שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחאת הנכים באיילון: טענות לאלימות מצד שוטרים
  ארבעה נכים חסמו במשך כשבע שעות את הכביש באזור מחלף חולות עד שהשוטרים פינו אותם. אחת המפגינות טוענת כי נפצעה לאחר שטולטלה על-ידי השוטרים ופונתה לבית החולים. שלושה אחרים עוכבו לחקירה ושוחררו. המשטרה: "בשום שלב לא הופעל כוח"

   

  הפינוי הלילי באיילון    (קרדיט: "הנכים הופכים לפנתרים")

  הפינוי הלילי באיילון    (קרדיט: "הנכים הופכים לפנתרים")

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עימות לילי באיילון צפון: לאחר כשבע שעות שבהן ארבעה נכים מקבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" חסמו את הכביש באזור מחלף חולות שליד ראשון לציון, המשטרה פינתה אותם הלילה (ד') בכוח מהציר. אחת מהמפגינות הנכות, חנה עקיבא, פונתה לבית החולים "וולפסון" שבחולון, לאחר שלטענתה נפצעה בזמן שטולטלה על ידי השוטרים במהלך הפינוי. היא עדיין עוברת סדרת בדיקות ובהמשך יוחלט אם תאושפז.

   

  בנוסף, לטענת הקבוצה, המשטרה עיכבה שלושה פעילים במהלך הפינוי ושחררה אותם מאוחר יותר. לדברי הקבוצה אחד מהם פונה לבית החולים "אסף הרופא" שבצריפין, לאחר שלקה בהתקף אפילפסיה, איבד את הזיכרון והיה מבולבל. כמו כן המשטרה גררה את אחד הרכבים.

  הפינוי הלילה באיילון צפון (צילום: "הנכים הופכים לפנתרים") (צילום:
  הפינוי הלילה באיילון צפון(צילום: "הנכים הופכים לפנתרים")

  מטפלים בחנה עקיבא (צילום: "הנכים הופכים לפנתרים") (צילום:
  מטפלים בחנה עקיבא(צילום: "הנכים הופכים לפנתרים")

  הפינוי הגיע בתום שבע שעות שבהן ארבעת הנכים חסמו עם רכביהם את הכביש וסירבו להתפנות. משלב מסוים הם נשארו לבדם, ואיימו להישאר במקום במשך כל הלילה עד שהמשטרה תבטל את הדו"חות שחילקה להם בעקבות חסימת הכביש – ארבעה דו"חות על סך 250 שקלים בגין הפרעה לתנועה. חבריהם לקבוצה ניסו להגיע אליהם עם אספקה של מזון ושתייה, אך השוטרים מנעו זאת מהם.

   

  הנכים החליטו לחסום את הכביש לאחר שנסעו ב-5 קמ"ש מאשדוד לכיוון צפון ושיבשו את התנועה. לאחר שהמשטרה איימה לרשום להם דו"חות – הם הגיבו בחסימת כביש 4 באזור מחלף יבנה לכחצי שעה. לאחר מכן הם המשיכו בנסיעה איטית צפונה, ובעקבות איום נוסף של המשטרה – חסמו שוב, הפעם בכניסה לאיילון צפון, באזור מחלף חולות. המשטרה חילקה לארבעתם דו"חות – ואז הם החליטו להישאר במקום עד שהדו"חות יבוטלו, אך בסופו של דבר המשטרה פינתה אותם מהכביש ולא ביטלה את הדו"חות.

   

  במשטרה אומרים כי לאחר פניות רבות מצד השוטרים לפנות את הכביש, המפגינים סירבו בכל תוקף. סמוך לחצות, אומרים במשטרה, הוחלט על פינוי המפגינים. במשטרה מאשרים כי עוכבו שלושה מפגינים לחקירה ששוחררו לאחר מכן ונגרר רכב אחד.

   

  באשר לטענות של חנה עקיבא אומרים במשטרה: "אחת המפגינות שנשכבה על הכביש הזמינה לעצמה אמבולנס שפינה אותה מהמקום. יתר המפגינים עזבו מרצונם עם רכביהם. אף נכה גפיים שיושב על כיסא גלגלים לא עוכב. על אף אחד לא שמו אזיקים. שלושה מפגינים עוכבו, ושאר נכי הגפיים ביקשו מרצונם לעזוב, מלבד אחת (חנה עקיבא - א"א) שהתנגדה בכל תוקף להתפנות. ברגע שהתחילה גרירת הרכבים היא זרקה את עצמה על הכביש, סירבה פעמיים לטיפול של אמבולנס שהגיע למקום, ולבסוף הזמינה אמבולנס בעצמה, כשהבינה שהיא נשארה לבד. בשום שלב לא הופעל נגדה כוח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: "הנכים הופכים לפנתרים"
  הפינוי באיילון
  צילום: "הנכים הופכים לפנתרים"
  מומלצים