שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האונס הקבוצתי בראשל"צ: נתין אריתריאה הורשע
  קינדה טדסה הוא אחד מחמשת הנאשמים בחטיפה והתקיפה המינית ב-2015. השופטים האמינו שלא קיים מגע מיני עם הקורבן, אבל הרשיעו אותו בתכנון החטיפה והשמירה מחוץ לחדר. הוא צפוי להעיד במשפט של 4 חבריו

   

  ארכיון. הנאשמים בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
  ארכיון. הנאשמים בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)

  הותר לפרסום: בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע לפני כמה ימים את קינדה טדסה, נתין זר מאריתריאה, בחטיפה ואונס בצוותא בנסיבות מחמירות. במסגרת הפרשה הוא הואשם יחד עם ארבעה נתינים אריתריאים אחרים בחטיפה, כליאה ואונס של אישה בשנות ה-30 לחייה בראשון לציון ב-2015. טדסה לא הורשע באונס בפועל של הקורבן, אלא רק בהיותו חלק מן המעגל שתקף אותה.

   

  התיק נגד ארבעת האחרים עדיין מתנהל. הם מואשמים כקבוצה בעבירות מין, כליאת שווא, אינוס ומעשים מגונים. טדסה צפוי להעיד מטעם המדינה בתיק שלהם.

   

  לפי כתב האישום, האירוע התרחש בבניין בראשון לציון והחל במסעדת שווארמה סמוכה. בקומה הראשונה של אותו בניין יש מועדון סנוקר, וסמוך אליו חדרים להשכרה. כמה מן הנאשמים שכרו שם חדרים. הצעירה בילתה שם עם מכר ושתתה לשוכרה. בשלב מסוים הבחינו בה הנאשמים והתגודדו סביבה.

   

  טדסה ושני נאשמים נוספים אחזו בה בניגוד לרצונה וגררו אותה לחדר בבניין. הם השכיבו אותה על המיטה ובמשך שעה וארבעים דקות אנסו אותה שוב ושוב, בזמן שהיא חסרת אונים, מטושטשת ומעורפלת.

   

  בשלב מסוים יצא המכר לחפש אחריה. הוא שמע אותה צועקת "הצילו" ודרש מהנאשמים לאפשר לה לצאת.

   

  נקבע שטדסה לא קיים עמה מגע מיני ולכן הוסרו חלק לא מבוטל מן האישומים כנגדו. השופטים רמי אמיר, מנחם פינקלשטיין וליאורה ברודי קבעו: "הנאשם ידע בזמן אמת ששניים מחבריו מקיימים עמה יחסים מין שלא בהסכמתה שהוא עמד מחוץ לדלת. הנאשם שותף לתכנית העבריינית בכללותה משלב החטיפה, דרך ההמתנה והשמירה מחוץ לדלת. הוא מצוי מכל בחינה שהיא במעגל הפנימי של ביצוע העבירה על אף שהאינוס בפועל נעשה בידי אחרים. לא התעלמנו מטענת ההגנה כי הנאשם העיד שרצה ביחסי מין עמה ושאל להסכמתה, אך נמנע מכך בגלל תשובתה השלילית. לגרסה זו יש תמיכה מסוימת בעדות. לכן נהיה מוכנים להניח שלא קיים עמה יחסי מין, אלא נמנע עקב אי רצונה".

   

  מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) נמסר: "מדובר במעשה אינוס קבוצתי אכזרי במיוחד שבו חטפו חמישה גברים את המתלוננת, ניצלו את חולשתה הפיזית ואת היותה שתויה, השתמשו בגופה כמכשיר לסיפוק יצריהם והעבירו אותה מיד ליד כחפץ לשם ביצוע זממם. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וקבע כי בנסיבות המקרה, ואף שטדסה לא ביצע בעצמו את המעשים המיניים, לאור חלקו האקטיבי בתכנון וביצוע התוכנית לחטיפת המתלוננת לצורך ביצוע עבירות מין בה, הרשיע את הנאשם כמבצע עיקרי של העבירות".

   

  עו"ד ניל סיימון מהסנגוריה הציבורית: "כתב האישום המקורי ייחס לנאשם עבירות של קשירת קשר לפשע, מעשה מגונה, חטיפה לשם כליאה וחטיפה לשם אינוס בפועל ובצוותא. הנאשם זוכה מרב כתב האישום והורשע בחטיפה ואינוס בצוותא. אין ספק שלאור קבלת גרסתו שהוא עצמו לא קיים יחסי מין לאחר שלא הייתה הסכמה הדבר ישתקף בצורה משמעותית בעונשו של הנאשם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "האונס הקבוצתי בראשל"צ: נתין אריתריאה הורשע "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים