שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כמו מטוס ומסוק: צפו ברחפן ההיברידי הצבאי
  הרחפן יכול להיות משוגר בקלות מתוך שדות קרב בעזרת "מצב מסוק", וכן לנחות ולהמריא באופן אנכי, אך לשמר איכות טיסה ומהירות של מטוס רגיל בעזרת "מצב מטוס" שבו הכנפיים של כלי הטיס מקובעות

   

  הרחפן בפעולה. הדמיה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מהנדסים בריטים חשפו לאחרונה רעיון חדש ושאפתני למדי בעולם המל"טים (מטוס ללא טייס), שלטענתם יוכל אף לחולל מהפכה בתחום הלוחמה. מדובר ברחפן היברידי שמשלב בו את היתרונות הגדולים של כלי הטיס העיקריים בעולם – הוא יכול להמריא ולנחות כמו מסוק, אבל עדיין לטוס כמו מטוס.

   

  ב"דיילי מייל" הסבירו כי לפי מומחים מהחברה הביטחונית BAE Systems וסטודנטים מאוניברסיטת קראנפילד, שהגו יחד את הרעיון, הרחפנים המתקדמים שישלבו את היתרונות של כלי הטיס השונים יוכלו להיכנס לשימוש על ידי צבאות בעולם כבר בעשורים הקרובים. הרעיון הטכנולוגי הזה, שקראו לו Adaptable UAVs (מל"טים סתגלניים), יכול למעשה לעבור ממצב טיסה אחד לאחר תוך כדי אותה משימה.

   

   (הדמיה: baesystems)
  (הדמיה: baesystems)

   

  כך למשל הרחפן יכול להיות משוגר בקלות מתוך שדות קרב בעזרת "מצב מסוק", וכן לנחות ולהמריא באופן אנכי, אך לשמר איכות טיסה ומהירות של מטוס רגיל בעזרת "מצב מטוס" שבו הכנפיים של כלי הטיס מקובעות. לפי העיתונות הבריטית, הרחפן יוכל גם למשל לנחות בקלות על מטרה זזה, כמו ספינה, צוללת או רכב צבאי משוריין, וגם במרחבים קטנים ביותר מבלי לפגוע באנשי הצוות.

   

  "שדה הקרב של העתיד יצריך פתרונות חדישים כדי להתמודד עם האיומים המתפתחים וכדי לשמור על ביטחונם של המפעילים האנושיים של כלי הטיס", הסביר פרופ' ניק קולוסימו מחברת BAE Systems באתר החברה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כמו מטוס ומסוק: צפו ברחפן ההיברידי הצבאי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים