שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מורה טוען: "התלוננתי במשטרה - ותקפו אותי"
  חוסאם מכלוף מקלנסווה הגיע לתחנת המשטרה בקלנסווה כדי להעיד על מקרה שבו תלמיד בבית ספר שבו הוא מלמד ריסס בגז פלפל. לטענתו, שוטרים אזקו אותו ותקפו אותו: "תמיד המשטרה מאשימה שאנחנו לא מעידים". המשטרה: "הוא סירב להזדהות ואם היה עושה זאת - הדבר היה נמנע"

   

  ההפגנה בקלנסווה
  ההפגנה בקלנסווה
  ועד ההורים המקומי בעיר קלנסווה הכריז היום (ה') על שביתה בתיכון בעיר כמחאה על תקיפת המורה חוסאם מכלוף, לטענתם, בתחנת המשטרה בעיר. מאות תלמידים הפגינו היום בבוקר בכניסה לבית ספרם.

   

  מכלוף טוען כי אתמול הגיע לתחנת המשטרה בקלנסווה כדי להעיד על מקרה שהתרחש לפני כמה ימים בבית הספר ובו ריסס אחד התלמידים גז פלפל וגרם לפציעתם של שלושה מחבריו לספסל הלימודים. "חיכיתי מחוץ לתחנה לאחר שהתבקשתי על-ידי השומר ושוטר שאל אותי שאלות. פתאום הוא אמר לי לא לצעוק על אף שלא צעקתי ובסך הכול ביקשתי שיכניסו אותי לתחנה כדי שלא אשאר תחת השמש הקולחת", סיפר המורה.

   

  אז נכנס מכלוף לתחנה ולדבריו הודיעו לי כי הוא עצור. "הגיעו עוד שוטרים. אחד מהם אזק אותי מהידיים והרגליים והכניס אותי פנימה, שם תקפו אותי. התנגדתי למעצר כי לא עשיתי כלום. במקום שיקבלו את העדות שלי אזקו אות והפכו אותי לפושע".

  המורה חוסאם מכלוף
  המורה חוסאם מכלוף

  תיעוד החבלות על גופו של המורה
  תיעוד החבלות על גופו של המורה

  הוא המשיך וסיפר כי אחרי זה הגיע שוטר שמתח ביקורת על השוטרים שעצרו אותו והורה להם לשחרר אותו. "בשלב הזה אמר לי אחד השוטרים שאם אני אגיד תלונה נגדם יפתחו נגדי תלונה", סיפר המורה. תמיד המשטרה מאשימה את המגזר הערבי שיש אלימות כי אנחנו לא מוסרים עדויות במשטרה. מה שעברתי אתמול מראה את האלימות הקשה של השוטרים שהשפילו אותי. אני לא אשתוק ואגיש תלונה במח"ש".

   

  כאמור, היום התקיימה הפגנה של תלמידים ותושבים בקלנסווה נגד האלימות. בהפגנה דרשו המשתתפים התנצלות מהמשטרה ואיימו שימשיכו במאבק.  ראש העיר עבד אל-באסט סלאמה, ועד ההורים וחלק מחברי העירייה השתתפו בהפגנה ותמכו בשביתת בית הספר.

   

  מהמשטרה נמסר בתגובה: "בעקבות אירוע של חשד לשימוש בגז פלפל בקרב תלמידים בבית ספר בקלנסווה, זומן מורה מבית הספר למסירת עדות. כשהגיע לשער תחנת המשטרה, התבקש האיש על ידי המאבטח במקום להזדהות, אולם הוא סירב והתמיד בסירובו לאחר שהגיעו שוטרים שנקראו לסייע למאבטח. לאחר שהובררה זהותו של האיש הוא שוחרר במקום. מיותר לציין כי פעולת הזדהות פשוטה מצד האזרח בכניסה לתחנה הייתה מונעת את ההתרחשות המיותרת:.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מורה טוען: "התלוננתי במשטרה - ותקפו אותי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים