שתף קטע נבחר

דוד שרן החשוד בשוחד בפרשת הצוללות חוזר מחר לעבודה כמזכיר קצא"א

שרן היה במעצר במשך שבועיים ולאחר מכן שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים שכללו את השעייתו מקצא"א למשך 21 יום. על פי החשד, מיקי גנור העביר כספים לשרן בתמורה להדלפת מידע על מכרזים בתחום הרכש הביטחוני

 

דוד שרן ()
דוד שרן

דוד שרן, מזכיר קצא"א שהיה בהשעיה של 21 יום לאחר שהיה עצור שבועיים בפרשת הצוללות, יחזור מחר (יום ג') לתפקידו בחברת קצא"א (קו צינור אילת אשקלון). שרן, חשוד בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע במסגרת פרשת הצוללות. הוא משוחרר כעת לאחר שהיה במעצר כשבועיים ולאחר מכן במעצר בית.

 

שרן מונה לתפקיד בקצא"א בנובמבר 2012 על ידי שר האוצר דאז יובל שטייניץ. את התפקיד הוא מילא עד שנכנס ללשכת ראש הממשלה בסוף 2014, ושוב מאז אוגוסט 2016. התפקיד נשמר לו והוגדר כאילו היה בחופשה ללא תשלום.

 

גורמים הקשורים לחברה ציינו כי בהתאם להחלטת המשטרה, מחובתם להחזירו לתפקיד, וכי כל עוד המשטרה או גורם אחר במערכת אכיפת החוק לא מוצא לנכון להאריך את ההשעיה של שרן, אין זה מתפקידם לעשות זאת.

 

 

 (צילום: שאול גולן, דנה קופל) (צילום: שאול גולן, דנה קופל)
(צילום: שאול גולן, דנה קופל)

על פי החשד, עד המדינה בפרשת הצוללות מיקי גנור, ששימש כנציג חברת טיסנקרופ הגרמנית, העביר כספים לשרן בתמורה להדלפת מידע הקשור למכרזים בתחום הרכש הביטחוני, וכן לגבי יחסי הכוחות והצבעות השרים בקבינט המדיני-הביטחוני שקשורות אליהם.

 

ככל הנראה, המידע שהדליף שרן לגנור, שהיה איתו ביחסי חברות, סייע לאחרון לקדם עסקה לרכישת ספינות הגנה על אסדות הגז מהחברה הגרמנית.

 

על פי החשד, בתמורה למידע הרגיש שהעביר שרן לגנור, הוא קיבל ממנו עשרות אלפי שקלים כדי להסוות את קבלת הכספים חתם גנור על הסכם ייעוץ פיקטיבי מול היועצים צחי ליבר ונתן מור והעביר לחשבון הקשור אליהם כ-100 אלף שקל.

 

הרחקתו של שרן משאר משרדי הממשלה תישאר, על פי הסיכום בין המשטרה לשרן שקיבל את אישור בית משפט השלום בראשון לציון, עד אמצע השבוע הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים