שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחבלים, חופשיים: 29 הטרוריסטים המבוקשים בעולם
  מיורשו של בן לאדן ועד המחבל שנולד ביפו וחובב סיגרים קובניים, ממנהיג דאעש במזרח אסיה ועד הטרוריסט הטבעוני. שמונה פלסטינים נכללים ברשימת הטרוריסטים המבוקשים של ה-FBI, ובהם מסיעת המחבל המתאבד ל"סבארו" אחלאם תמימי, שצורפה השנה. זו הרשימה המלאה

   

  חלקם מוכרים וידועים לשמצה בכל העולם. אחרים נותרו אלמונים, למרות הפשעים שביצעו. המשותף לכולם הוא הרשימה שבה הם מופיעים - רשימת הטרוריסטים המבוקשים ביותר של ה-FBI.

   

  הרשימה פורסמה לראשונה בדיוק חודש אחרי הפיגוע במגדלי התאומים ותשעה מ-22 המחבלים שהופיעו בה נכללים בה גם היום, 16 שנים אחרי. לעומתם, מנהיג אל-קאעידה אוסמה בן לאדן, שחוסל על ידי כוח "אריות הים" האמריקני, ורמטכ"ל חיזבאללה עימאד מורנייה, שעל פי פרסומים זרים ישראל אחראית להתנקשות בו בדמשק, הם בין אלו שהופיעו ברשימה הראשונית וחוסלו מאז.

   

  מנהיג אל-קאעידה א-זוואהירי. עדיין חופשי    (צילום: רויטרס)

  מנהיג אל-קאעידה א-זוואהירי. עדיין חופשי    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  תמימי מספרת על הפיגוע בסבארו

  תמימי מספרת על הפיגוע בסבארו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  אבו בכר אל-בגדדי. ברשימה מקבילה והפרס על ראשו - 25 מיליון דולר (צילום: AFP PHOTO / HO / AL-FURQAN MEDIA) (צילום: AFP PHOTO / HO / AL-FURQAN MEDIA)
  אבו בכר אל-בגדדי. ברשימה מקבילה והפרס על ראשו - 25 מיליון דולר(צילום: AFP PHOTO / HO / AL-FURQAN MEDIA)

  אביו של הרוצח מווגאס. נכלל ברשימת הנמלטים המבוקשים ()
  אביו של הרוצח מווגאס. נכלל ברשימת הנמלטים המבוקשים

  הטרוריסטים המבוקשים היא אחת מהרשימות שמפרסם ה-FBI, כשהמוכרת מביניהן היא זו של עשרת הנמלטים המבוקשים ביותר, שפורסמה לראשונה ב-1950. ברשימה כזו נכלל לפני כ-50 שנה אביו של סטיבן פאדוק, רוצח ההמונים מלאס וגאס. כיום נכללים בה רוצחים, שודדים ואנסים שברחו מבתי הכלא. לא נכלל בה אף מבוקש במעשי טרור.

   

  המחבלים שמופיעים ברשימת הטרוריסטים הם לרוב כאלו שהורשעו בבית משפט אמריקני (ברוב המקרים בהיעדרם) בעבירות טרור וטרם התקבל אישור רשמי על מותם, חיסולם או לכידתם. זו כנראה הסיבה שלא מופיע בה שמו של מנהיג דאעש, אבו בכר אל-בגדדי, אם כי הוא נמצא כבר מ-2001 ברשימה מקבילה של "טרוריסטים עולמיים מיוחדים".

   

  בחודשים האחרונים העריכו ברוסיה, בסוריה ובמדינות אחרות במידת ודאות רבה כי אל-בגדדי חוסל, אבל רק בשבוע שעבר פרסם דאעש קלטת נדירה בקולו. הפרס על מידע שיוביל ללכידתו או חיסולו של אל-בגדדי הוא 25 מיליון דולר, הפרס הגבוה ביותר שזהה לסכום שיוענק למידע על אודות מנהיג אל-קאעידה הנוכחי, איימאן אל-זוואהירי. פרס של 10 מיליון דולר מוענק על מידע הנוגע לארבעה מחבלים, בהם מנהיג ג'בהת א-נוסרה, אבו מוחמד אל-ג'ולאני, שאתמול (ד') הודיעו הרוסים כי הוא נפצע קשה מאוד בתקיפה אווירית. גם אל-ג'ולאני לא מופיע ברשימת הטרוריסטים של ה-FBI, שבה נכלל אל-זוואהירי. זו הרשימה המלאה.

   

   


  פורסם לראשונה 04/10/2017 23:26

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים