שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שבוע החלל בשוק מחנה יהודה בוטל: "החנויות אינן כשרות"
  לאחר פנייה של חבר מועצה חרדי בירושלים, משרד המדע הודיע כי החליט לשנות את מיקומו של האירוע בעיר, שבמסגרתו מתקיימות הרצאות בנושא החלל בברים ברחבי הארץ. סגן ראש העיר: "זו לא פעם ראשונה שהחרדים מנסים לפגוע בשוק. השר אקוניס הבהיר כי האירועים יתקיימו במקום, חרף ההתנגדות"

  מבלים בבר בשוק מחנה יהודה בירושלים (צילום: אלכס קולומויסקי)
  מבלים בבר בשוק מחנה יהודה בירושלים(צילום: אלכס קולומויסקי)
  משרד המדע והטכנולוגיה ביטל את אירוע שבוע החלל בשוק מחנה יהודה ב ירושלים בעקבות לחץ החרדים, מכיוון שהאירוע אמור היה להתקיים בבר לא כשר. ההחלטה התקבלה לאחר שיוחנן ויצמן, חבר מועצה חרדי בעיריית ירושלים, פנה לאקוניס ולמנכ"ל משרדו, פרץ וזאן, בדרישה לבטל את האירועים בברים בשוק משום ש"שניים מן המוקדים שנבחרו לפעילות עתידים לשרת חנויות שאחת מהן מוכרת טרפות וחמץ בפסח, והאחרות אינן כשרות. בנוסף, לרובן אין היתר רישוי עסקים מלא לפעילותן". עוד ציין ויצמן כי פעילות העסקים בשוק פוגעת באיכות חיי התושבים השכנים ומביאה ל"הוללות ופשיעה".

   

  אקוניס ווזאן נענו לדרישה והאירוע בוטל – כפי שמסומן באתר האירועים. הבר "קזינו דה פריז", שבו היה אמור להיערך האירוע, אכן אינו מחזיק בתעודת כשרות, למרות שהוא מגיש רק מזון חלבי. גם הברים בתל אביב, חיפה ובאר שבע שבהם מתקיימים האירועים אינם כשרים, אך שם תימשך התוכנית כרגיל.

  ההודעה על ביטול האירוע
  ההודעה על ביטול האירוע

  בעקבות הפרסום על ביטול האירועים, פנה סגן ראש העיר עופר ברקוביץ' (התעוררות) לאקוניס וביקש לקיים אותם כסדרם. "זו לא פעם ראשונה שנציגים חרדים מנסים לפגוע בשוק", מסר. "פניתי לשר המדע ולמנכ"ל משרדו אשר נענו לבקשתי והבהירו כי האירועים יתקיימו בשוק מחנה יהודה, חרף ההתנגדות. אני מודה לשר, וקורא לציבור הירושלמי לבוא לשוק מחנה יהודה ולאירועי שבוע החלל".

   

  מסוכנות החלל במשרד המדע נמסר כי האירועים יתקיימו על פי התכנון המקורי, במקום אחר שייקבע בזמן הקרוב מאוד, ועל המיקום החדש והמעודכן תצא הודעה בהקדם. במשרד המדע סירבו להתייחס לסיבת ביטול האירוע המקומי.

   (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

   (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

   

   

  שבוע החלל העולמי, המתקיים מדי שנה בתחילת אוקטובר ברחבי העולם ומובל בארץ על ידי סוכנות החלל הישראלית, מתקיים בעקבות הכרזת האו"ם על שבוע שיוקדש לחגיגת נוכחות החלל בחיינו והישגי האדם בחקירתו. במסגרת השבוע מתקיימות הרצאות בברים ברחבי הארץ אודות מערכת השמש, גלקסיית שביל החלב וגרמי שמיים שונים. במסגרת האירוע יכולים המבקרים גם לצפות לחלל מטלסקופ שמוצב במקום.

   

  חבר המועצה ויצמן מסר בתגובה: "צר לנו על ההסתה שגורמים מעוררי מחלוקת בירושלים בחרו לנקוט בה. אין לי דבר וחצי דבר נגד אירועי תרבות ומדע, וכל מה שביקשתי היה להפנות את המשאבים הממשלתיים לעסקים שומרי חוק ולהתחשב בתושבי השכונות הסמוכות לשוק".

   

  ח"כ רחל עזריה (כולנו), סגנית ראש העיר ירושלים לשעבר ותושבת העיר, מסרה בתגובה: "כרגע אנו יודעים ששבוע החלל בירושלים בוטל בגלל לחץ של חבר מועצה חרדי, כשאגב חרדים רבים מתנגדים לביטול. למרות טענת משרד המדע, טרם פורסם תאריך חדש. ירושלים היא עיר עם אוכלוסייה מגוונת ולמרות המורכבות הוכחנו שאנחנו יודעים לחיות יחדיו ולייצר מרחב לכולם. לא יכול להיות שהרוב המוחלט של תושבי עיר הבירה יפסיד את שבוע החלל בגלל מיעוט קיצוני שאינו מייצג. חבל שצריך מחאה ירושלמית כדי שאירוע כזה ייצא לפועל כמו שצריך. אני מקווה שמשרד המדע אכן יעמוד במילתו וירושלים תוכל ליהנות משבוע חלל מרהיב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שבוע החלל בשוק מחנה יהודה בוטל: "החנויות אינן כשרות""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים