שתף קטע נבחר

ראובן נרצח יום לפני יום הולדתו ה-70: "בשוק והלם מוחלט"

המשטרה ממשיכה לבחון את המניע לרצח ראובן שמרלינג בכפר קאסם, ואם מדובר במעשה על רקע לאומני. ארבעת ילדיו ו-19 נכדיו היו אמורים להעביר עימו את החג בביתו באלקנה והדפיסו חולצות "צעיר בן 70", שקיבלו משמעות אחרת וטרגית. ראש מועצת אלקנה: "היה מוותיקי הקהילה, אנחנו המומים"

 

 

 

 

ראובן שמרלינג, שגופתו נמצאה אתמול (ד') במחסן בכפר קאסם ונחשד כי נרצח על רקע לאומני, היה אמור לחגוג היום עם משפחתו את יום הולדתו ה-70. ארבעת ילדיו ו-19 נכדיו היו אמורים לבלות את החג בביתו של שמרלינג באלקנה בחגיגות העשור החדש, אך השמחה הפכה אתמול לטרגדיה נוראית.

 

גופתו של שמרלינג אותרה במבנה באזור התעשייה בכפר קאסם, וכוחות המשטרה ומד"א שהוזעקו למקום מצאו את הגופה עם סימני אלימות וחתכים בראש. המשטרה ממשיכה לבחון כמה כיווני חקירה שונים, בהם חשד כי מדובר ברצח על רקע לאומני. חשד נוסף שנבדק הוא כי הנרצח העסיק עובדים מהשטחים בבית העסק שבו אותרה הגופה והם הכו אותו למוות לאחר ויכוח על רקע סכסוך כספי.

 

 

 
 

היה אמור לחגוג עם משפחתו את יום הולדתו ה-70 במהלך החג. ראובן שמרלינג ()
היה אמור לחגוג עם משפחתו את יום הולדתו ה-70 במהלך החג. ראובן שמרלינג

ביתו של שמרלינג באלקנה. "מוותיקי הקהילה" ()
ביתו של שמרלינג באלקנה. "מוותיקי הקהילה"

 

היום כאמור היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-70. לרגל המאורע אף הדפיסו בני משפחתו חולצות שעליהן נכתב "צעיר בן 70", שכעת מקבלות משמעות אחרת לגמרי. טרם נקבע מועד הלווייתו של שמרלינג.

 

אסף מינצר, ראש מועצת אלקנה, אמר אתמול: "אנחנו בהלם מוחלט, כל הקהילה בהלם. אנחנו לא יודעים כרגע בדיוק מה קרה שם, מה שאנחנו כן יודעים, זה שאיש יקר, ראובן שמרלינג, השם ייקום דמו, הגיע לכפר קאסם ומצאו אותו שחוט. כל המועצה וכל הקהילה עוטפים את המשפחה. הוא היה מהוותיקים באלקנה, בכלל המשפחה. יש להם הרבה קרובי משפחה בתוך היישוב. איש נעים, באמת איש בעל סבר פנים יפות. הוא היה חזן. רק עכשיו בימים הנוראים, הוא היה חזן".

זירת הרצח (צילום: תיעוד מבצעי מד"א) (צילום: תיעוד מבצעי מד
זירת הרצח(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

 

עזרא מוריאל, מנצח מקהלת "זמרת הארץ" באלקנה שבה שר ראובן יותר מ-20 שנה, הביע את זעזועו מהמקרה. "אנחנו בשוק ובהלם מוחלט", אמר. "אני מכיר את ראובן כבר 20 שנה. הוא מהזמרים הבולטים במקהלה, וגם אשתו חנה הייתה שרה איתו. תמיד לפני הופעות הוא היה דואג לארגן את הציוד ואת כולם. היה למעשה הרוח החיה מאחורי המקהלה. הוא היה מלח הארץ וזו אבידה גדולה עבורנו. אנחנו המומים".

פורסם לראשונה 04/10/2017 16:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים