שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מטיילים ישראלים מתלוננים: "משחיתים דרכונים בגבול"
  עשרות ישראלים שהגיעו למעברי הגבול בטאבה ובנתב"ג טוענים כי הודיעו להם שהדרכון שלהם לא תקין או קרוע, למרות שלא היה בו כל פגם. רשות ההגירה: "נוסעים לעתים מעדיפים לעבור עם דרכון פגום ולו כדי שלא לשלם עבור דרכון חדש"

   

  "הפקיד החזיר לי את הדרכון עם קרע שלא היה שם לפני"
  "הפקיד החזיר לי את הדרכון עם קרע שלא היה שם לפני"
  ב-24 השעות האחרונות דיווחו עשרות ישראלים שהגיעו למעברי הגבול בטאבה ובנתב"ג כי הפקידים בבדיקת הדרכונים הודיעו להם שהדרכון שלהם לא תקין או קרוע ודרשו מהם להחליפו, אחרת לא יוכלו לצאת מהארץ. רבים מהמתלוננים טוענים כי הדרכונים שלהם חדשים ובמעברי גבול אחרים לא נמצא בהם כל פגם.

   

  מיכאל (31) מספר: "זה קרה לי במעבר גבול טאבה ביום שישי בבוקר בצד הישראלי. הפקיד החזיר לי את הדרכון עם קרע בדף של תמונת הפספורט. קרע שלפני כן לא היה שם". נ' (26) חזרה לפני כמה ימים מסיני ומספרת: "יום לפני כן כמה ח'ברה שלא הכרתי סיפרו שמשחיתים דרכונים בגבול וייעצו לבדוק אותם לפני. במעבר הגבול לישראל הפקידה לקחה לי את הדרכון, הראתה לי שחלק ממנו קרוע וממש משכה אותו, אני בדקתי מראש והדרכון שלי היה שלם".

  הקרע בדרכונים. "כל המתלוננים אומרים שהראו להם את הקרע בעמוד הראשון"
  הקרע בדרכונים. "כל המתלוננים אומרים שהראו להם את הקרע בעמוד הראשון"

  איתי (36) מספר כי לפני כמה חודשים כשחזר מפראג העירו לו בביקורת הדרכונים בחזרה לארץ כי הדרכון שלו קרוע ושהוא לא יוכל לצאת לחו"ל בפעם הבאה. איתי אומר כי מדובר בדרכון בן מספר חודשים שלא נמצא בו כל פגם ביציאה מהארץ וביציאה מפראג. "זה ממש מוזר, הפקיד הראה לי קרע של סנטימטר בעמוד הראשון של הדרכון, שלא היה שם לפני. כל המתלוננים אומרים שהראו להם את הקרע בעמוד הראשון של הדרכון, במיקום של תמונת הפספורט", הוא אומר.

   

  בלשכה של חבר הכנסת עפר שלח מספרים כי הגיעו אליהם עשרות פניות בנושא וכי הם מכירים מאות מקרים נוספים מהאינטרנט. מהלשכה פנו למשרד הפנים אך טרם קיבלו תשובה.

   

  מרשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים נמסר בתגובה ל-ynet: "על פי חוק, אחד מתפקידיו המרכזיים של בקר גבול הוא לוודא שהדרכון עמו עובר הנוסע הוא תקין ואינו מושחת מכל סיבה שהיא. בקר שלא יעיר על פגם בדרכון אינו מבצע את עבודתו, והדבר עלול לגרום לנוסע להיתקל בבעיות שונות בחו"ל ואף להיעצר על ידי גורמי ההגירה".

   

  "הבקרים במעבר טאבה, כמו כל הבקרים ברחבי הארץ, עושים עבודתם נאמנה. למרבה הצער נוסעים לעיתים מעדיפים לעבור עם דרכון פגום ולו כדי שלא לשלם עבור דרכון חדש. מאוחר יותר כשהם ייתקלו בבעיות הם יבואו בתלונות לעובדי הרשות. הרמיזה על מעשים מכוונים לכאורה היא בלתי מתקבלת ולא נסבול הכפשה של הרשות או של עובדיה. אם תתקבלנה תלונות פרטניות נבחן אותן לגופו של עניין".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מטיילים ישראלים מתלוננים: "משחיתים דרכונים בגבול""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים