שתף קטע נבחר

1,300 חוגגים ב"סוכה הגדולה בעולם" ביטבתה

במשך שלושה ימים עמלו חברי הקיבוץ שבערבה על הסוכה הענקית - בגודל 504 מ"ר. "מבדיקות שעשינו, זו הסוכה הגדולה ביותר שנבנתה", אומרים הקיבוצניקים הגאים. "אין ספק שיהיה לנו חג מיוחד במינו"

חברי הקיבוץ עמלו על הסוכה במשך שלושה ימים (צילום: רום כרמי) (צילום: רום כרמי)
חברי הקיבוץ עמלו על הסוכה במשך שלושה ימים(צילום: רום כרמי)

בקיבוץ יטבתה שבערבה חוגגים הערב (יום ד') יותר מ-1,300 אורחים את חג הסוכות בסוכה הגדולה בעולם – בגודל 504 מ"ר. בסוכה הענקית מתארחים חברי הקיבוץ, מתנדבים, חיילים ואורחים נוספים. בבניית הסוכה לקחו חלק חברי הקיבוץ וחברת הנערים של הקיבוץ, שעמלו על המבנה במשך שלושה ימים.

 

"הייתה התגייסות מרשימה לבניית הסוכה", סיפרה אחת מחברות הקיבוץ. "היה מרגש לראות את בני הנוער של הקיבוץ נרתמים למשימה ומוכנים לעבוד קשה כדי שהסוכה תעמוד לתפארת בזמן. אין ספק שיהיה לנו חג מיוחד במינו. מבדיקות שעשינו – זו הסוכה הגדולה ביותר שנבנתה".

 (צילום: רום כרמי) (צילום: רום כרמי)
(צילום: רום כרמי)
 

לימור כ"ץ וענת הופמן, רכזות התרבות בקיבוץ, מספרות: "התרבות ביטבתה היא תרבות עשירה ופעילה מאוד. השנה אנחנו חוגגים 60 ליטבתה כך שיש לנו פעילויות המיוחדות לשנה זו כמו הצגה קהילתית בכתיבה של דור המייסדים, מופע מוזיקלי גדול הסוקר 60 שנות תרבות ביטבתה בדצמבר, תערוכות, מופעים ופעילויות רבגוניות לכל המשפחה.

 

"החגים שלנו תמיד גדולים ומלאי פעילויות כמו גם מסבירי פנים לאורחים הרבים המגיעים אלינו בימי החגים. לגבי סוכות – הסוכה לאורך השנים מוארת ושמחה והטקס מכיל בתוכו מסורת וחדשנות. כל התרבות הזאת בנויה על תחושת הביחד שלנו, על התנדבות החברים ורצונם הטוב לעשות למען כולנו. כנראה שבשנה הבאה נצטרך עוד להגדיל את הסוכה".

 

בין היתר מתארחים בסוכה הענקית, שכאמור לפי חברי הקיבוץ היא אכן הגדולה ביותר בעולם, ישנם גם 15 חברי משלחת של קבוצת כדוריד נערים מרדבול שבגרמניה שנמצאים בארץ במסגרת חילופי משלחות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רום כרמי
504 מ"ר. הסוכה האדירה בקיבוץ יטבתה
צילום: רום כרמי
מומלצים