שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוב הופסקו העבודות לבניית יישוב למפוני עמונה
  במועצת בנימין הורו לקבלן לעצור את עבודות העפר בעמיחי אחרי שנגמר להם הכסף, ומשרד הפנים סירב לתת פטור ממכרז. המפונים הגיבו בזעם: "תשעה חודשים אנחנו דחוסים שש ושבע נפשות בחדר אחד, לא נסכים שזה יקרה"

   

  הפסקת העבודות בעמיחי, בפעם הקודמת
  הפסקת העבודות בעמיחי, בפעם הקודמת

  פרסום ראשון: העבודות להקמת היישוב עמיחי למפוני עמונה, שחודשו לפני כחודש, הופסקו שוב בשל סירובו של היועץ המשפטי של משרד הפנים לתת פטור ממכרז למועצת בנימין. "תקעו לנו את הסכין ועכשיו מסובבים. אם זה אכן יקרה, כולנו נעלה לעמיחי בסוכות", אמרו המפונים.

   

  אוהל המחאה של מפוני עמונה    (צילום: מטה מאבק עמונה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ההחלטה על הפסקת העבודות התקבלה בעקבות הוראה של יו"ר מועצת בנימין, אבי רואה, שהורה לקבלן המבצע את עבודות העפר להפסיק מיידית עד להודעה חדשה. הקבלן, יצוין, זכה במכרז על סך של 15 מיליון שקלים אך העבודות ביצוע, כולל בעמיחי, טרם הסתיימו אך הכסף נגמר. במועצה ביקשו ממשרד הפנים פטור עבור מכרז לקבלן – אך סורבו. "אחרי הסירוב לא נותר לנו אלא להורות לקבלן להפסיק את העבודות", אומר גורם בהתיישבות, שהסביר כי כבר במהלך השבוע סיירו אנשי משרד הפנים במקום והבעיה הונחה לפתחם.

   

  המגורים הזמניים של מפוני עמונה. דחוסים בחדר (צילום: אוהד צויגנברג)
  המגורים הזמניים של מפוני עמונה. דחוסים בחדר(צילום: אוהד צויגנברג)

  אין זו הפעם הראשונה שהעבודות נעצרות. לפני כחודשיים פורסם על כך לראשונה ב-ynet וראש הממשלה בנימין נתניהו הוציא הודעה ולפיה הוא הנחה את אנשי לשכתו לטפל בבעיה באופן אישי. גם אנשי משרד הפנים, בראשות השר אריה דרעי, הביעו דאגתם לתושבים, אולם כעת שוב העבודות נעצרו.

   

  "אנחנו פשוט מסרבים להאמין שזה מה שהולך לקרות", אמרו חלק מהמפונים. "אם מישהו חושב שהוא הולך לשחק איתנו פעם נוספת הוא לא יודע כמה הוא טועה. לא נסבול שום עיכוב בעבודות להקמת היישוב. תשעה חודשים שאנחנו דחוסים חנוקים שש, שבע ושמונה נפשות בחדרים הורים וילדים יחד בחדרי אכסניית נוער. לפני תשעה חודשים תקעו את הסכין ועכשיו מסובבים?! איפה ראש הממשלה?! איפה שרי הליכוד?! איפה בנט?! איך נותנים לדבר כזה לקרות? נמאס לנו מכל הדיבורים וההבטחות. בסוכות אנחנו עולים לעמיחי כדי להישאר".

   

  ממשרד הפנים נמסר כי "המכרזים לבצוע עבודות הפיתוח להקמת היישוב עמיחי, נעשים בתיאום מלא והבנה בין משרד הפנים והמועצה האזורית מטה בנימין המבצעת, במטרה לקדם בנחישות פתרון קבע למפונים מעמונה.

   

  "יחד עם זאת, אין חולק, כי נדרש ומתחייב, שכלל הפעולות יתבצעו בהתאם להוראות החוק, לרבות ההוראות החלות על ההתקשרויות ברשויות המקומיות. במסגרת זאת, בחן משרד הפנים את ההתקשרויות הנדרשות, ונקבע מנגנון לביצוען, לרבות מתן פטור במקרים המתאימים ובהתאם להוראות החוק והדין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שוב הופסקו העבודות לבניית יישוב למפוני עמונה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים