שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  14 חודשי מאסר לנהג אוטובוס שהתנגש בקיר במנהרות הכרמל וגרם למותה של צעירה
  נהג "אגד" מקונן ביילין התנגש בעוצמה בקיר אחד ועף לצד השני. נוסעת אחת נהרגה, 54 אחרים נפצעו. הוא הודה והרשע בגרימת מוות ברשלנות. הוא לא יוכל להוציא רשיון נהיגה במשך עשור ורשיון לרכב כבד במשך 14 שנה

   

  התאונה הקטלנית במנהרות הכרמל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בית המשפט השלום בחיפה גזר היום (יום ג') שנה וחודשיים מאסר מאסר על נהג "אגד" מקונן ביילין, שהתנגש עם אוטובוס בקיר במנהרות הכרמל באפריל 2016 וגרם למותה של הנוסעת אור אלבז ופציעתם של 54 נוספים. מקונן הודה בעבירות שייחסו לו גרימת מוות ברשלנות, חבלה ובעבירות תעבורה. בנוסף, נגזרו על הנהג שמונה חודשים על תנאי, פסילת רשיון נהיגה למשך 10 שנים ורשיון לרכב כבד במשך 14 שנה. ביצוע העונש נדחה בחודש וחצי כדי לאפשר להגנה לערער.

   

  השופט גיל קרזבום ציין כי לא מצא שהיה גורם כלשהו מלבד רשלנות של הנאשם שהוביל לתאונה. הוא ציין כי מדובר ברשלנות ברף הבינוני וכי אין בדל של ראייה בנוגע לתקלה טכנית באוטובוס, כפי שטען תחילה ביילין. הנהג יצא מהאולם בדמעות. "אני מצטער על מה שקרה, על ההרוגה והפצועים והמשפחות. אני מתפלל שהייתי יכול להחזיר את הגלגל לאחור אבל אי אפשר", אמר.

   

  בני משפחתה של אור אלבז, שלא נכחו באולם, אמרו: "לא הגענו לבית המשפט ולא רצינו לראות את הנהג הנאשם, ולא להשפיע על בית המשפט וההחלטות של השופט. איבדנו את היקר לנו מכול - את הבת היחידה שלנו. אנחנו סומכים, מכבדים ומקבלים כל החלטה של בית המשפט".

   

  גזר הדין של הנהג בייליין מקונן    (צילום: שמיר אלבז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  האוטובוס שבו נהרגה אלבז ז"ל, לאחר התאונה
  האוטובוס שבו נהרגה אלבז ז"ל, לאחר התאונה
   
  ההרוגה בתאונה, אור אלבז בת ה-17
  ההרוגה בתאונה, אור אלבז בת ה-17
  ב-24 באפריל 2016, יום לפני ליל הסדר, נהג ביילין בקו 101 שהיה בדרכו מהתחנה המרכזית בחוף הכרמל, דרך "גרנד קניון" למרכזית המפרץ. בשלב מסוים איבד הנהג את השליטה על האוטובוס שסטה לימין ופגע בעוצמה בקיר המנהרה, סטה לשמאל ופגע בקיר הנגדי. מעוצמת הפגיעה נהרגה אלבז בת ה-17, ועשרות נפצעו, חלקם באורח קשה מאוד.

   

  ביילין טען לאורך כל הדרך – מיום התאונה – כי האוטובוס סטה מנתיבו בשל תקלה טכנית, ואף ציין כי התריע עליה בפני הסדרן בחברת אגד. האוטובוס נבדק לאחר התאונה מספר פעמים, הן על ידי בוחני התנועה והן על ידי מומחים מטעם התביעה. עם זאת, עדי ראייה סיפרו עוד בערב התאונה כי האוטובוס היה עמוס מאוד והנהג היה עסוק בגביית כסף מנוסעים במהלך הנסיעה.

   

  עו"ד יאיר סטולר, שייצג את הנאשם עם עו"ד אמירה רינגר: "בית המשפט אמר את דברו. הנאשם מאחל החלמה לפצועים ותנחומים למשפחת המנוחה. זו תקופה ותאונה קשה גם מבחינת הנאשם. אנחנו מצרים על כך מאוד".

   

  עורכי הדין התייחסו גם לכך שחברת "אגד" שלא הוזכרה כלל בגזר הדין: "אגד ברחה הצדה, והוא מרגיש שהחברה נטשה אותו".

   

  מאחר שהנאשם הודה במיוחס לו, הוא לא יכול לערער על עצם ההרשעה, אולם לדברי עורכי הדין הם ישקלו לערער על גזר הדין.

   

  עו"ד משה בורנשטיין, שייצג את משפחתה של המנוחה אור אלבז, אמר שבני המשפחה לא ציפו למספר מסוים של שנות מאסר וסמכו על בית המשפט: "הם לא ביקשו ספציפית שייכנס לכלא אבל היו בטוחים שלאור חומרת התאונה, גם מעבר לאובדן של אור, היו עוד הרבה פצועים, כולל 14 בצורה קשה, שהתיק לא יסתיים בעבודות שירות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "14 חודשי מאסר לנהג אוטובוס שהתנגש בקיר במנהרות הכרמל וגרם למותה של צעירה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים