שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  רם עמנואל הביא את שיקגו לישראל

  שיקגו היא כנראה "סוד שמור ביותר". עיר "הכתפיים הרחבות"אינה ידועה לאנשי המזרח התיכון ומקבלי החלטות לא מודעים לחשיבותה הן בארה"ב והן בקשריה עם ישראל. הבעיה המרכזית נובעת מכך שעבור רוב השיקגואים, ישראל היא ארץ לא נודעת ועבור כל הישראלים, שיקאגו היא ארץ לא נודעת. "ניתן לפתור בעיה זו באמצעות יצירת קשר ישיר בין מדינאים, המיושם בביקורי גומלין של מקבלי החלטות ישראלים בשיקאגו ושל אמריקאים ממדינות מערב התיכון בישראל”, תיאר אביב עזרא, הקונסול הכללי בשיקאגו את אסטרטגית פעולתו.

   

  לפני חודשיים ביקר בעיר שר התיירות, יריב לוין, המקורב מאד לראש הממשלה, ביקור שהתמקד בקידום פתיחת קו תעופה ישיר משיקגו לישראל שימשוך תושבים, יזמים, חברות, משקיעים ותיירים. בביקורו המשמעותי התקיימו פגישות עם גורמים ממשלתיים ועם אנשי מפתח בסקטור הפרטי ליישום מטרותיו.

  "בנוסף, קיווינו שראש העיר, רם עמנואל, יבקר בישראל ביקור רשמי במסגרת של משלחת מסחר בינלאומי". הסביר עזרא. "העליתי בפניו בפגישתנו הראשונה את רעיון הגעתו לכנס ווטק שהתקיים בתל-אביב בגני התערוכה. הכנס עוסק בטכנולוגיות המים בישראל.

   

  המשלחת משיקגו עם ראש הממשלה נתניהו
  המשלחת משיקגו עם ראש הממשלה נתניהו

   

  ואכן עמנואל הגיע לביקור היסטורי בישראל ב-12 בספטמבר כשהוא מלווה בפמליה שכללה ארבעים אנשי עסקים, אנשי אקדמיה, ובכירים בעירייה. במקביל

  הגיעה מושלת איווה, קים ריינולדס, בליווי משלחת אנשי עסקים מהמדינה. הביקורים התקיימו ביוזמתו ובליוויו של אביב עזרא, הקונסול הכללי של שיקאגו ונמשכו שישה ימים, במהלכו נפגשו עמנואל והמשלחת עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שרי ממשלה, והיו הדוברים המרכזיים בפלטפורמת WATEC, הכנס הבינלאומי בתחום המים. יעד השתתפותם בכנס הבינלאומי WATEC היה קידום שיתוף פעולה כלכלי, אקדמי, רפואי וטכנולוגי בנושאי מים, בין ישראל ובין שיקאגו.

   

  במהלך ששת ימי הביקור נחתמו חמישה הסכמים לשיתופי פעולה בין Current שיקאגו- פלטפורמה של עירית שיקאגו לנושאי מים עם הטכניון בחיפה, חברת מקורות ומשרד הכלכלה בנושאים רבים כגון: א. פיתוח מחקר לשיקום איכות המים, מזעור מקורות פוטנציאלים של עופרת בקווים המובילים ופיתוח תכנית למניעת שיתוך (קורוזיה) בצנרת המים. ב. חילופי מידע בנוגע למערכות ניטור והתראה חדשניות לטיהור מי שפכים להשקיה בחקלאות ולמניעת זרימתם לנחלים. ג. סיוע ותמיכה במערך המים של שיקאגו באמצעות טכנולוגיות ישראליות. הסכם בין רון חולדאי ראש עירית תל-אביב ורם עמנואל יתמקד בשיקום נחל הירקון.

   

  נחתם גם הסכם לשותפות מחקר אקדמית בין מכון המים של אוניברסיטת נורתווסטרן ואוניברסיטת באר שבע לפיתוח מערכות לחיסכון במים, והקטנת זיהומם בשיקאגו ובאזורים יבשים בארה"ב. ביוזמת פרופ', אלי רכס ופרופ' אהרון פקמן.

   

  לשיקאגו, בניגוד לישראל, יש מקור מים מצוין – אגם מישיגן וכמות משקעים רבה, שלג בחורף וגשמים בקיץ. לישראל אין מים אך יש יכולות של התפלה, שיקום מי ביוב, וויסות מתוחכם של השקיה ודישון. שני המשקים משלימים זה את זה. ישראל תספק את הטכנולוגיה ושיקאגו את המים."שלח לחמך על פני המים כי ברבות הימים תמצאנו".

   

  בעת הביקור התקיים גם שולחן עגול בהשתתפות מרצים מרוב האוניברסיטאות בשיקאגו ומכל האוניברסיטאות בארץ, מהטכניון ועד אוניברסיטת אריאל, בו נדונו שיתופי פעולה קיימים בתחומים: מנהל עסקים, משפטים, חקר המים ולימודי ארץ ישראל והועלו רעיונות לשיתופים עתידיים בנושאי טכנולוגיה ופיתוח סטרטאפים.

   

   

  המלצת השבוע:Orphee et Eurydice

   

  האופרה "אורפיאוס ואודיסיאה"היא שילוב מושלם של אופרה, בלט ותזמורת. רקדני בלט ג'פרי רוקדים בטוב טעם לצלילי מוסיקת ברוק קסומה. המוסיקה נפלאה "מחול המוות" ו"מחול הרוחות הטובות"של המלחין קריסטוף ויוולדיק גלוק היא יפהפייה. היה ממש תענוג לשמעה ולצפות בריקודים היפהפיים שהביעו רגשות, מצבים, ולהתענג מהכוריאוגרפיה לצלילי נגינתו של גלוק.

   

  על הבמה מופיעים שלושה חדרים מסתובבים ומחוץ להם מופיע מסך ומאחוריו נראית אפלולית מסתורית וצללי כוכבים. רוב התפאורה נבנית על ידי תנודות ותנועות האנשים על הבמה. בתמונת הפתיחה מתגלה המיתוס היווני.

   

  מתוך האופרה אורפאוס ואודיסאה. צילום: Stefany Philips
  מתוך האופרה אורפאוס ואודיסאה. צילום: Stefany Philips

   

  אורפאוס, אל למחצה, כוריאוגרף, עורך חזרה גנרלית לבלט "אי המתים"ומעניק לאהובתו אורידיקה את התפקיד הראשי. היא מאחרת לחזרה והם רבים. זועפת ונרגזת, עוזבת אורידיקה את החזרה. תאונה, אורידיקה נהרגת. החברים מתאבלים על מותה הפתאומי. אורפאוס נזכר בליל חתונתם ובאופן סמלי ומרשים נשארת בידיו הינומת אשתו. הוא מתאבל עליה ומסרב להתנחם. חברו אמור האל המעביר את המתים לעולם החיים מציע לו שיצא למסע בשאול. הוא מתחנן בפני הכלב בשלושה ראשים שיתיר לו להיכנס אל השאול. אמור העניק לו חסד, "הוא יוכל לשחרר את רעייתו מן השאול ולהשיבה לחיים בתנאי שילך לפניה ולא יפנה את ראשו אליה. כמו אשת לוט בסיפור התנכי שלא התאפקה והפכה לנציב מלח. גם כאן אורפאוס מביט מבט אסור באהובתו וברגע זה היא נעלמת לו לעולמים. הפתעה מתוקה מצפה לכם בתום האופרה.

   

  דימיטרי קורצ'אק, טנור מרוסיה, מגלם את אורפאוס ויש לו יכולת קולית מצוינת והוא נחשב לאחד הזמרים המוכשרים ביותר בעולם. אדריאנה צ'וצ'מן, קנדית, סופרן, הופיעה בשבע אופרות וכשפה את הבמה. זו הייתה חוויה תיאטרלית ייחודית. הקהל שגדש את האולם ישב מוקסם ומהופנט. זו אחת האופרות היפות ביותר שראיתי בחיי. מומלץ בחום.

   

  האופרה מוצגת ב-Lyric Opera of Chicago 20 N Upper Wacker Dr, Chicago עד ה- 15 ב אוקטובר

  לפרטים: www@lyricopera.org

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רם עמנואל הביא את שיקגו לישראל "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים