שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תלונות בשרון: ריחות שריפה גרמו למחנק וצריבות
  עשרות תושבים טענו כי הריחות גרמו להם לשיעול וקשיי נשימה. ככל הנראה, מקור הריחות בשריפות אשפה במזבלות פיראטיות בישראל וברשות הפלסטינית

   

  שריפות פיראטיות שצולמו בעבר באזור השרון    (צילום: "אזרחים למען אוויר נקי")

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עשרות תושבים מהשרון המזרחי התלוננו הלילה (יום ב') במוקד הסביבה על ריחות חריפים של שריפה, שגרמו לקשיי נשימה, צריבות בעיניים, שיעול ומחנק. מקור הריחות הוא ככל הנראה בשריפה של פסולת ביישובי האזור. "התעוררתי ב-2:30 בלילה ולא הצלחתי לישון, זה היה מבחיל. אנחנו סובלים הרבה מריחות של שריפה, אבל הפעם זה היה באמת בלתי נסבל", אמר תושב כפר סבא.

   

  שריפות באזור השרון (צילום: "אזרחים למען אוויר נקי")
  שריפות באזור השרון(צילום: "אזרחים למען אוויר נקי")

   (צילום: "אזרחים למען אוויר נקי")
  (צילום: "אזרחים למען אוויר נקי")

   

  הדיווחים הגיעו בין היתר מכפר סבא, ראש העין, כוכב יאיר, צור יצחק, ושער אפרים. תושבים דיווחו כי התעוררו באמצע הלילה מהריחות החריפים, וחלקם דיווחו על התקפי שיעול וקוצר נשימה. על פי החשד, מדובר בריחות כתוצאה משריפת אשפה במזבלות פיראטיות בשטחי ישראל או מהמזבלה בקלקיליה בשטחי הרשות הפלסטינית.

   

  מוועד הפעולה "אזרחים למען אוויר נקי", הנאבק בשריפות הפסולת, נמסר כי הלילה נרשם מספר רב במיוחד של פניות למוקדים, וכן מספר רב של תלונות על תסמינים רפואיים. בוועד מתריעים כי למרות מבצע "רוחות של סתיו" המתקיים בימים אלו, נרשמת החרפה משמעותית במצב זיהום האוויר באזור וכי מאז תחילת המבצע נרשמו מאות פניות של תושבים למוקדים השונים. ועד הפעולה קורא לרשויות האכיפה לתגבר את הכוחות הפועלים בשטח ולהרחיב את המבצע כדי להביא למיגור התופעה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תלונות בשרון: ריחות שריפה גרמו למחנק וצריבות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים