שתף קטע נבחר

הלילה: פיצוץ ברכבו של עו"ד שהורשע בעבר בהונאה

מטען חבלה הוצמד לרכבו של הפרקליט, שחנה ליד ביתו בשכונת נאות אפקה בתל אביב. לא היו נפגעים. המשטרה פתחה בחקירה. עדיין לא ברור אם המטען התפוצץ עקב תקלה או שהופעל בשלט רחוק

 

הנזק שנגרם למכוניתו של עורך הדין  ()
הנזק שנגרם למכוניתו של עורך הדין

פיצוץ אירע הלילה (בין יום ב' ליום ג') ברכבו של עורך דין שהורשע בעבר בהונאת לקוחותיו. לא היו נפגעים. הפיצוץ נגרם כנראה ממטען שהוצמד לרכב. כוחות משטרה הגיעו לבית הפרקליט בשכונת נאות אפקה בתל אביב ופתחו בחקירה.

 

בסביבות השעה 1:00 בלילה התרחש פיצוץ עז ברחוב שדרות בני אפרים בתל אביב. כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום גילו מטען חבלה רב עוצמה שהוטמן בחלקו הקדמי של הרכב שהתפוצץ. בשלב זה עדיין לא ברור אם הופעל בשלט רחוק או שאירעה תקלה והוא התפוצץ כאשר אף אחד לא היה בסביבה. בדיקת המשטרה העלתה כי הרכב שבו הוטמן המטען שייך לאשתו של עורך הדין.

 

השכונה שבה הונח המטעם הלילה ()
השכונה שבה הונח המטעם הלילה

הרכב נבדק, והחקירה הוטלה על צוות מיוחד במחוז תל אביב. החוקרים גבו עדויות מעורך הדין ובני משפחתו, ולפי הערכתם מדובר במטען שיועד לפגוע

בעורך הדין. נכון לעכשיו אין עדיין חשודים במעשה.

 

ב-2001 הורשע עורך הדין בכמה עבירות הונאה, ובית המשפט כינה את התנהלותו "חלקלקה". "בכל אחת מהפרשיות פעל הנאשם בעורמה, מרמה ועשה בניגוד גמור לחוק. מדובר בפרקליט נכבד שהושם על ספסל הנאשמים, והוא הותיר בבית המשפט רושם עגום ביותר", קבע השופט.

 

על פי האישומים משנת 2001, שידל עורך הדין שני אנשים לפרוץ לחנות שאותה מכרו לאדם שלישי. השניים נכנסו בהנחייתו לחנות בחולון והחליפו מנעולים כדי לתפוס בה חזקה. השופט ציין בנוגע לאישום זה, כי הפריצה נעשתה בהנחיית עורך הדין. "התחמקויותיו של האחרון מקבלות נופך מיוחד, האופף את אישיותו כפי שנצטיירה בבית המשפט, שמי שגם כאשר מוצגות בפניו עובדות נחרצות - מבקש הוא לערפלן לפי כוחו באותה שעה", כתב השופט.

 

עוד נאשם עורך הדין כי שלח עורך דין אחר ממשרדו לבצע מטלה - ביודעו שהיא בלתי חוקית - וצייד אותו במידע כוזב בעליל. כמו כן הואשם עורך הדין כי בעת ייצוג שני נאשמים הוא אמר להם שאיגרת בית המשפט עומדת על 24 אלף שקלים, אך בפועל הייתה מחצית מכך. בסופו של דבר הוא שילם אגרה של כ-6,400 שקלים ואת היתר שמר לעצמו. "הופעתו של עורך הדין בלטה בפתלתלותה, והוא נשמע ונראה כמי שחמקמקות, או ליתר דיוק חלקלקות היא לחם חוקו", קבע השופט.

 

השתתף בהכנת הידיעה: איתי בלומנטל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים