שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "תמיד נמשכתי לצעירים": על נשים שמבוגרות מבני זוגן

  מותו של יו הפנר הזכיר לכולנו את פערי הגילאים שבין גברים מזדקנים לנשים הצעירות שאוהבות אותם, והחלטנו לחפש את הצד השני - נשים שמבוגרות מבני הזוג שלהן בשבע שנים ויותר, ונהנות מכל רגע, גם אם נמצאים בסביבתן מכרים שלא תמיד מצליחים לפרגן

  כשמדברים על פערי גילאים בזוגיות, בדרך כלל נדמיין גבר מבוגר ועשיר אשר נשוי לאישה שצעירה ממנו בעשרים שנה ויותר, אבל יש כמובן גם מקרים הפוכים בהם נשים יוצאות עם גבר שצעיר מהן, לעיתים במספר רב של שנים. אף על פי שיש מי שעדיין מרים על כך גבה, אני גאה לבשר שזהו כבר מצב שהולך ונהיה נפוץ, בייחוד בגילאי ה-30 פלוס. קחו למשל את הסיפור של אדל (32) ובן (25), אשר נמצאים בזוגיות כבר מעל לשנתיים ויש ביניהם פער גילאים של שבע שנים.

   

  השניים הכירו כשאדל עברה דירה לאזור של בן. החבר הכי טוב שלו עבד בקיוסק מתחת לבית שלה והוא הכיר ביניהם בקטע ידידותי. אלא שלאדל ובן היה רעיון אחר לגבי ההיכרות הזאת, שאכן התפתחה בהמשך לזוגיות ואהבה גדולה. "אף פעם לא הייתה לי כוונה לצאת עם מישהו צעיר ממני", היא משתפת, "אבל העניינים בינינו התגלגלו בצורה הזאת. בעבר הייתי נשואה למישהו שהיה מבוגר ממני ב-11 שנים ותמיד נמשכתי דווקא למבוגרים ממני בהרבה, אבל כנראה שזה באמת משהו בבן שמשך אותי ולא הגיל שלו. בהתחלה היינו ידידים טובים עד שהבנתי שהכוונות שלו הן מעבר לידידות, והתחלתי גם להרגיש משהו כלפיו. אני מודה שממש ניסיתי להימנע מכך בגלל הגיל אבל כנראה שבאמת לא בוחרים במי מתאהבים".

  אדל ובן. "לא בוחרים במי להתאהב" (צילום: אוסף משפחתי) (צילום: אוסף משפחתי)
  אדל ובן. "לא בוחרים במי להתאהב"(צילום: אוסף משפחתי)
   

  אבל בטוח יש לכך לא מעט יתרונות.

  "איו ספק. כשאת יוצאת עם מישהו צעיר ממך, באופן אוטומטי את כבר מרגישה יותר צעירה. פתאום את מוצאת את עצמך עושה איתו דברים שהיית עושה לפני המון שנים ושכחת מהם, ומהבחינה הזו זו בהחלט מעלה".

   

  איך הגיבו בסביבה הקרובה?

  "התגובות היו מגוונות. מהצד שלי אני מקבלת הרבה פרגונים, למרות שיש לי גם כמה חברות שחולקות עליי ויורדות עליי בצחוק בטענה שפתחתי בבית שלי גן ילדים, אבל אני יודעת שזה הכול בהומור, אז אני מקבלת את זה באהבה. לדעתי הסביבה שלו פחות מקבלת את זה. הם לא ממש מפרגנים, אבל אין להם ברירה אלא לקבל אותנו ביחד. אנשים אחרים שפחות קרובים אלינו לא באמת רואים מהצד את ההבדל בינינו, ואני גם לא חושבת שיש להם מושג שיש בינינו בכלל פער גילאים כך שלא ממש מציקים לנו בנושא".

   

  האם לדעתך גיל הוא שרירותי או שהכול תלוי באופי ובבגרות של האדם?

  "הגיל אכן משפיע בהמון דברים. בהתחלה בכדי להרגיש טוב עם עצמי, הייתי אומרת שזה רק גיל וזה לא משנה, אבל האמת שזה ממש לא נכון. יש הרבה דברים שמורגשים ביום-יום, בין אם זה ניסיון החיים או דברים שאת עושה באופן טבעי והוא לא מכיר אותם בכלל. או אם זה בדברים כמו לקיחת אחריות, שהוא רק לומד להכיר עכשיו ואת כבר מזמן מורגלת אליהם. הוא יכול להיות מאוד בוגר באופן כללי, אבל עדיין מרגישים בקשר את ההבדלים. הכול שאלה של כמה הוא פתוח ללמוד, ועד כמה יש לך סבלנות ללמד אותו".

   

  "יש גם מצבים מצחיקים, כמובן, כמו למשל כשאנחנו צופים יחד בטלוויזיה ופתאום אני רואה תכניות שגדלתי עליהן והוא לא מכיר אותן בכלל, או כשמדברים על נושא מסוים ופתאום מישהו מדבר על משהו שאני מכירה מפעם והוא לא. קורה לנו גם ההפך, למשל כשחברים שלו פתאום מדברים על לצאת לאיזשהו מקום ואומרים את השם שלו, ולי אין מושג על מה הם מדברים. עם הדברים המצחיקים אני מתמודדת בצחוק, למרות שבתוך תוכי יש רגעים שאני אומרת לעצמי - רגע, יש מצב שאני מבוגרת מדי בשבילו, אבל המחשבה הזאת מהר מאוד עוברת".

   

  "בשבילי הגיל הוא חסר משמעות"

  גם שירה מבוגרת מבן זוגה ז'אן מרקס, הפעם ב-11 שנים, ויש להם ילדה מהממת בת שנה וחצי. "הכרנו ביום הולדת של חברה משותפת. בהתחלה סתם דיברנו קצת, אבל אחרי המסיבה הוא ביקש ממנה את המספר שלי, שלח הודעה ונפגשנו לקפה. האמת היא שבהתחלה בכלל לא ידענו מה הגיל של כל אחד. באותה התקופה הוא היה בן 30 ואני 41, אבל רק כשהוא התקשר אליה לבקש את המספר היא אמרה לו את הגיל שלי. וזה לא באמת שינה משהו. כשזה קרה אני פחות הייתי בעניין. לא בגלל הפרש הגילאים, אלא בגלל שלא חיפשתי משהו רציני באותו הזמן. לשמחתי חברה שלי בכל זאת נתנה לו את המספר, ומאז אנחנו ביחד".

   

  "בעיני צעירים לא עולים על מבוגרים ומבוגרים לא עולים על צעירים, זה יותר קשור לאופי ולסיטואציה של החיים. אדם יכולה להיות לא נחמד ומגעיל גם כשהוא צעיר וגם שהוא מבוגר, והוא יכול גם להיות חמוד, מקסים או דביל בכל גיל. בשבילי זה די חסר משמעות, וגם בשבילו. לא תמיד נמשכתי לצעירים אבל גם לא למבוגרים ממני, אני יותר נמשכת ללבני אדם. הייתי גם עם צעירים וגם עם מבוגרים ואין קשה לגיל, זה רק מספר".

  שירה וז'אן. "בהתחלה לא ידענו מה הגיל של כל אחד" (צילום: אוסף משפחתי) (צילום: אוסף משפחתי)
  שירה וז'אן. "בהתחלה לא ידענו מה הגיל של כל אחד"(צילום: אוסף משפחתי)
   

  "בהתחלה נרתעתי מהעובדה שהוא צעיר ממני"

  הפער בין חגית (38) לבחור שצעיר ממנה עומד על שמונה שנים. "אף פעם לא הייתה לי כוונה לצאת עם גבר שצעיר ממני, ולמען האמת זה אפילו הרתיע אותי בהתחלה", היא משתפת. "אבל הבחור הזה שבה אותי ואת ליבי, ונוצר בינינו משהו מיוחד שפשוט לא יכולתי להתנגד לו. בדיעבד, אני חושבת שיש לצעירים הרבה יתרונות על גברים מבוגרים - קודם כל, הם פחות מקובעים לדברים, והם לא נצמדים רק לדרך שלהם בכל הכוח. בנוסף, הם יותר פתוחים להזדמנויות ולמה שמגיע בחיים, וזה מאוד מרענן בעיניי".

   

  ואיך הסביבה מגיבה?

  "האמת? רוב האנשים בחיים שלנו מפרגנים לזוגיות שלנו, ואין כל כך התייחסות לגיל שלנו. ואנשים שאינם במעגל הפנימי שלנו לא ממש מביעים דעה בנושא, כך שהסביבה די מאפשרת לנו להיות ביחד בשקט שלנו".

   

  האם לדעתך גיל הוא שרירותי?

  "בעיני זה לאו דווקא תלוי בהפרש הגילאים. זה כן משנה כשמדברים על סטטוס ועל מה שבני הזוג רוצים ומצפים מהזוגיות שלהם. אצלי למשל, עולה השאלה של המוכנות שלו להקים משפחה, אז אנחנו מדברים על הדברים ושמים הכול על השולחן. אבל אם הפרש הגילאים לא מאפשר סנכרון בין מה ששני בני הזוג רוצים ומוכנים, אז כן יכולה להתעורר בעיה. אגב, אני חושבת שהבעיה הזו יכולה לקרות גם בין בני זוג בגילאים זהים, אבל אולי כשהאישה מבוגרת יותר, זה גם יבלוט יותר".

   

  "תמיד נמשכתי לצעירים"

  בין ליאורית (39) לתום (28) יש 11 שנה הפרש, וגם אותה זה לא ממש מטריד. "הכרנו דרך קבוצה חברתית בפייסבוק. לא משהו שנועד להיכרויות בהכרח, אבל כן היו נערכו מפגשים לחברי הקבוצה, ולאחד המפגשים הללו באתי עם חברה שהייתה ידידה של תום, אז הוא ישב איתנו במהלך הערב. כמה ימים אחרי כן הוא הוסיף אותי בפייסבוק והתחלנו להתכתב. שוב, זה לא היה למטרות רומנטיות, אלא סתם לקשר של ידידות. משם הוא התחיל לבוא לאכול איתי צהריים בעבודה, ואז גם בא אליי לראות סרט, ושוב בא לראות סרט, ובפעם ההיא הוא כבר לא הלך. זה המשיך מידידות ליזיזות, אבל אחרי חודש היה כבר ברור שזה יותר מזה. בינואר נהיה ביחד ארבע שנים".

   

  יפה!

  "כן. תמיד הייתה לי משיכה לצעירים, מגיל 25 בערך. זה כנראה בגלל איך שהם נראים או אולי זה בגלל שבתת-מודע שלי העדפתי מישהו שלא יהיה לחוץ על חתונה וילדים. אני חושבת שצעירים מתעלים על מבוגרים בהרבה דברים, אבל בשבילי זה בעיקר עניין של משיכה מינית. בשלב די מוקדם בחורים בגילי פשוט לא נראו לי מושכים יותר. שוב, יש גם את עניין הלחץ למשפחה וילדים. מעולם לא רציתי (או רוצה) ילדים ולכן התאים לי גם מישהו שלא לחוץ על זה".

  ליאורית ותום. "תמיד אנשים עושים קצת פרצופים" (צילום: אוסף משפחתי) (צילום: אוסף משפחתי)
  ליאורית ותום. "תמיד אנשים עושים קצת פרצופים"(צילום: אוסף משפחתי)
   

  ואיך הסביבה מגיבה?

  "הסביבה הקרובה כבר רגילה לקטעים האלה שלי. אימא שלי קצת עשתה פרצוף בהתחלה כי היא הייתה בטוחה שזה אומר שהקשר שלנו לא רציני, אבל אחרי כמה זמן ובמיוחד אחרי שהיא פגשה אותו, היא הבינה שזה הולך לכיוון טוב וזרמה עם זה. אין מה לעשות, תמיד אנשים עושים קצת פרצופים. חלק מתלהבים, חלק לא מבינים מה הקשר בינינו. היה גם איזה מכר של חבר שהיה מאוד ביקורתי כלפי הקשר שלנו, אבל לנו זה לא הזיז. נראה לי שהחבר התעצבן מזה יותר מאיתנו. בעינינו זה חסר משמעות לחלוטין".

   

  האם לדעתך גיל הוא שרירותי?

  "אני חושבת שמה שחשוב זה ששנינו נמצאים באותו מקום בחיים, וקרובים מבחינת בגרות והרצונות שלנו. אם הייתי רוצה ילדים כנראה שלא הייתי בוחרת בו, אבל במקרה שלנו זה הסתדר".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוסף משפחתי
  ליאורית ותום. הכי חשוב ששניהם נמצאים באותו מקום בחיים
  צילום: אוסף משפחתי
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים