שתף קטע נבחר
צילום: דובר צה''ל

לוחמי רימון מוקפצים - בתוך העיר

"רוצים להביא את הלוחמים כמה שיותר לקצה. אירוע מקומי לא יקרה במתקן אימונים בצאלים", מסבירים ביחידת הקומנדו את ההקפצה לרחובות אופקים

 

 

הקומנדו בשטח - לכל הסרטונים

 

את שגרת התעסוקה המבצעית של יחידת "רימון" בעוטף עזה הפריעה התרעה על אירוע ביטחוני בעיר אופקים הסמוכה. תוך זמן קצר עלו הכוחות עם הציוד על הרכבים ויצאו לעבר העיר. הפעם מדובר רק בתרגיל, אבל אי אפשר לדעת מתי הכוחות יקראו לפעילות בזמן אמת.

 

מדובר בסוג של שגרה ביחידה. בכל פעם כשנמצאים בתעסוקה מבצעית, הכוחות מתרגלים אירוע קיצון שיכול לקרות בגזרה. תוך זמן קצר לאחר קבלת ההתרעה, עלו הלוחמים על כלי הרכב והחלו במסעם אל העיר, חלק בכבישים הראשיים וחלק בדרכי עפר.

 

"זה תרגיל שמייצג את האופי של היחידה. לא נחים יותר מדי. או שאנחנו בפעילות מבצעית או שאנחנו מתאמנים לפעילות מבצעית כזאת או אחרת", אמר ל-ynet אחד ממפקדי היחידה.

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)
 

קיום התרגיל במהלך תעסוקה מבצעית מאפשר לא רק לשמור על כשירות הכוחות, אלא גם הכרה של השטח וחידוד צורת התגובה למקרים שונים שיכולים לקרות בגזרה בזמן התעסוקה.

 

ההחלטה לבצע את התרגיל בתוך עיר מלאת חיים התקבלה במטרה לדמות ללוחמים כמה שיותר את המציאות בפעילות אמת: "אנחנו רוצים להביא את הלוחמים כמה שיותר לקצה. אירוע מקומי לא יקרה במתקן אימונים בצאלים – אלא באחד היישובים שלנו או בשטח אויב. בישובים יש כל מיני אתגרים, כמו תאורה, שמציבים את הלוחם במקום אמיתי יותר ופחות מלאכותי".

 

יתרון נוסף שיש לתרגיל בתוך יישוב בשטח ישראל הוא הגברת תחושות המחויבות והמסירות למשימה אצל הלוחמים: "כל לוחם נותן תמיד את ה-200 אחוזים שלו, אבל כשזה קרוב אליך אתה מתאמץ יותר. לוחם שמבין שזה קורה באחד היישובים פה, יכול להיות שהוא גר שם או חברים שלו גרים שם – האחריות שלו יותר גדולה והחיבור שלו למשימה הוא הרבה יותר משמעותי".

פורסם לראשונה 04/10/2017 12:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
רימון באופקים
צילום: דובר צה"ל
מומלצים