שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אמנות החלל: בקרוב ישוגר פסל למסלול סביב כדור הארץ
  האומן טרוור פגלן יצר את הלוויין הראשון בעולם שישוגר למסלול נמוך סביב כדור-הארץ, שלא למטרות צבאיות, מסחריות או מחקריות - אלא כיצירת אמנות בפני עצמה. "רציתי ליצור סיבה שבגינה אנשים יסתכלו אל השמים", הוא הסביר

   

  הצצה לפרויקט האמנותי

  הצצה לפרויקט האמנותי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במהלך שנת 2018, גם החלל יהפוך לטריטוריה מקובלת להצגת יצירות אמנות: הפרויקט השאפתני והייחודי של האומן טרוור פגלן, שנעשה בשיתוף מוזיאון האמנות של מדינת נוואדה שבארצות הברית, מתעתד לשגר לוויין בלתי שמיש אל החלל, למסלול נמוך סביב כדור הארץ. אלא שזהו הלוויין הראשון אי פעם שישוגר כשהוא חף ממטרות מחקריות, צבאיות או מסחריות - פשוט כדי להוות יצירת אמנות מרחפת בשמים.

   

   (צילום מסך) (צילום מסך)
  (צילום מסך)

   

  הלוויין, באורך של כ-30 מטרים, מתפקד למעשה כפסל לכל דבר. שם היצירה - Orbital Reflector (ובעברית - מחזיר האור המסלולי), משקף את המהות שלה בעיניי האומן - "אחד הדברים החשובים ביותר שאמנות יכולה לעשות - זה לתת לאנשים סיבה, או אפילו רשות, להביט במשהו. כאן אני יוצר סיבה עבור אנשים להסתכל למעלה אל השמים ולחשוב על הדבר הזה שאנחנו מסתכלים עליו", הוא סיפר.

   

  מתוך הלוויין נשלף למעשה הפסל עצמו - בלון מתנפח בצורת יהלום שכולו חומר מחזיר אור. הרעיון הוא שבמהלך הקפת כדור הארץ, אור השמש ישתקף בפסל ויוחזר בחזרה אל כדור הארץ, מה שיאפשר לאנשים להביט אל השמים ולראות את הלוויין ואת האור שהוא מפיק - מבלי להצטרך להשתמש בטלסקופים מיוחדים.

   

  הלוויין הייחודי צפוי להיות משוגר באמצע שנת 2018 על גבי טיל של חברת Space X - בבעלותו של היזם אילון מאסק.

   

  לצפייה בסרטון המלא על הפרויקט:

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אמנות החלל: בקרוב ישוגר פסל למסלול סביב כדור הארץ"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים