שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ריבלין דחה את בקשת החנינה של קובי פרץ
  נשיא המדינה אימץ את החלטתה של שרת המשפטים והשיב בשלילה לבקשה של הזמר שנידון לשנת מאסר וחצי בגין עבירות מס. "אין שינוי בנסיבות שיש בו כדי להצדיק מעשה חריג ויוצא דופן של חנינה". עורך דינו של פרץ: מאוכזבים

   

  פרץ וריבלין. חנינה היא למקרים חריגים ובודדים (צילום: AFP)
  פרץ וריבלין. חנינה היא למקרים חריגים ובודדים(צילום: AFP)

   

  נשיא המדינה ראובן ריבלין החליט לאמץ את המלצת שרת המשפטים איילת שקד ודחה את בקשת החנינה של קובי פרץ שנידון לשנת מאסר וחצי בגין עבירות מס.

   

  בתשובת בית הנשיא נכתב כי "הנימוקים שהועלו על ידי פרץ בבקשת החנינה, לרבות נסיבותיו האישיות וכן זכויותיו הרבות עמדו לנגד עיני בית המשפט בטרם נגזר דינו, ואף ניתן להם משקל נוסף, כאשר הופחת עונשו בערכאת הערעור ובבקשת החנינה אין שינוי בנסיבות שיש בו כדי להצדיק מעשה חריג ויוצא דופן של חנינה מאת נשיא המדינה".

   

  קובי פרץ בבית המשפט, אחרי הקיצור בעונשו    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עוד נכתב בהחלטה: "הנימוקים שהועלו על ידי פרץ בבקשת החנינה, לרבות נסיבותיו האישיות וכן זכויותיו הרבות עמדו לנגד עיני בית המשפט בטרם נגזר דינו, ואף ניתן להם משקל נוסף, כאשר הופחת עונשו בערעור ובבקשת החנינה. אין שינוי בנסיבות שיש בו כדי להצדיק מעשה חריג ויוצא דופן של חנינה מאת נשיא המדינה".

  עורך דינו של פרץ, חיים לוי, אמר בעקבות החלטת הדחייה: "הגשנו בשמו של קובי פרץ בקשת חנינה מפורטת ומנומקת בה פורטו, בין השאר, מעשי הצדקה והחסד הרבים העומדים לזכותו. חשבנו שיש לתת לכך משקל והתאכזבנו שנשיא המדינה החליט בסופו של יום, שלא להיענות לבקשה".

   

  פרץ נשלח לתחילה לשנתיים מאסר בפועל על העלמת מס בשווי 5.8 מיליון שקל. לאחר ערעור הומתק עונשו לשנה וחצי. הוא אמור היה להתייצב בכלא בשני באוגוסט 2017 אך גם מועד כניסתו למאסר נדחה בשל הערעור. השופטים דחו מנגד גם את בקשת המדינה להחמיר את עונשו של הזמר.

   

  פרץ ואשתו ענבל בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
  פרץ ואשתו ענבל בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

   

  במאי 2016 נשלח פרץ לשנתיים מאסר לאחר שהורשע בהעלמת מס ובשורת עבירות מס. בהכרעת הדין הטיחה בו השופטת לימור מרגולין יחידי מבית משפט השלום בתל אביב דברים קשים ביותר: עדותו לא עוררה אמון. הנאשם שיקר לחוקרים ולבית המשפט בנושאים מהותיים ובהם הכספת ומסר גרסאות סותרות. האמון הניתן בתשובותיו נמוך מאוד".

   

  כתב האישום התייחס לשנים 2009-2005, אז הופיע פרץ בהופעות חיות, הקליט ומכר דיסקים, הפיק רינגטונים והופיע ברדיו ובטלוויזיה. נטען כי הוא ואמרגנו יוחאי יעיש סיכמו שיעיש יקבל את ההכנסות של פרץ מההופעות ויעביר לזמר 50 אחוז מהרווחים. כדי לחמוק מתשלום מס הציג פרץ לאחר מכן מצג כוזב על הכנסותיו. פרץ, כך נטען, דרש מאמרגנו לחתום על חוזה למראית עין בלבד, ובו נתונים פיקטיביים של תאריכים והכנסות. נרשם כאילו פרץ קיבל 7,000 שקלים בחודש, ומשנת 2003 - קיבל 12 אלף שקלים בחודש בלבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ריבלין דחה את בקשת החנינה של קובי פרץ"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים