שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אישום: ביצע מעשים מגונים בצעירים במסגרת "טיפולי המרה"

  בן 44 מירושלים שעבד כמטפל בבעיות זהות מינית מואשם כי ביצע במטופליו מעשים מיניים תוך שהציג להם מצג כוזב שהמעשים נחוצים כחלק מהטיפול. בין היתר מואשם כי ביצע את המעשים בנער בן 14 שאותו נהג להשפיל: "הורה לו לשכב עימו בעירום ולהתחכך בו"

  השפיל, קילל וביצע מעשים מגונים במסגרת "טיפולי המרה ": פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (א') לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד ראובן ישראל וולצ'ר, תושב העיר בן 44 שעבד כמטפל בבעיות זהות מינית ובפסיכותרפיה דינמית. וולצ'ר היה אחד מראשי ארגון "עצת נפש", המסייע כהגדרתו ל"גברים בעלי נטיות הפוכות והומוסקואליות".

   

  על פי כתב האישום, משנת 2007 טיפל וולצ'ר בבעיות זהות מינית ובפסיכותרפיה דינמית בקליניקה שבביתו בירושלים. וולצ'ר מואשם בשורה של עבירות מעשה מגונה בהסכמה שהושגה במרמה. על פי כתב האישום, וולצ'ר ביצע את המעשים המגונים בצעירים שבהם הוא טיפל, וטען בפניהם כאילו המעשים הם חלק מהטיפול הנפשי.

   

  במסגרת הטיפול, הוא השפיל וקילל את מטופליו וביצע בהם מעשים מגונים. בין היתר, ביצע מעשה מגונה בנער בן 14 תוך ניצול יחסי תלות. וולצ'ר טיפל בנער במשך חמש שנים, בשנים 2012-2007, ויצר תלות של המטופל בו. בין היתר הוא הורה לו לבצע מטלות שונות - כמו לכתוב 40 דברים המעידים על כך שהוא גבר. כאשר המתלונן לא ביצע את המשימות לשביעות רצונו של וולצ'ר, הוא נהג לצעוק עליו, להשפילו ולאיים עליו בהפסקת הטיפול.

   

  במהלך השנים הזמין וולצ'ר את המתלונן לשהות עימו בחדרים במלונות שבהם הוא העביר סדנאות ברחבי הארץ, והורה לו לשכב עימו בעירום ולהתחכך בו. וולצ'ר חזר והדגיש בפני המתלונן כי אם לא יעשה דברים אלו הוא "אבוד", וכי מעשים אלו נועדו לכך שיכיר בהומוסקסואליות שבו.

   

  על פי כתב האישום, דפוס פעולה זה חזר על עצמו עם מטופל נוסף, שגם אותו הזמין וולצ'ר למלונות שבהם הוא העביר את הסדנאות. וולצ'ר ביצע בו מעשים מגונים ונגע באיבר מינו, כשהוא טוען שהדבר יסייע למתלונן "להחלים" מנטייתו ההומוסקסואלית.

   

  עו"ד עינת ברוכי יריב מפרקליטות מחוז ירושלים אמרה כי "כתב האישום משקף את חומרת העבירות שביצע הנאשם כשניצל את מצוקתם של המטופלים אשר פנו לקבל את עזרתו. וולצ'ר מואשם כי לאחר כמה פגישות שבמהלכן רכש את אמונם של המטופלים, הוא החל לבצע בהם מעשים מיניים, זאת כאשר הוא מציג להם מצג כוזב כאילו המעשים המגונים נחוצים כחלק מהטיפול ומהליך ההחלמה. מערכת היחסים הפוגענית הזו נמשכה שנים, כאשר עבירות המין בוצעו בהזדמנויות רבות במהלך הטיפול בסדנאות, בבתי מלון ובקליניקה בביתו של הנאשם".

   

  בארגון "חברותא - הומואים דתיים" ביקשו להזהיר מ"טיפולי המרה". לדבריהם "'טיפולים' אלו, אשר במקרים רבים מתבצעים על ידי רבנים או אנשי רוח אחרים, שאין להם כל הכשרה מקצועית רלוונטית לעניין, מקורם בחטא. התפיסה כי נטייה מינית וזהות מגדר שונות מהנורמה הן מחלות, או לכל הפחות עיוות שיש וניתן לתקנו, היא הבסיס המנחה את כל מי שעורך או שולח צעירים וצעירות ל'טיפולים' אלו".

   

  בארגון הוסיפו: "לצערנו הרב, רבים הם השולחים ושולחות את אותם צעירים וצעירות ל'טיפולים' אלו, ולגופים שמבצעים אותם – פעמים רבות ללא כל ידיעה כי הם מזיקים יותר מאשר מועילים. המקרה שבפנינו הוא מקרה יחיד המעיד על הכלל - ה'מטפלים' כלל אינם מעוניינים ברווחתו של ה'מטופל', במקרים רבים הם גורמים לנזק של ממש ובמקרי קיצון, כמו זה, אף מנצלים את תום ליבם של המטופלים ואת כמיהתם לשינוי המיוחל, שכאמור נדון מראש לכישלון".

   

  עו"ד רועי פוליטי, המייצג את הנאשם, מסר בתגובה: "אנו כופרים חד-משמעית בהאשמות ההזויות הללו. מדובר במטפל ותיק ומוערך שקצר הצלחות רבות ועורר את קנאתם של גורמים שונים שחברו יחד לטפילת שורת האשמות מגוחכות. אנו בטוחים שחפותו תתברר בבית המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים