שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: תושב הנגב אנס בת 14 מחברון ששודכה לו
  מעצר גבר בדואי בחשד לאונס הנערה חושף סיפור מורכב: לפני כחודש היא נמלטה מבית החשוד, שבה לחברון אך בעקבות התנהגות אביה חזרה לישראל. המנהל האזרחי סייע לשכן אותה במעון לנערות בסיכון. קרוביה בארץ: "תנו לה לגור איתנו". פרקליט המשפחה: "האב מכר אותה תמורת עשרת אלפים שקל"

  בדואי תושב שגב שלום בן 25 נעצר אמש (יום ג') בחשד שאנס נערה בת 14 ששודכה לו על ידי אביה מחברון ואולצה להינשא לו. בנוסף מייחסת המשטרה לחשוד עבירת התעללות. בית משפט השלום בבאר שבע האריך את מעצרו של החשוד בשישה ימים. השופט דניאל בן טולילה ציין בהחלטתו כי "קיים חשד סביר שהצעיר עבר את העבירות המיוחסות לו, לרבות קיום יחסי מין באלימות בניגוד לרצונה ונקיטת אלימות כללית כלפיה". הסיפור פורסם לראשונה ב"הארץ".

   

  החשדות המיוחסים לצעיר הם בעילת קטינה מתחת לגיל 14, התעללות פיזית או נפשית בקטין ותקיפה סתם. לפי תלונת הנערה, מאז פברואר השנה היא הייתה נשואה לחשוד שאנס אותה, תקף אותה והתעלל בה לבד וגם יחד עם אחרים בביתו.

   

  לפני כחודש הצליחה הנערה להימלט מביתו של החשוד. היא חזרה לחברון, אך בעקבות התנהגותו של אביה - חזרה לישראל והוכנסה בהתערבות הרשויות למעון לנערות בסיכון בצפון. בני משפחתה של הנערה, שמתגוררים בצפון, מבקשים מהרשויות לאפשר להם לשכן אותה בביתם.

   

  עו"ד נחמי פיינבלט, שמייצג את קרובי הנערה, טוען כי האב מכר את בתו לחשוד תמורת עשרת אלפים שקלים. לדבריו, "אביה של הנערה היה מכה אותה, הוא כנראה לא בסדר בראשו ומכר אותה לתושב הנגב בגלל מצוקה כלכלית. איכשהו היא הצליחה להימלט, רצה לאנשי מג"ב שהיו בעמדה במערת המכפלה ושם סיפרה להם את כל שאירע".

  עו"ד פיינבלט
  עו"ד פיינבלט

  פרקליטו של החשוד, עו"ד דוד יפתח
  פרקליטו של החשוד, עו"ד דוד יפתח

  הוא הוסיף כי "בשל סכנה לחייה החליטו להרחיק אותה לצפון למעון לילדים בסיכון. בני משפחה רחוקה שגילו את המקרה בעקבות כתבות שעלו בחברון נרתמו לעזור לה ופנו אליי. אני פניתי גם למנהל האזרחי, לעובדת הסוציאלית הראשית של המנהל האזרחי, לראש מחלקת הרווחה שם וגם למשרד המשפטים וביקשתי שלא יחזירו אותה לחברון".

   

  לדברי עו"ד פיינבלט, הנערה צריכה מה שנקרא בית מוגן על מנת שלא יאונה לה רע. בימים אלה שוקדים במנהל האזרחי על בחינת האופציה הזאת. כרגע הסטטוס לא השתנה והיא נמצאת באותו מעון. אנחנו ניתן לזה כמה שבועות עד שזה יטופל, ואם לא נפנה לערכאות משפטיות כדי שנקבל יותר פרטים. כרגע יש שיתוף פעולה מלא, הן ממשרד המשפטים והן מהמנהל האזרחי. אנחנו מקווים שהמצב ייפתר, כי היא צריכה לחיות כמו כל ילדה רגילה".

   

  קרוב משפחה של הנערה מפוריידיס סיפר: "אביה של הנערה מתנהג בצורה שהוא לא מבין מה הוא עושה. מדובר במקרה מאוד חמור. האיש שקנה אותה מהנגב התייחס אליה בצורה אכזרית והתעלל בה, והיה דורש ממנה דברים מאוד קשים שהיא לא יכולה לעשות עד כדי כך שנשקפה סכנה לחייה. בשלב מסוים היא ברחה לחברון, אבל האבא התייחס אליה גרוע ולכן היא היא ברחה שוב למקום בטוח יותר. אנחנו עושים כל מאמץ לגדל את הילדה אצלנו בבית, וננסה להביא גם את האחיות שלה".

   

  פרקליטיו של החשוד משגב שלום, עורכי הדין דוד יפתח ומאור שגב, מסרו בתגובה כי "מבחינת החשוד מדובר בנישואין כשרים. הוצג בפניו מצג שלפיו הנערה בת 17 שנים. הוא התנהג אליה יפה ובכבוד וכשנודע לו גילה האמיתי הפסיק לקיים איתה יחסי מין. מעולם לא הפעיל עליה אלימות".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חשד: תושב הנגב אנס בת 14 מחברון ששודכה לו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים