שתף קטע נבחר

אראל מרגלית פורש מהכנסת: "איישם את האג'נדה שלי כיזם חברתי וכלכלי"

עזיבה שנייה במפלגת העבודה תוך ימים ספורים: חבר הכנסת שהתמודד רק לפני כמה חודשים על ראשות מפלגת העבודה, פרש מהחיים הפוליטיים והצטרף לפרופ' מנואל טרכטנברג שהודיע על עזיבה בשבוע שעבר: "מפלגת העבודה הייתה ותישאר בית עבורי"

 

 

ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) הודיע הערב (יום ג') במפתיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים. מרגלית ישוב לכהן כיו"ר ארגון "בקהילה" וכיו"ר קרן ההשקעות הבינלאומית JVP, ויוביל את פרויקט יוזמה לאומית לפיתוח שבעה אזורי צמיחה חדשים בגליל ובנגב.

 

מרגלית ציין בהודעת הפרישה שלו כי "כדי ליישם דברים גדולים באמת ולשנות מציאות צריך מרחב פעולה. כדי שדברים יקרו צריך לאפשר להם לקרות ובעת הזאת יש לי אפשרות לקדם את היוזמות הללו מחוץ למערכת הפוליטית. לפיכך החלטתי לפרוש מהכנסת ולהמשיך את עשייתי כיזם חברתי ויזם כלכלי". מדובר בעזיבה שנייה במפלגת העבודה תוך ימים ספורים לאחר שבשבוע שעבר הודיע ח"כ מנואל טרכטנברג על פרישה מהכנסת לטובת חזרה לאקדמיה.

מרגלית. פורש מהכנסת ()
מרגלית. פורש מהכנסת

"אני מאחל הצלחה גדולה לאבי גבאי ולמפלגה כולה", הוסיף מרגלית. "הפרידה מהכנסת היא אינה פרידה מתנועת העבודה. מאז ומעולם תנועת העבודה הייתה ביתי והיא תישאר בית גם לאחר שאסיים את תפקידי. אני מתכוון להמשיך ולשתף פעולה עם כל אחת ואחד מכם בעשייה הציבורית משותפת למען עתיד טוב יותר עבור אזרחי ישראל".

 

הוא הוסיף כי "ההחלטה לעבור לעולם הפוליטי נבעה מהרצון להפוך את העשייה היזמית לאג'נדה לאומית: לקדם את הגליל והנגב, ולייצר אלפי מקומות עבודה חדשים לצעירים בדיוק כמו שהקמנו את רובע המדיה בתחנת הרכבת הישנה בירושלים ואת רובע הסייבר בבאר שבע - את אותו דבר אפשר לעשות בעוד חלקים גדולים במדינה. זאת העשייה היזמית שלי, זה החזון הציבורי שלי וזו גם האג׳נדה הפוליטית שלי.

 

"כדי שאוכל להמשיך לפעול כיזם חברתי ונוכל לעשות שימוש בכל האמצעים, המשאבים ומרחב הפעולה הנדרש, החלטתי לפרוש מתפקידי כחבר כנסת. הדרך הטובה ביותר בשבילי להפוך את האג'נדה שאותה אני מוביל למציאות בשטח היא לצרף את הניסיון הציבורי והיכולת היזמית למיזם חברתי ברמה הלאומית: גם פיתוח כלכלי של אזורים שלמים אבל גם הרחבת פעילות "בקהילה" לשכונות מתקשות נוספות בארץ, ויצירת מציאות חדשה לאלפי ילדים בישראל".

"להפוך את האג'נדה למציאות בשטח" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"להפוך את האג'נדה למציאות בשטח"(צילום: EPA)

לדברי מרגלית, "השנים שבהן כיהנתי כח"כ היו מעשירות, מרתקות ובעלות משמעות. כנבחרי ציבור אנחנו עומדים למבחן בכל רגע, מוטלת עלינו אחריות כבדה. כאנשי אופוזיציה האחריות הזאת כפולה ומכופלת: עלינו לייצג ולהשמיע קול אחר, שונה, זה לא תמיד פופולארי אבל אלטרנטיבה מחשבתית ושלטונית היא נשמת אפה של דמוקרטיה".

 

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר לאחר הודעתו של ח"כ מרגלית: "אני מצר על פרישתו של ח"כ מרגלית ומברך על החלטתו לפעול כיזם בקידום הפריפריה ובפיתוח אזורי צמיחה חדשים בארץ. שוחחתי הערב עם ח"כ מרגלית ואני שמח על כך שעל אף פרישתו מהכנסת, אראל מתכוון להמשיך ולפעול במסגרת המפלגה ולקדם את פעילותה".

 

את מקומו של מרגלית תמלא לאה פדידה, סגנית ראש העיר ביקנעם ועובדת קק"ל. יו"ר המפלגה גבאי ציין כי הוא "מברך את לאה פדידה על מינויה כחברת כנסת מטעם המחנה הציוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים