שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

בן 33, אב לשבעה - וסבא

כמאל א-תלפיתי התחתן בגיל 16, יש לו 7 ילדים ובתו שנישאה גם בגיל 16 ילדה תינוקת והפכה אותו לסבא הצעיר ביותר בירדן: "מבסוט מאוד"

 

 

כמאל א-תלפיתי מירדן חגג באחרונה את הולדת נכדתו. לכאורה, לא נשמע כמו סיפור יוצא דופן, אלא שהסבא הטרי הוא רק בן 33 ובממלכה ההאשמית מוקסמים מהדבר.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

ברגע שתמונתו של א-תלפיתי הצעיר מחזיק את נכדתו הראשונה נפוצה ברשתות החברתיות, עטו על הסיפור כלי תקשורת מקומיים וערביים והתעניינו במי שכבר קיבל את הכינוי "הסבא הכי צעיר בירדן".

  

"אני מאושר מאוד מזה שהפכתי לסבא הכי צעיר בירדן", אמר א-תלפיתי לכלי תקשורת בירדן. לדבריו, הוא התחתן בגיל 16 ויש לו שבעה ילדים. בתו התחתנה גם כן בגיל 16 ובימים האחרונים הוא זכה ממנה לנכד ראשון והוא בן 33 בלבד. בעיתון הירדני "א-סביל" דווח שלאם ולתינוקת שלום.

 

"ממליץ לכולם ללכת בדרכי"

"אני מבסוט מאוד, כסבא, אני מבסוט מאוד. השבח לאללה הילדים זה מתנה מהאל", אמר א-תלפיתי. "אני מעביר מסר לכל הצעירים: התחתנו כיוון שהנישואים הם חצי מהדת, קודם כל, ומגן על האיש הצעיר מדברים רבים. הוא מקים את המשפחה שלו בתחילת חייו ויכול לראות את הילדים שלו כשהוא עדיין צעיר ולא מבוגר. אני ממליץ לכולם ללכת בדרך שלי. אני הסבא הכי צעיר בירדן והסבא הכי צעיר במולדת הערבית והסבא הכי צעיר, אם ירצה אללה, בכל רחבי העולם.

לפי החוק הירדני, גיל הנישואים עומד על 18, אך בדומה למדינות רבות במזרח התיכון, נישואים של קטינות וקטינים הם דבר שבשגרה והרשויות המקומיות לא אוכפות את החוק. רק בחודש ספטמבר עדכן "מכון סולידריות הנשים" הירדני שב-2016 נרשמו 10,907 מקרים של נישואי קטינים בממלכה ההאשמית. לפני כמה שנים עורר הנושא סערה אחרי שהועלתה הצעה לאפשר להתיר בחוק נישואים של קטינות בנות 15 במקרים מסוימים. ההצעה עוררה ויכוח נוקב בין הזרם האיסלאמיסטי לבין תומכי זכויות האישה. ההצעה אמנם נגנזה, אך התופעה לא.

 

הנושא של נישואי קטינות עלה בימים האחרונים לכותרות גם במצרים אחרי שראש הלמ"ס המצרי חשף בפני הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי ש-40 אחוזים מהמצריות נישאות מתחת לגיל 18, גיל הנישואים הרשמי. "הופתעתי מהמספר הגבוה של צעירות שמתחתנות בגיל צעיר. כיצד ילדה בת 12 יכולה לשאת באחריות הנישואים והבית?", אמר א-סיסי לאחר ששמע את הנתונים. "זה כואב לי ואני חושב שזה כואב לכל בן אדם שיש לו מצפון אמיתי ושמתעניין בבניו ובבנותיו".

 

דבריו של א-סיסי לא נפלו על אוזניים ערלות. אתמול (יום שני) דיווח העיתון "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון, שממשלת מצרים שוקלת להביא בפני הפרלמנט הצעת חוק תקדימית שתגדיר נישואי צעירות מתחת לגיל 18 כעבירה פלילית. במקביל, רשויות האכיפה במדינה הערבית החליטו להעמיד לדין מהיר אימאם ודרשן במסגד במחוז אל-ע'רביה שהואשם בכך שהשיא 27 קטינות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מאושר מאוד". הסב הצעיר עם נכדתו
מומלצים