לאחיו והציג את עצמו בשמו באופן שהביא לרישום מוטעה שלו במסמכי רשויות המדינה והחוק. כך מצא עצמו האח, רווק ואזרח ישר - מבוקש על ידי המשטרה וההוצאה לפועל, מסומן כנשא של מחלה קשה ומידבקת וגם גרוש ואב לשניים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הפרשה נחשפה בבית הדין הרבני האזורי בחיפה, כאשר אישה דיווחה כי נישאה פעמיים לאותו אדם - בפעם האחת בנישואים פרטיים ובפעם השנייה באמצעות הרבנות המקומית בבית שמש. לטענתה, בעלה הציג את עצמו בפני הרשויות השונות בשם של אחיו, המתגורר בארה"ב, לאחר שגנב את תעודת הזהות שלו, וזאת כדי לחמוק מחובות וקנסות ומרישום במשרד הבריאות כנשא איידס.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הנוכל, שגנב את זהות אחיו הרווק, חתם בשמו גם על הסכם הגירושים. לבית הדין הוא מסר גם את שמו האמיתי כדי שהגט יהיה כשר. הוא הסביר כי זהו אחד מכינוייו. אביו ועד נוסף שיתפו פעולה עם התרמית.

 

בית הדין קבע: האישה - גרושה

חברי בית הדין הרבני האזורי בחיפה – ראש ההרכב, הרב דניאל אדרי, והדיינים, הרב בן ציון הכהן רבין והרב אלעד עלי – נדרשו להכריע בכשרות הגט (ואגב כך ברישומי הנישואים והאבהות לשני הילדים) וקבעו: גט שניתן לאישה עם שמו של בעלה ככינוי - כשר מלכתחילה, ואין צורך בסידור גט נוסף. בית הדין הודיע כי ידון בנפרד גם באפשרות לחייב את האיש ואת אביו בקנסות על מעשה התרמית.

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

בהתאם להחלטה הורה בית הדין למשרד הפנים לרשום את האישה כגרושתו של בן זוגה לשעבר בשמו האמיתי ולבטל את רישום אחיו הרווק כגרוש, וכן לרשום את הילדים כילדיו של אביהם הביולוגי - במקום של האח, כפי המופיע ברישומים כיום. גם במשרד הבריאות (לעניין המחלה) וברשויות נוספות (בהתייחס להסתבכות בחובות) יוסב שם גונב הזהות משם אחיו - לשמו האמיתי.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
השומר אחי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים